| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karo32
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 284
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ISA jaki producent

Czesc koledzy moze ktos mi okreslic producenta i czy to oryginal..widac resztki zlocenia..czy ma szanse byc zlotym wariantem..z gory dziekuje za kazda wskazowke dotyczaca tego odznaczenia,pozdr Robert Karo32


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 04 Mar, 2019 13:58

Powrót do góry
torpeda3945
Major

Major





Posty: 1787
Pochwał: 4
Skąd: Gotenhafen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam , złoty na pewno nie bo nie było. ISA są tylko dwie klasy. Ten wygląda na dobrego , zwany w nazwie po angielsku ( Poduszka .... ? ) Koledzy dopiszą resztę ja piszę z głowy teraz Wink
_________________
pozd Darek

Pon 04 Mar, 2019 15:39

Powrót do góry
Karo32
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 284
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy jest to

torpeda3945 napisał:
Witam , złoty na pewno nie bo nie było. ISA są tylko dwie klasy. Ten wygląda na dobrego , zwany w nazwie po angielsku ( Poduszka .... ? ) Koledzy dopiszą resztę ja piszę z głowy teraz Wink

Czesc Darek,
Dzieki za pomoc..czy jest to producent IAB Vienne?

Pon 04 Mar, 2019 16:17

Powrót do góry
Karo32
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 284
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Czy jest to

Karo32 napisał:
torpeda3945 napisał:
Witam , złoty na pewno nie bo nie było. ISA są tylko dwie klasy. Ten wygląda na dobrego , zwany w nazwie po angielsku ( Poduszka .... ? ) Koledzy dopiszą resztę ja piszę z głowy teraz Wink

Czesc Darek,
Dzieki za pomoc..czy jest to producent IAB Vienne?

Chcialem powiedziec producent L21 variant IAB Vienne..czy raczej nieznany producent?

Pon 04 Mar, 2019 16:24

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cze
Infanteria producenta nieznanego tzw. "Pillow Crimp" oczywiście Vienna Design z naprawianym bądź niekompletnym haczykiem.

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Pon 04 Mar, 2019 21:15

Powrót do góry
Karo32
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 284
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzieki za te info

Dracula napisał:
Cze
Infanteria producenta nieznanego tzw. "Pillow Crimp" oczywiście Vienna Design z naprawianym bądź niekompletnym haczykiem.

Dziekuje za pomoc super Karo32 Robert

Wto 05 Mar, 2019 0:50

Powrót do góry
torpeda3945
Major

Major





Posty: 1787
Pochwał: 4
Skąd: Gotenhafen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dracula napisał:
Cze
Infanteria producenta nieznanego tzw. "Pillow Crimp" oczywiście Vienna Design z naprawianym bądź niekompletnym haczykiem.


Cześć , haczyk jest ok , fotki by to potwierdziły na 100 % zrobione z boku.
A Marcinie co jest nie tak ? Długo nie siedziałem w odznaczeniach i tak wracam powolutku Piwo

_________________
pozd Darek

Sob 09 Mar, 2019 17:25

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

torpeda3945 napisał:
Dracula napisał:
Cze
Infanteria producenta nieznanego tzw. "Pillow Crimp" oczywiście Vienna Design z naprawianym bądź niekompletnym haczykiem.


Cześć , haczyk jest ok , fotki by to potwierdziły na 100 % zrobione z boku.
A Marcinie co jest nie tak ? Długo nie siedziałem w odznaczeniach i tak wracam powolutku Piwo

Cześć Darek
Zawias i haczyk montowany jest metodą tzw.crimpowaniem. Zawias jak widzimy trzyma się dzięki "poduszce" i tak samo powinno być z haczykiem. Tutaj haczyk jest bezpośrednio przylutowany i to jest nieprawidłowe. Zdarzały się naprawy w epoce ale brazowienia w tym miejscu raczej być nie powinno. Sam haczyk wygląda na oryginalny montaż już nie.

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Sob 09 Mar, 2019 19:18

Powrót do góry
torpeda3945
Major

Major





Posty: 1787
Pochwał: 4
Skąd: Gotenhafen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

OK, w książce ISA wydanie 3 strona 308 jest pokazana taka za rany z ty samym mocowaniem. Nie przeglądałem jeszcze PAB i artylerii WH ?
W tym odznaczeniu ,zawias i haczyk miały nadany kolor razem z odznaczeniem. Co widać na zdjęciach.

_________________
pozd Darek

Sob 09 Mar, 2019 21:24

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak wygląda prawidłowa konfiguracja zapięcia, nigdy nie spotkałem się z inną wersją. Możesz wrzucić fotkę tego co napisałeś ?


Opis załącznika:

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Sob 09 Mar, 2019 22:48

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Haczyk faktycznie jakby naprawiany. Sama odznaka mogła być poprostu malowana po naprawie ( by wszystko wyglądało cacy )


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 10 Mar, 2019 0:06

Powrót do góry
torpeda3945
Major

Major





Posty: 1787
Pochwał: 4
Skąd: Gotenhafen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dracula napisał:
Tak wygląda prawidłowa konfiguracja zapięcia, nigdy nie spotkałem się z inną wersją. Możesz wrzucić fotkę tego co napisałeś ?


Miałem trochę problemy techniczne z fotkami ja Gupi Na pokazanej odznace przez Ciebie też widać srebrzenie na zagiętym zawiasie i haczyku.
Dodaje fotki z książki , górny zawias z szpilką bez zmian Super



Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
pozd Darek

Nie 10 Mar, 2019 3:21

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Producent ten produkował VWA ? Nie mogę nic znaleźć w sieci na ten temat a z "ranami" jestem na bakier. Wrzucam parę fotek, starałem się wybrać odznaczenia w jak najlepszym stanie aby pokazać set-up tego producenta z "gołą" podstawą haczyka. Może były malowane i nie, byłoby trzeba stwierdzić jednoznacznie. Nie pisze jakbym wiedział i widział wszystko ale nie spotkałem innej konfiguracji niż pokazane na fotkach czyli obie "poduszki" przy zapięciu. Jak na razie przystaję przy tym jak na początku czyli haczyk naprawiany. Jeszcze coś po szperam jak znajdę to napisze.


