| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sławomir
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

baretki

Cześć, jestem nowym członkiem, ale czytam to forum od dawna, nie mogę znaleźć takiego tematu gdzie był dobrze opisany temat baretek i miniatur, może ktoś mi pomóc?
dziękuję Sławek.

Sro 23 Sty, 2019 16:02

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=44086

Sro 23 Sty, 2019 16:51

Powrót do góry
Sławomir
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć, dzięki Bati
No dobra a jak mam taką baretke co jest na niej krzyż żelazny, krzyż hindenburga, niebieska za służbe, fur dagerland i jeszcze dwa co nie znam i miecze są przylepione odwrotnie to oryginał, czy podruba?
A drugą gdzie krzyż hindenburga jest za niebieska za służbe to oryginał, czy podruba?

Czw 24 Sty, 2019 16:34

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze, w celu jednoznacznego określenia oryginalności lub jej braku potrzebne są zdjęcia.
Po drugie, nie zawsze w szpandze baretkowej trzymano się sztywno precedencji odznaczeń.
Po trzecie, miecze w baretkach mocowane są na wąsach, w niektórych egzemplarzach można je z powodzeniem obrócić o 180 stopni.

Czw 24 Sty, 2019 16:48

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A po czwarte, czasami weterani I Wojny Światowej, niemieccy oczywiście, montowali mieczyki ostrzem do dołu na znak protestu i niezgody z poddaniem wojsk pruskich i Traktatem Wersalskim.
Jeśli chodzi o te dwie baretki to podejrzewam że właśnie o to chodziło, bo to pewnie te, które sprzedawał duży facet w niedzielę na kole przy przystanku, leżały w drewnianym pudełku ze zdjęciami, wstążkami i odznaczeniami:
Pierwsza to: EK II, Ehrenkreuz für Frontkämpfer z odwróconymi mieczami, za lata służby, Deutsche Ehrendenkmünze des Weltkriegs z wieńcem i mieczem skierowanym w dół, te dwie co nie wiesz to: Militärverdienstkreuz 3.Klasse mit Schwertern und Krone, ale tu miecze OK i Hesja - Ernst Ludwig, ale są ustawione zgodnie z precedencją, o ile się nie mylę.
Druga to: EK II, Militärverdienstkreuz 3.Klasse mit Schwertern, Friedrich-August-Medaille, za lata służby, Ehrenkreuz für Frontkämpfer.
O te baretki chodzi?
Jeśli tak, to mam dla Ciebie złą wiadomość: Rolling Eyes Już ich nie masz, bo od niedzieli od około 13,20 są w moim posiadaniu Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Sorki, ale za taką cenę grzech było nie wziąć, zresztą dorzucił mi je sam{pomimo że ktoś zarezerwowł}, bo kupiłem całe to pudełko. W szoku

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Czw 24 Sty, 2019 19:44

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mirasku, pokaż proszę co za szpeja kupiłeś. Wink

Czw 24 Sty, 2019 19:58

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Pawle.
Już porozkładałem po segregatorach, jak znajdę czas poskładam z powrotem i zbiorówkę zrobię, ale sporo wstążek do polskich i pruskich, te dwie baretki ZKZ Gontarczyka, KW chyba Caritas, oracz, trochę PRLu, miniaturek PRL i 42 zdjęcia z okresu międzywojennego.

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Czw 24 Sty, 2019 20:44

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zasadniczo Krzyż Hindenburga nie powinien występować razem z medalem Ehrenlegion - ale jak Paweł napisał, nie zawsze wszystko było regulaminowe.
_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Czw 24 Sty, 2019 21:26

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak też nie powinno być.


Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Czw 24 Sty, 2019 21:53

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tompress napisał:
Zasadniczo Krzyż Hindenburga nie powinien występować razem z medalem Ehrenlegion

Osobiście takiego zestawienia tych odznaczeń nie widziałem. Na szpangach z okresu Republiki Weimarskiej Krzyża Honoru nie było, bo go jeszcze nie było. Natomiast na szpangach z Krzyżem Honoru Ehrenlegion Medaille już nie było z uwagi na obowiązujące przepisy.
Tak więc zestaw mógł należeć do weterana, który miał wszystko w nosie, tylko do czego to nosił. Lub (oby nie), zestaw powstał współcześnie.

