| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ojmzd
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 9
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VIRTUTI MILITARI - MOSKWA - RZADKI !

Witam.Chciałbym przedstawić Państwu krzyż VM 5 klasy produkcji "Moskiewski Stampowoczno-Mechaniczeskij Zawod"Jest to odmiana z tzw."Grubymi napisami". Jego wyjątkowość polega na tym,że ma zupełnie odmienny medalion po stronie z datą.Proszę zwrócić uwagę na krój czcionki i kuleczkę na dole zamykającą wieniec.Strona z orłem jest typowa bez różnic.Stela w swoich publikacjach takiej odmiany nie notuje.Nie znalazłem także w sieci podobnego egzemplarza.Może ktoś ma taki i podzieli się jakimiś fotkami lub informacjami na jego temat.


Opis załącznika:

Opis załącznika:
Porównanie

Opis załącznika:
Tutaj różnic nie ma

Pon 11 Lis, 2019 17:34

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cze

Znane mi artefakty nie potwierdzają że prezentowana przez Ciebie to moskiewska wersja Krzyża. Ale nie muszę mieć racji. Ogółem wykonano 2611 sztuk krzyży tej odmiany i może wśród nich znajdują się te w Twojej wersji



Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Czw 14 Lis, 2019 21:25

Powrót do góry
ojmzd
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 9
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej.Dzięki za zainteresowanie.Mój egzemplarz został zakupiony prze ze mnie u Arkadiusza Pawłowskiego "HISTORICON" w dniu 21.02.2017roku(taką date mam w certyfikacie)Ja widzę to tak:Skoro pierwsza odmiana z regaliami była wybita z cienkimi napisami i płaskim łącznikiem to analogicznie kolejna była ta bez regali właśnie z cienkimi napisami i płaskim łącznikiem.Następnie poszła seria z grubymi napisami i półokrągłym łącznikiem.Na swoim komputerze posiadam zarchiwizowane ok30 przykładów krzyży obu odmian i 6 z regaliami ale takiego jak pokazałem poza moim nie znam żadnego


Opis załącznika:

Pią 15 Lis, 2019 10:13

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ojmzd napisał:
… Ja widzę to tak:Skoro pierwsza odmiana z regaliami była wybita z cienkimi napisami i płaskim łącznikiem to analogicznie kolejna była ta bez regali właśnie z cienkimi napisami i płaskim łącznikiem.Następnie poszła seria z grubymi napisami i półokrągłym łącznikiem...


Skąd "analogicznie"?. To nie dowód a wywód. Nie znaczy to że nie masz racji, jednak na dzisiaj brak przykładów. "Historicon" nie jest złym adresem, jednak tak Jemu, jak i innym dealerom zdarzają się wpadki z ID. Przerobiłem to na własnej skórze z "zyskownym" dla mnie skutkiem : )

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Pią 15 Lis, 2019 20:58

Powrót do góry
ojmzd
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 9
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej,Dlatego też założyłem ten temat.Jest to mój pierwszy wpis tutaj i jedyny odnośnie tego krzyża.Nigdzie wcześniej nie szukałem pomocy.Zawsze sobie radziłem sam.Podobny problem miałem z VM( londyńskim SPINKIEM)Tam jednak dość szybko doszedłem co dokładnie mam.Wystarczyło wejść na forum Warrelics i przeglądnąć temat Nikt na wszystkim się nie zna tym bardziej ze VM jest moim "drugim"tematem kolekcjonerskim.Przez lata byłem skupiony na Pułkach pancernych i rozpoznawczych II Korpusu PSZ.

Sob 16 Lis, 2019 9:16

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cze
Ja też VM zainteresowałem się niedawno, a głównym tematem nadal są dla mnie odznaczenia Lw.

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Sob 16 Lis, 2019 14:09

Powrót do góry
ojmzd
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 9
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

e-maus napisał:
Cze
Ja też VM zainteresowałem się niedawno, a głównym tematem nadal są dla mnie odznaczenia Lw.
Niemieckie militaria i Judaika to to taka "międzynarodowa waluta".Na to jest popyt i to się wszedzie dobrze sprzedaje.Wielu moich znajomych właśnie od niemczyzny zaczynało.Z upływem lat w większości przypadków kończyło się na "słomianym zapale" a pozostali to się "przebranżowali"na polskie militaria.Przy Niemcach pozostali nieliczni.Oczywiście piszę o ludziach 40-50 letnich.Ale wracając do wątku mojego krzyża jedynie mogę być pewny na 100% to tego że:1.Mój egzemplarz jest wybity ze srebra.2.Na mojej wadze waży 24,40g.
(ze wstążką)Także wagę trzyma idealnie.Stela podaje 22g dla odmiany z cienkimi napisami i 23g dla odmiany z grubymi napisami(jak mój)Sądząc z fotek są to dane bez wstążek)Zważyłem nawet z ciekawości samą wstążkę(wziąłem pierwszą z brzegu) i wychodzi ok.1,5g(a co jak już "badamy"to na maxa)3.Emalia jest piecowa(Porcelanka).Żadne żywice czy lakiery.4.Wymiary 38mm.Czyli dokładnie tyle ile Stela podaje dla wszystkich odmian.5.Może na zdjęciach tego nie widać ale medaliony są złocone,aczkolwiek już wyblakłe i zaśniedziałe.Krzyż jak widać był przez lata noszony.Jeśli ktoś będzie zainteresowany tematem to proszę śmiało pisać.Zrobię fotki w dużej rozdzielczości i wyśle na e-mail



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 18 Lis, 2019 12:58

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.