| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mocoloco
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chciałbym sprzedać kolekcje

Witam.
Jestem nowy na forum więc z góry przepraszam jeśli to zły dział.
Konto założyłem specjalnie po to aby napisać tego posta.
Jestem posiadaczem dość sporej ilości broni białej tzn szable, bagnety a także hełmy, oznaczenia itp. Nie jestem w stanie napisać z jakiego to okresu czy lat.
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was jest w stanie na podstawie zdjęć (na razie) rzucić okiem na moją kolekcję, zobaczyć czy jest to coś warte i ew ile itp.
Jeśli trzeba będzie zapłacę gdyż zdaje sobie sprawę, że wymaga to trochę czasu i poświecenia.
Szukam również rzeczoznawców/osób obeznanych w temacie z woj. śląskiego którzy byliby zainteresowani kontaktem, wyceną, ew kupnem.

Kolekcję którą posiadam ma już pare dobrych lat. Nikt w naszej rodzinie się tym nie interesuje więc zastanawiamy się nad sprzedażą.

Najlepiej prosiłbym o kontakt na mail [email protected]

Dziekuje i pozdrawiam.

Pią 18 Sty, 2019 14:05

Powrót do góry
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

skoro masz kolekcję to powinieneś znać jej wartość no chyba że wpadła ci w ręce po kimś , ale jak można nie potrafić wycenić przedmiotów , na internecie bym wszystko znalazł porównał stany ot i cała filozofia

Sro 23 Sty, 2019 10:56

Powrót do góry
Fryc
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 311
Skąd: WARMIA MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Kolego.
Warto był by zrobić kilka zdjęć kolekcji . Na tym forum znajdziesz ekspertów w każdym temacie , związanym z poszczególną dziedziną militarki kolekcjonerskiej (Broń biała , odznaczenia , umundurowanie , wyposażenie itp) .
Posłuchaj teraz dobrej rady . Gdybym ja próbował sprzedać coś? na temat czego nie mam bladego pojęcia , na pewno nie czekał bym na indywidualne propozycję ,tylko wystawił bym temat do ogólnej wiadomości chociażby np na al....o . Próbując sprzedawać takim sposobem jaki proponujesz ,drogą mailową życzę Tobie bogato udanych transakcji . Wiedz jedno , czasami z pozoru zardzewiały nożyk ma ogromną wartość .

Dawaj foty na forum.

_________________
Pozdrawiam.
Tomek

Sro 23 Sty, 2019 18:20

Powrót do góry
mocoloco
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś napisał wcześniej kolekcję odziedziczyłem.
Od 4 dni szukam paru godzin wolnego czasu aby zrobić zdjęcia i wtedy wrzuce je w jakis serwer a tutaj podam linka.
Jeśli chodzi o wycene to tak jak pisałem - nie znam się.
Być może to złom warty 2000zł czyli żadne pieniądze. A być może wart dużo więcej.
Właśnie dlatego szukam osób w internecie którzy na podstawie zdjęć są mi w stanie coś wiecej powiedzieć.

Czw 24 Sty, 2019 9:26

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 692
Pochwał: 12
Skąd: Niederschlesien
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mocoloco napisał:
Jak ktoś napisał wcześniej kolekcję odziedziczyłem.
Od 4 dni szukam paru godzin wolnego czasu aby zrobić zdjęcia i wtedy wrzuce je w jakis serwer a tutaj podam linka.
Jeśli chodzi o wycene to tak jak pisałem - nie znam się.
Być może to złom warty 2000zł czyli żadne pieniądze. A być może wart dużo więcej.
Właśnie dlatego szukam osób w internecie którzy na podstawie zdjęć są mi w stanie coś wiecej powiedzieć.


Czołem,
wstaw kolego parę zdjęć swojej kolekcji, wtedy pewnie nie jeden się połakomi, poza tym jeżeli oczekujesz rzetelnej wyceny, to trzeba widzieć co mam (mamy) wyceniać Wink

_________________
Pozdrawiam
Alek

http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Czw 24 Sty, 2019 16:43

Powrót do góry
mocoloco
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

https://megawrzuta.pl/download/65c5a5cdd581c82655bc0f9deeb00118.html

Jesli wszystko dobrze zrobiłem pod tym linkiem znajduje się paczka zdjęć.
Zdjęcia zrobione telefonem, bez wcześniejszego sprzątania a także bez konkretnych szczegółów gdyż nie wiem na czym się skupić.

Czw 24 Sty, 2019 16:58

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wycena bialej broni

Niezly z ciebie jest "fachowiec " jesli wyceniasz biala bron porownujac ja ze zdjeciami z internetu ! czapki z glow !!

Sob 26 Sty, 2019 16:22

Powrót do góry
Razorblade1967
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 394
Pochwał: 5
Skąd: Bydgoszcz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Wycena bialej broni

Torunczyk5919 napisał:
Niezly z ciebie jest "fachowiec " jesli wyceniasz biala bron porownujac ja ze zdjeciami z internetu ! czapki z glow !!

No przecież napisał, że odziedziczył i się nie zna... to po co takie "drobne złośliwości"?

mocoloco napisał:

Jesli wszystko dobrze zrobiłem pod tym linkiem znajduje się paczka zdjęć.
Zdjęcia zrobione telefonem, bez wcześniejszego sprzątania a także bez konkretnych szczegółów gdyż nie wiem na czym się skupić.


Znajduje się... Broń biała to nie moja "działka", ale na oko jest tam trochę ciekawych rzeczy. Moja rada - zasięgnij jednak fachowej porady, może jakiegoś muzealnika czy prawdziwego kolekcjonera, który to obejrzy osobiście.

Moja uwaga... na jednym ze zdjęć widać chyba jakieś rewolwery na amunicję scaloną (słabo widać, bo leżą zasłonięte)? Nie wiem jaki jest stan i czy są pozbawione cech używalności - ostrożnie z tym, bo możesz sobie kłopotów narobić.

_________________
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę - sztuka spowodować aby nieprzyjaciel oddał życie za swoją!

Nie 27 Sty, 2019 20:24

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

" drobne zlosliwosci " ?

Czy wiesz do kogo napisalem te " drobne zlosliwosci " ?? Przeczytaj jeszcze raz a domyslisz sie ( chyba ) ,ze pisalem do " szeregowego Lee " a nie do chcacego sprzedac kolekcje bialej broni. Poprostu " podziwiam " jego umiejetnosci wyceny bronni porownujac ja ze zdjeciami z internetu.

Czw 31 Sty, 2019 20:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.