| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik

Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mam kolejne pytanie do EKowców, w nawiązaniu do wspomnianego tu wątku na GCA o kontrowersyjnych EK L/18.
Czy koledzy sprawdzali, czy te krzyże nie mają czegoś wspólnego z Schickle?
Wiadomo, że Mayer kupił niesprzedane zapasy Schickle i przynajmniej część z nich później sprzedawał sygnowanych swoją sygnaturą. Setupy na dwóch krzyżach omawianych w wątku na GCA są identyczne jak używane przez Schickle w odznaczeniach KM.
Jeśli to infantylne pytanie, to wystarczy mi krótka odpowiedź.
pzdr,
Bubba_Z

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 05 Sty, 2019 22:52

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

Pochwał: 12

Cześć Hubert

W tej sytuacji chodzi o zdiagnozowane powojenne kopie EK2-1939 zwane "333-fake", które zwykle występują jako niesygnowane lub sygnowane "333", a w tym przypadku były sygnowane L/18 (idealną sygnaturą B.H.Mayera), i to miało je uwiarygodnić.

Pozdr
Jarek

Sob 05 Sty, 2019 23:04

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik

Jarek, dzięki za odpowiedź, nie doczytałem całego wątku. Już wszystko jasne Piwo
pzdr,
Bubba_Z

Nie 06 Sty, 2019 0:43

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

Bubba_Z napisał:
Jarek, dzięki za odpowiedź, nie doczytałem całego wątku. Już wszystko jasne Piwo
pzdr,
Bubba_Z

W przypadku EK1 zwanych "Mayer's fake 333" set-up nie jest rozstrzygający, a pewna cecha żeberkowania - zdjęcie.
Ona decyduje o zakwalifikowaniu krzyża do "post-war", pomimo, że wszystkie inne cechy są analogiczne jak w krzyżach war-time.
Należy zaznaczyć, że nie wszyscy EK-owcy zgadzają się z taką diagnozą.
Trevor i wielu innych uznaje, że tak jest, ja także, ale Stefan ma odmienne zdanie...

Pozdr
Jarek

Opis załącznika:

Nie 06 Sty, 2019 0:57

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

Jest kilka fajnych dyskusji na ten temat:

http://www.germancombatawards.com/thread.php?threadid=44292&sid=2a41289e52074388b8e856b1d6bf4105

http://184.172.36.50/forums/showthread.php?t=654783&highlight=EK2+Mayer

http://184.172.36.50/forums/showthread.php?t=685672&highlight=EK2+L%2F18

http://184.172.36.50/forums/showthread.php?t=682019&highlight=G%F6de

http://184.172.36.50/forums/showthread.php?t=592260&highlight=333+Mayer

http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=749494&highlight=Mayer+333+timeline

Super

Nie 06 Sty, 2019 1:13

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik

Dzięki! Piwo

Nie 06 Sty, 2019 1:48

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant

Pochwał: 1

Dracula napisał:
Stojąc z boku i przyglądając się sporem o GCA (choć ta sprawa mnie nie dotyczy) widzę to w ten sposób. Jarek był niewygodny dla pewnych osób na tym forum. Uważam dlatego, bo potrafi przedstawić niezbite dowody i argumenty aby podważyć autentyczność odznaczenia jakim jest EK. Wiadomo co za tym idzie, wyłapanie kilku fake-ów publicznie źle wpływa na sprzedającego/sklep czyli spadek reputacji co za tym idzie obrotu.

Matthew jeśli chce się być lubiany i traktowany Koleżeńsko na Naszym forum a myślę, ze to ważne w normalnych stosunkach międzyludzkich, może wypadałoby się trochę zastanowić i nie pouczać na każdym kroku i traktować człowieka z góry. Każdy ma swoją dziedzinę zainteresowań na forum w której jest mocniejszy KM, LW, EK, VWA, ISA...itd. Będę miał problem z odznaką NSDAP jeśli pomożesz świetnie, być może będę mógł również Tobie pomóc

Zadałeś pytanie dlaczego kolekcjonerzy kupują kopie, ano może dlatego, ze prowadzą badania nad konkretnym odznaczeniem

Juz odpowiadam- co do nienawisci to kolegi Jarka- moze to za mocno powiedziane, nie darze go zadnymi uczuciami a moja postawa wynika jak to zwyke bywa z doswiadczenia. Byl mi osoba zupelnie nieznana az do czasu kiedy zdecydowal sie na odpisanie na jeden z watkow ktory reaktywowalem z archiwum. Nie tyle chodzilo o dodanie informacji ile o to ze nie bardzo mu sie spodobalo to ze dodalem info do watku ktory byl nie ruszany przez pare lat. Dlaczego to juz trzeba zapytac jego. Nie , nie zartuje. Jezeli potrzebny jest link, prosze zapytac.
No i poszlo jak z rynny. Moje doswiadczenia z Maerzem rowniez mu nie lezaly (chociaz sa oczywiscie prawda), pare przepychanek pozniej no i jestesmy tutaj.

