| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szpanga dla załóg bombowców - dziwny producent

Cześć,
Podczas przegladania jednej z licytacji znalazłem ciekawą szpangę. Szczegóły charakterystyczne dla samej szpangi nie wskazują na żadnego ze znanych mi producentów z okresu wojennego. Znakowanie producenta literami wypukłymi MH lub HW, bo z tym moze byc różnie też nietypowe. Szpanga wykonana zgodnie z wymaganiami dla okresu późnowojennego. Sam zawias wygłąda na produkcję wojenną, haczyk też wyglada dobrze, ale nie mam zdjęcia od czola i nie widać, czy są ślady dogniatania jak na haczykach produkowanych w okresie wojennym. Cieżko coś powiedzieć kiedy było to wyprodukowane, bo pierwszy raz z taką wersją się spotykam, ale myśle że jest produkcja powojenna, lub dobra kopia (od strony rewersu wyglada na odlew) poskładana z wojennej produkcji podzespołów (zawias, haczyk). Może Wy mieliście okazje spotakać sie z takim producentem już wcześniej?
Pozdr Krzysiek



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 16 Mar, 2019 15:44

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krzysiek,
Sygnatura to M.H i oznacza "Moritz Hausch". Tak sygnowanych jest cała grupa znanych kopii posiadających wspólne cechy konstrukcyjne. Z KMów są tylko s-booty 1 wzoru jeśli dobrze pamiętam, ale też są na pewno IAB, PAB, CCC.
pzdr,
Bubba_Z



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Wto 19 Mar, 2019 11:47

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tu masz przykładowy wątek z WAF:
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=473042&highlight=moritz+Hausch
pzdr,
Bubba_Z

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Wto 19 Mar, 2019 11:50

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Hubert za pomoc w identyfikacji producenta. Bardzo przydatne info. Szukałem prawie wszędzie i nie mogłem nic namierzyć. Jak zwykle w trudnych tematach można liczyc na Ciebie Piwo
Tak przy okazji można się łatwo naciąć na takie cacka, jak sie podejdzie do zakupów bez głebszej analizy.
Dzieki i pozdr
Krzysiek

Wto 19 Mar, 2019 22:59

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No pewnie, naciąć się można zawsze. Ja jak mam choćby cień wątpliwości to nie kupuję a do każdej 'okazji' podchodzę z dużą rezerwą.
pzdr,
Bubba_Z

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Sro 20 Mar, 2019 12:16

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak jak piszesz czasem okazja i chęć posiadania otępia człowiekowi czujność Uśmiech cały czas będę uważał że lepiej kupić jeden oryginał mniej niż jedną kopię za dużo. Niestety ktoś na nią wydał 350 EUR.
Pozdr. Krzysiek

Sro 20 Mar, 2019 23:29

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.