| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nauczyciel
Chorąży

Chorąży




Posty: 188
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

portal genealogiczny Minakowskiego

Dzień dobry,
Chciałbym poinformować PT.Forumowiczów o niedokładnościach i zafałszowaniach Wielkiej Genealogii Polaków autorstwa Minakowskiego.
W wypadku genealogii mojej rodziny,P.Minakowski jednemu z moich przodków dopisał trzecią żonę. Innemu dopisał małżeństwo z osobą,która z moją rodziną nie ma nic wspólnego. Innemu przodkowi zapisał złą date urodzenia. I nic nie pomagają przesyłanego do niego skany dokumentów-o poprawkach nie ma mowy.Przypuszczam,że gdyby zaczął poprawiać swą genealogię-po prostu pewne powiązania "by się posypały" i musiałby ją układać od początku. Na moje uwagi uwagi jeszcze jakiś czas temu odpowiadał, obecnie już nie.
Zresztą moje uwagi do rzetelności Genealogii Minakowskiego potwierdzają także inni genealodzy,z którymi koresponduję.
Reasumując-Genealogia Minakowskiego może służyć jako pewien wzór zapisu genealogicznego ale należy pozyskane stamtąd informacje poddać krytyce i sprawdzić ich rzetelność.
Pozdrawiam-Adam

Sro 16 Sty, 2019 15:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.