Czw 24 Sty, 2019 21:58

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Licencjonowany zakład, np. Godet czy Sedlatzek, by takiego czegoś nie zrobił. Ale szpangi czy baretki bywały również samoróbkami. No i zdarzają też efekty późniejszego majsterkowania Mr. Green
_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Czw 24 Sty, 2019 22:01

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ta została określona jako samoróbka saksońska. raczej nie powstała współcześnie.


Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Czw 24 Sty, 2019 22:32

Powrót do góry
Sławomir
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A to k.... ob..... miał mi zarezerwować ale to nie było warte czterech setek ile od Ciebie wzioł?

POST PO EDYCJI z uwagi na wulgaryzmy. Kris501

Pią 25 Sty, 2019 15:52

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wziął ode mnie mniej, ale wyjściowa była rzeczywiście 4 stówki i uwierz mi że warto było, samo pudełko za tyle sprzedałem, to było pudełko od sekstansu hiszpańskiego z końca XIX wieku. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Pią 25 Sty, 2019 20:13

Powrót do góry
janek22
Major

Major




Posty: 2009
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak coś się spodoba to bierze się to od ręki i nie czeka, bo później już nie będzie co brać Wink tak to już jest.

Pią 25 Sty, 2019 21:41

Powrót do góry
Sławomir
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I h... ci w d... ciesz sie p..... zawsze sie taka h.... znajdzie co towar p...... wioha k..... i h.....

POST EDYTOWANY z uwagi na wulragny jędzyk. Kris501

Sob 26 Sty, 2019 10:38

Powrót do góry
wolf77
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 441
Skąd: norymberga/krakow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego troche kultury...
_________________
Celem czlowieka jest dzialanie,a nie mysl,bez wzgledu na to,jak szlachetna by ona nie byla...

Sob 26 Sty, 2019 11:22

Powrót do góry
BrunoWelt
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 519
Pochwał: 1
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sławomir napisał:
I h... ci w d... ciesz sie poj..... zawsze sie taka h.... znajdzie co towar pod....... wioha k***a i h.....
EYDCJA Kris501

Zachęcam do ukończenia pełnych 8 klas szkoły podstawowej, może wieczorowo? Ewentualnie do korzystania ze słownika podczas pisania komentarzy.

_________________
Pozdrawiam,
Michał
www.forum-militaria.pl

Sob 26 Sty, 2019 11:35

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobrze Bruno mówi. Zadbaj najpierw Słabomirze o gruntowne podstawowe wykształcenie, później poszerzaj wiedzę, a kiedyś może będziesz kosił jak Kosiornik Laughing

Sob 26 Sty, 2019 16:38

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ho ho ho!!! Uraziłeś mnie wręcz na wskroś, popłakałem się i teraz zamknę się w sobie. Mr. Green
Panowie, kolega po prostu za szybko odkrył karty i pokazał jak ma zamiar uczestniczyć w dyskusjach i korzystać z pomocy innych. Odnoszę wrażenie że Sławomir już kiedyś tu gościł i dostał bana za słownictwo.
Stare chińskie przysłowie mówi: "Jeśli uderzysz głową w dzban i usłyszysz dudniący dźwięk, nie sądź pochopnie, że to dzban jest pusty" Mr. Green

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Sob 26 Sty, 2019 19:48

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sławomir napisał:
I h... ci w d... ciesz sie p..... zawsze sie taka h.... znajdzie co towar p...... wioha k..... i h.....


POST PO EDYCJI z uwagi na wulgaryzmy

@Sławomir brak podstaw kultury nie wspominając już o ortografii. Takich wpisów nie da się czytać. Ponadto są on obraźliwe i skierowane publicznie pod adresem konkretnej osoby, a to stanowi już przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego i naruszenie dóbr osobistych. Za to będzie kreska (i tak łagodnie).
z kolei za posiadanie na Forum dwóch kont (drugie konto Janusz Grodner Trojan) będzie już ban.

Proponuję poważnie zastanowić się nad przystąpieniem do jakiejkolwiek dyskuscji, gdyż z takim językiem i w ogóle sposobem bycia daleko Pan nie zajedziesz.

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Nie 27 Sty, 2019 13:24

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.