| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bioshock11
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 340
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ISA

Proszę o pomoc w ustaleniu oryginalności.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 21 Wrz, 2019 14:14

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie kopia. Detale jakieś słabe ... szpony orła, bagnet. Tył też jakiś dziwny. Wiem, że zbytnio nie pomogłem i moge się mylić, ale wyrażam tylko swoją opinie. Pozdrawiam

Sob 21 Wrz, 2019 19:53

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rakus13 napisał:
Tył też jakiś dziwny.


Hmm... co w tym "tyle" Koledze nie pasuje ?
Jak dla mnie dobry Frank und Reif

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Sob 21 Wrz, 2019 22:48

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie podoba mi sie sposób wykończenia tego tyłu. Ale najbardziej te detale z przodu o których wspomniałem. Bagnet, szpony, a nawet detale na lufie :/ . Jeśli mamy porównywać z " Frankiem " to załączam foto oryginału, prosze zwrócić uwage na te detale. Pozdrawiam


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 22 Wrz, 2019 10:07

Powrót do góry
bioshock11
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 340
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rakus13 napisał:
Nie podoba mi sie sposób wykończenia tego tyłu. Ale najbardziej te detale z przodu o których wspomniałem. Bagnet, szpony, a nawet detale na lufie :/ . Jeśli mamy porównywać z " Frankiem " to załączam foto oryginału, prosze zwrócić uwage na te detale. Pozdrawiam


Dziękuje za zdjęcie , po wnikliwej analizie mam niemal 100% pewność że to Fank & Reif....dodatkowo zerknąłem do albumu Marcina Mayera....pierwotnie odpuściłem tego producenta z uwagi na brak sygnatur...to był błąd. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem Ukłon

Nie 22 Wrz, 2019 10:59

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rakus13 napisał:
Nie podoba mi sie sposób wykończenia tego tyłu. Ale najbardziej te detale z przodu o których wspomniałem. Bagnet, szpony, a nawet detale na lufie :/ . Jeśli mamy porównywać z " Frankiem " to załączam foto oryginału, prosze zwrócić uwage na te detale. Pozdrawiam


Wykończenie rewersu...pokazałeś wersję brązową z postu jest srebro jeśli o to chodzi , bo nie rozumiem. Pozwoliłem sobie zaznaczyć szczegóły identyczne w odznaczeniu, chyba, ze Kolega widzi różnice ? Set-up jak najbardziej prawidłowy dla F&R jak dobrze pamiętam wzór 1.3.
Co do detali awersu, fakt miejscami blaszka" sklepana", srebrzenie wchłonięte. Mamy do czynienia z wzorem póznowojennym, także wszelkie niedociągnięcia są możliwe. Po drugie ISA mogła być noszona, a nawet brać udział w działaniach wojennych. Jak dla mnie dalej nie ma do czego się przyczepić.



Opis załącznika:

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Nie 22 Wrz, 2019 13:02

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście bym ją odpuścił, ale skoro wam pasuje to ok. Wiem co masz na myśli pisząc o "znoszeniu" odznaki, biore to również pod uwage. No ale ( na przykład ), że bagnet jest innego kształtu to już nie da się wytłumaczyć tym, że spuchł od noszenia Wink. Nie ja za tą odznake będe płacił, więc to nie mój problem. Pozdrawiam

Nie 22 Wrz, 2019 13:17

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rakus13 napisał:
No ale ( na przykład ), że bagnet jest innego kształtu to już nie da się wytłumaczyć tym, że spuchł od noszenia Wink. Nie ja za tą odznake będe płacił, więc to nie mój problem. Pozdrawiam


Wziął Kolega pod uwagę, że odznaczenia z postu leży pod kątem ?

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Nie 22 Wrz, 2019 13:57

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Siedze na komórce nie na kompie i nie wiem jak zmontować fotki, żeby pokazać różnice, które mi nie pasują z przodu Smutny . Chodzi mi o takie porównanie jakie zrobiłeś Ty ( prosze wybaczyć bezpośredni zwrot, no ale nie będziemy tu sobie Panować Wink . Kiedyś mi ktoś powiedział, żeby kupować odznaki takie, których jest się pewnym i które łatwo jest udowodnić, że są oryginałami. W razie ewentualnej chęci sprzedaży będzie łatwiej. Od tamtej pory zawsze kieruje się tą zasadą. Mam w gablocie szturm ogólny nieznanego producenta tzw. #7. Kilka razy chciałem go sprzedać, bo miałem okazje kupić tą samą odznake w lepszym stanie i znakowaną ... niestety za każdym razem ludzie wątpili w oryginalność. Nie będe się upierał, że prezentowana tu odznaka jest kopią, gdyż moge się mylić. Ale widziałem już naprawde dobre kopie różnych odznak i jestem osobą z natury ( a może sparzyłem się zbyt wiele razy ) sceptyczną. Także prosze o wyrozumiałość mojego podejścia Wink

ps
Mógłbym prosić o nazwe tego programu, bądź appki do przeróbki/zestawienia fotek ? Z góry dziękuje

Nie 22 Wrz, 2019 14:16

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.