| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wolka4
Pułkownik

Pułkownik

Pochwał: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

stahlhelm

jako, że parę dni temu otrzymałem kolejną odznakę ( 1921 ) i to w zestawie z czarnym pudełkiem zrobiłem jedną wspólną fotke moich dotychczasowych odznak.

odznaka została powołana do życia na mocy rozkazu z 13 listopada 1933 r. wydanego przez Franza Seldte , założyciela organizacji Stahlhelmbund.
Data ustanowienia zbiegła się z 15 tą rocznicą założenia organizacji Stahlhelmbun( 25 grudnia 1918 ).
Odznaka była przyznawana " wypróbowanym, sprawdzonym i wiernym bojownikom i towarzyszom broni, jako wyraz uznania dla ich lojalnej służby i nieprzerywanego członkostwa w Stahlhelmbundzie podczas trudnych lat walki” w okresie Republiki Weimarskiej w latach 1918-1932.
Oryginalna nazwa odznaki to Ehrenabzeichen der “Alte Garde czyli Honorowa Odznaka Starych Bojowników.
Data widniejąca na odznace jest datą przystąpienia jej posiadacza do Stahlhelmbundu. a nie datą jej otrzymania.
Ustanowiono 15 odznak które odpowiadały okresowi istnienia organizacji Stahlhelmbund 1918-1932
Rozkaz założycielski przewidywał, że weterani, którzy dołączyli do Stahlhelmbund podczas pierwszych trzech lat istnienia, tj. W 1918, 1919 i 1920 r., otrzymali znacznie większe odznaki o średnicy 35 mm. Wszystkie pozostałe odznaki z datami „1921” - „1932” miałyby średnicę 30 mm.
W rozkazie stwierdzono również, że numer seryjny odznaki odpowiadający numerowi wydrukowanemu w certyfikacie nagrody oraz data przystąpienia do Stahlhelmbund powinny być wygrawerowane na rewersie.
Wymogu tego nie przestrzegano i nie istniał jeden ustalony wzór grawerowania, dlatego widzimy na rewersach różne metody i skróty zapisu jej właściciela.

ps. Gdyby ktoś miał pozostałe roczniki na sprzedaż to zapraszam

Opis załącznika:

Sro 14 Sie, 2019 9:34

Powrót do góry
JurandSpychowski
Kapral

Kapral

Piękna kolekcja, pozostało tylko życzyć powodzenia w uzbieraniu wszystkich roczników Bardzo szczęśliwy

Sro 14 Sie, 2019 11:16

Powrót do góry
Kosiornik
Oberst

Oberst

Pochwał: 7

Ja to bym raczej się przytulił do podkładki na której spoczywają stahlhelmy Super

Sro 14 Sie, 2019 16:19

Powrót do góry
nordland76
Oberstleutnant

Oberstleutnant

Pochwał: 13

Zacny zbiorek a i podkładeczka też niczego sobie Piwo
Pozdrawiam
N.

Sro 14 Sie, 2019 17:45

Powrót do góry
Bati
Generał dywizji

Generał dywizji

Pochwał: 27

Cześć Przemek.
Jesteś w połowie drogi Wink Niemniej życzę szybkiego uzupełnienia zestawu, co nie będzie łatwe, zwłaszcza jest kłopot z początkowymi rocznikami, bo niezbyt często pojawiają się w obiegu.
Co do karty reklamowej z baretkami to fajna rzecz. Super

Sro 14 Sie, 2019 17:55

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik

Bati napisał:
Cześć Przemek.
Jesteś w połowie drogi Wink Niemniej życzę szybkiego uzupełnienia zestawu, co nie będzie łatwe, zwłaszcza jest kłopot z początkowymi rocznikami, bo niezbyt często pojawiają się w obiegu.
Co do karty reklamowej z baretkami to fajna rzecz. Super

Masz racje Paweł,
będzie kłopot z resztą a szczególnie z trzema pierwszymi z uwagi na rzadkość i cenę.

Dobrego dnia Koledzy !!!!

Czw 15 Sie, 2019 9:21

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Pochwał: 14

Przemku, zerknij poniżej. Nie wypowiadam się w materii cen, bo nie mój temat, ale tych "znaczków" trochu tam mają.

https://www.philipp-militaria.com/cgi-bin/suche/suche.pl?beding=Stahhelmbund&s=+

Czw 15 Sie, 2019 12:14

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik

VEB napisał:
Przemku, zerknij poniżej. Nie wypowiadam się w materii cen, bo nie mój temat, ale tych "znaczków" trochu tam mają.

https://www.philipp-militaria.com/cgi-bin/suche/suche.pl?beding=Stahhelmbund&s=+

dzięki Paweł,
nie znałem tego sprzedawcy, jak dogadam się z ceną to ze trzy roczniki bym zakupił Super

Czw 15 Sie, 2019 18:36

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann

Ładny zestaw Super Myślałem Przemku , ze w tego typu odznaczeniach "nie siedzisz" Wink

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Czw 15 Sie, 2019 18:59

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik

Dracula napisał:
Ładny zestaw Super Myślałem Przemku , ze w tego typu odznaczeniach "nie siedzisz" Wink

dobrze Marcin myślisz Super
chociaż z drugiej strony chwytam wszystko z lat 33-45, bojowe, polityczne, cywilne a te akurat wchodzą w ten okres Wink
oczywiście wolałbym żeby gdzieś tam na awersie chociaż jeden mały wiatrak był umieszczony Laughing

Czw 15 Sie, 2019 20:21

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan

Pochwał: 1

Cześć Przemku,
Super się to prezentuje. Musisz mi zdradzić nazwę swojego aparatu fotograficznego, bo jak oglądam swoje zdjęcia, to tak ładnie juz nie jest:)
Pozdr Kr

Pią 16 Sie, 2019 0:21

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann

wolka4 napisał:
Dracula napisał:

oczywiście wolałbym żeby gdzieś tam na awersie chociaż jeden mały wiatrak był umieszczony Laughing
Hi Wink

Dla mnie ciągle jest niezrozumiałe dlaczego EK 1939 cieszy się lepszym wzięciem od EK 1914 Question Jak dla mnie choćby wizualnie imperialny jest ładniejszy, niektóre szczegółowo dopracowane. W mojej kolekcji w równowadze liczebnej znajdują miejsce obydwa wzory Mr. Green

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Sob 17 Sie, 2019 14:01

Powrót do góry
Strona 1 z 1

Skocz do: