| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Velocity
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nieśmiertelnik K. E. A. 5 pytanie

Dzień dobry,

Proszę o pomoc w identyfikacji nieśmiertelnika z aukcji allegro. Jestem zainteresowany jego zakupem, ale nie jestem do końca pewny, czy jest to kawaleria. Z rozbieżnych informacji wynika, że może być to również Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 5

https://allegro.pl/oferta/niesmiertelnik-zastepczy-batalion-kawalerii-slupsk-8561185155

Będę wdzięczny, nie chciałbym kupić zwykłego "kierowcy" w cenie kawalerii Wink

Pozdrawiam

Sro 09 Paź, 2019 15:24

Powrót do góry
polon1975
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 76
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nieśmiertelnik K.E.A. 5

Witam
Według mojej opinii, jest to blaszka Kawalerii
Taki symbol stosowano, czyli duże ,,K." z kropeczką na końcu.
Spotkać też można skrót ,, Kav."
Pozdrawiam

Sro 09 Paź, 2019 19:26

Powrót do góry
boskitomasz
Kapitan

Kapitan





Posty: 1129
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

lepiej dobić wybijakiem te literki do K av i wtedy nie będzie trzeba nowemu nabywcy tłumaczyć tej całej historii że K to Kav tylko nie dobili bo wczesna blacha.Panie Wiktorze nie przesadzajmy Uśmiech
_________________
Ś.W.O.

Sro 09 Paź, 2019 22:02

Powrót do góry
rokers87
Chorąży

Chorąży




Posty: 166
Skąd: Landsberg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

według mojej wiedzy i zdjęć nie jest to takie oczywiste z tą "kawalerią". Bardziej skłaniałbym się ku Kraftfahr Ersatz Abteilung 5

Pierwszą wątpliwością jest zdjęcie z książki Hoidala - K. E. A. 16. Oczywiście nie jest to jedynym wyznacznikiem, on również mógł popełniać błędy. Poza tym na blaszce widać dobity numer okręgu - czy ktoś by to dobijał na blaszce kawalerii ? Nie sądzę..

Druga kwestia - na drugim zdjęciu są przykłady blaszek kawalerii - również tych tzw. "wczesnych" tj. powstałe pod koniec sierpnia 1939 roku. Kavallerie Ersatz Abteilung 5 została również utworzona w tym przedziale czasowym. Czy stosowano by bicie K. E. A. ?

I trzeci, najmocniejszy argument - blaszka Kavallerie Ersatz Abteilung 5. Zdjęcie znalezione w necie.

Biorąc pod uwagę wszystkie trzy argumenty ciężko jednoznacznie stwierdzić, że jest to nieśmiertelnik "Pana na koniu" Wink

Pozdrawiam

Czw 10 Paź, 2019 18:04

Powrót do góry
boskitomasz
Kapitan

Kapitan





Posty: 1129
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IMO to kierowca, w załączniku blacha.Te same literki K,E,A i 5. Nie mieściło im się na blaszce to dali skrót.
_________________
Ś.W.O.

Czw 10 Paź, 2019 18:33

Powrót do góry
rokers87
Chorąży

Chorąży




Posty: 166
Skąd: Landsberg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O właśnie - i to jest najmocniejszy dowód na to, że to nie jest kawaleria. Gratuluję wnikliwości Super

Czw 10 Paź, 2019 18:59

Powrót do góry
Velocity
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za wyjaśnienia w temacie blaszki, imponujecie wiedzą. W szczególności zdjęcie boskitomasz wyczerpuje temat. Jestem Wam winien duże Piwo Nie będę przepłacał Kciuk do góry

Nie 13 Paź, 2019 11:06

Powrót do góry
rokers87
Chorąży

Chorąży




Posty: 166
Skąd: Landsberg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najbardziej zatrważające jest to, że sprzedawca został poinformowany o tym co sprzedaje i nie raczył wprowadzić zmian w opisie aukcji. Wręcz nie na rękę mu było, gdy o tym się dowiedział jednocześnie stając się bardzo niemiły Mr. Green

Nie 13 Paź, 2019 13:45

Powrót do góry
boskitomasz
Kapitan

Kapitan





Posty: 1129
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jak to mawiał Siara kilim Uśmiech


ps. blacha z pierwszego postu sprzedała się za 250zł , jak by ktoś chciał kierowce za tyle to sprzedam kilku swoich i dokładam gratis kierownice he he Super

_________________
Ś.W.O.

Nie 20 Paź, 2019 16:51

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.