| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ruself
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

RODO

hej wszystkim, wiem, że teraz dużo jest informacji o rodo , ochronie danych osobowych w firmach itp. Czy słyszeliście o tym, że jakaś firma dostała karę za nieprzestrzeganie przepisów i to prawie milion złotych "Karę w wysokości ponad 943 tysięcy złotych nałożył na spółkę Urząd Ochrony Danych Osobowych za niespełnienie obowiązku informacyjnego dotyczącego przetwarzania danych – poinformowała we wtorek prezes UODO Edyta Bielak-Jomaa." Aktualnie wszystkie firmy muszą zadbać o wdrożenie rodo gdańsk do swojego biznesu. Ochrona danych osobowych jest bardzo ważna, osobiście nie chciałbym aby moje dane były nienależycie przechowywane, bądź co gorsza skradzione/zhakowane lub sprzedane. Spora część firm, zwłaszcza sklepy internetowe ma problem, ponieważ dane które przechowują są hakowane, a dotyczy to nie tylko imienia i nazwiska, ale również numeru PESEL bądź co gorsza dane z dowodu osobistego. Ostatnio będąc w przychodni zauważyłem, że pacjentów nie wywołują już po nazwisku, zamiast tego każdy w recepcji odbiera numerek i jest wywoływany po numerze.

Czw 04 Kwi, 2019 12:17

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

RODO to kolejny szwindel, nie służy ochronie danych osobowych a wręcz przeciwnie zbieraniu ich. Teraz cokolwiek otwierasz w internecie, czy korzystasz z jakiejś informacji musisz wyrazić zgodę, możesz ją w każdej chwili cofnąć oczywiście Wink . Jest to wkurzające i czasochłonne, musisz przeczytać formularz, kliknąć na zgodę. Później jeszcze pamiętać, by tę zgodę cofnąć. A ile osób o tym zapomni? Ponadto czy cofnięcie zgody rzeczywiście skutkuje wykasowaniem danych? Bardzo wątpię. A profilowanie, dla naszego dobra, by przysyłać nam reklamy które powinny nas zainteresować? Toż to plaga, która nasiliła się właśnie po wejściu RODO. Może to jakaś moja mania prześladowcza i spiskowa teoria dziejów, ale uważam że to przekręt służący inwigilacji i handlem informacjami o nas Evil or Very Mad

Sob 26 Paź, 2019 21:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.