Opis załącznika:
PAB

Opis załącznika:
PAB

Opis załącznika:
HEER FLAK

Opis załącznika:
HEER FLAK

Opis załącznika:
HEER FLAK

Opis załącznika:
ISA

Opis załącznika:
ISA

Opis załącznika:
ISA

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Nie 10 Mar, 2019 18:03

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Uszkodzony haczyk wychodzący z poduszki, aby naprawić byłoby pewnie trzeba zerwać "pillowa" Mr. Green i wlutować na nowo.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Nie 10 Mar, 2019 22:40

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Udało mi się znaleźć foty nie naprawianej " pillow crimp " nieznanego producenta. Haczyk jest osadzony wewnątrz poduszki i widać to wyraźnie w odróżnieniu od tej pierwszej. Karo32 mógłbyś podesłać zbliżone foty haczyka ?


Opis załącznika:

Nie 10 Mar, 2019 23:06

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rakus13 napisał:
Udało mi się znaleźć foty nie naprawianej " pillow crimp " nieznanego producenta. Haczyk jest osadzony wewnątrz poduszki i widać to wyraźnie w odróżnieniu od tej pierwszej. Karo32 mógłbyś podesłać zbliżone foty haczyka ?
Hmmmm a co tu porównywać, skoro w ISA do ID nie ma w ogóle poduszki ? Z wrzuconej foty przez Ciebie widać, ze haczyk wychodzi bądź jest na granicy i zaraz wyskoczy
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Nie 10 Mar, 2019 23:23

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dracula napisał:
rakus13 napisał:
Udało mi się znaleźć foty nie naprawianej " pillow crimp " nieznanego producenta. Haczyk jest osadzony wewnątrz poduszki i widać to wyraźnie w odróżnieniu od tej pierwszej. Karo32 mógłbyś podesłać zbliżone foty haczyka ?
Hmmmm a co tu porównywać, skoro w ISA do ID nie ma w ogóle poduszki ? Z wrzuconej foty przez Ciebie widać, ze haczyk wychodzi bądź jest na granicy i zaraz wyskoczy


Ok Super

Nie 10 Mar, 2019 23:26

Powrót do góry
Karo32
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 284
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

podziekowal

dziekuje bardzo kolegom za merytoryczne wskazowki,zaangazowanie..zrobil sie bardzo ciekawy watek z ktorego napewno kazdy uczestnik dyskusji lub czytajacy wypowiedzi otrzyma porcje /lekcje wiedzy co wzbogaca nasza pasje militarna..niestety wiecej zdjec nie posiadam gdyz ta odznaka miala zostac pozyskana w drodze wymiany ..ale odmowilem wymiany za wzdledu na mozliwa ingerencje w omawiana odznake..pozdr Karo32Robert

Pon 11 Mar, 2019 11:45

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Karo32 ... musiałem skasować swój ostatni post, że zgodze się z Tobą żeby zamiane odpuścić, bo zdobyłem nowe info. Więc zdanie zmieniłem Wink
Ta odznaka nie dawała mi spokoju, więc musiałem zasięgnąć informacji od znajomego.
Dracula ma racje pisząc, że haczyk powinien być mocowany metodą "crimpowania" i zgadza się również to, że tu haczyk jest poprostu przylutowany.
Jednak naprawa została wykonana przez producenta ! Nie jest to ani naprawa, ani malowanie powojenne. Wszystko jest ok. Prawdopodobnie mały procent mocowań haczyków metodą " crimpowania" zawiódł i stąd ta naprawa. Wersja brąz jest też wersją rzadszą. Więc przepraszam jeśli swoją niewiedzą wprowadziłem Cie w błąd :/
Nie znam wartości tej odznaki, ani nie wiem za co chciałeś ją zamienić. Ale odznaka jest w 100% z okresu ww2 !



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 11 Mar, 2019 21:53

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rakus13 napisał:
Karo32 ... musiałem skasować swój ostatni post, że zgodze się z Tobą żeby zamiane odpuścić, bo zdobyłem nowe info. Więc zdanie zmieniłem Wink
Ta odznaka nie dawała mi spokoju, więc musiałem zasięgnąć informacji od znajomego.
Dracula ma racje pisząc, że haczyk powinien być mocowany metodą "crimpowania" i zgadza się również to, że tu haczyk jest poprostu przylutowany.
Jednak naprawa została wykonana przez producenta ! Nie jest to ani naprawa, ani malowanie powojenne. Wszystko jest ok. Prawdopodobnie mały procent mocowań haczyków metodą " crimpowania" zawiódł i stąd ta naprawa. Wersja brąz jest też wersją rzadszą. Więc przepraszam jeśli swoją niewiedzą wprowadziłem Cie w błąd :/
Nie znam wartości tej odznaki, ani nie wiem za co chciałeś ją zamienić. Ale odznaka jest w 100% z okresu ww2 !
Pisałem na początku, że odznaczenie ok a haczyk naprawiany, nikt przecież nie powiedział jednoznacznie czy naprawa była do'45 czy po. Osobiście wstrzymałbym się z oceną, że to 100% wojenne lutowanie nie mając jej w ręku. Pionierem poprawek swojego zapięcia był FCL, nawet seriami ale to tylko na marginesie.
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Pon 11 Mar, 2019 23:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.