Co do sprawy GCA i watpliwych krzyzy. Te same krzyze sa rowniez oferowane na WAF. Przez te same osoby (i pare wiecej). Dlaczego nikt nie robi z tego afery ale w jakis sposob GCA jest uwazane za to zle?

Jesli chodzi o moj ton wypowiedzi- tak jak kolega Bati zauwazyl, skladnia, interpunkcja i gramatyka pozostawia wiele do zyczenia aczkolwiek to nie znaczy ze nie wiem o czym mowa.
Zauwazylem ze za kazdym razem kiedy ja probuje sie tutaj bronic, komus zaczynaja 'krwawic oczy' i wzywani sa na pomoc i koledzy i moderatorzy bo odbiegamy od tematu. Kiedy natomiast 'idzie' w druga strone, jest to przez wiekszosc przemilczane.

Czy naprawde uwazasz ze bede stal w kacie dlatego ze tobie czy komus innemu wydaje sie ze przez to bede bardziel lubiany w momecie kiedy ktos z was akurat ma ochote po mnie pojezdzic?
Chyba was pogielo.
To nie ja tutaj szukalem zaczepki. Temat lezal jak kloda przez 2 tygodnie i nie ja go otworzylem.

Co do kupowania kopii do prowadzenia badan- jest to jak to wlasnie toczenie kamienia przez Syzyfa. Codziennie sa robione nowe wiec jest to zajecie z gory skazane na niepowodzenie. I troche bez sensu- studiuje sie oryginaly. Tych juz nikt nie robi a jesli wiesz jak wyglada oryginal (dzieki studiowaniu oryginalow) to niepotrzebne jest studiownie falsyfikatow

Tak, znam kolekcjonerow ktorzy kupuja kopie. I w wiekszosci przypadkow powod jest duzo bardziej prozaiczny niz ten o ktorym wspomniales a mianowicie zeby sprzedac jako oryginal.

Nie 06 Sty, 2019 1:59

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

matthew napisał:
.....

Tak, znam kolekcjonerow ktorzy kupuja kopie. I w wiekszosci przypadkow powod jest duzo bardziej prozaiczny niz ten o ktorym wspomniales a mianowicie zeby sprzedac jako oryginal.

Ponieważ ciągle posługujesz sie moim imieniem, to w odzewie poproszę o informację (nicki, nazwiska) tych kolekcjonerów, którzy kupują kopie i sprzedają je jako oryginały, które znasz jak piszesz, żeby Twoje słowa nie pozostały gołosłowne ...

Osobiście podejrzewam, że mam największą kolekcję kopii krzyży EK2-1939 na świecie, i cały rozdział im poświęcony w swojej książce, i nie sprzedałem ani jednego z tych egzemplarzy, ale niezmiernie jestem ciekaw kto to robi ...

Jarek

Nie 06 Sty, 2019 2:34

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant

boch_62 napisał:
matthew napisał:
.....

Ponieważ ciągle posługujesz sie moim imieniem, to w odzewie poproszę o informację (nicki, nazwiska) tych kolekcjonerów, którzy kupują kopie i sprzedają je jako oryginały, które znasz jak piszesz, żeby Twoje słowa nie pozostały gołosłowne ...

Osobiście podejrzewam, że mam największą kolekcję kopii krzyży EK2-1939 na świecie, i cały rozdział im poświęcony w swojej książce, i nie sprzedałem ani jednego z tych egzemplarzy, ale niezmiernie jestem ciekaw kto to robi ...

Jarek

Nic personalnego kolego, ktos zadal pyatnie, wypadalo odpowiedziec. A ze zadal pytanie w zwiazku z twoja osoba, no coz, musialem uzyc twojego imienia..

Co do tych ktorzy kupuja jako kopie a sprzedaja jako oryginaly- zacznijmy od calez rzeszy klientow Flocha w pozniejszym etapie jego kariery. Mozemy dodac do tego tak znane (przynajmniej swiatowo) jak Tony Oliver z Anglii, Jim Atwood z US, Charlie Snyder i paru jego wychowankow, jezeli chodzi o Europe- napewno jest ci znana sprzedazy hurtowej odznak SS-Tuxedo i osoby ktora je rozprowadzala, Karsten Stagemeier i wielu wielu innych.
Mysle ze trudniej byloby wymienic tych uczciwych.
I tutaj anegdota- pare lat temu mialem okazje kupic jeden z prototypow bardzo rzadkiej odznaki, chodzilo o parenascie tysiecy ktore musialy sie znalezc sprzedajac fanty z kolekcji. Jak za akurat bylem w Toronto gdie probowalem dobic targu, wzialem ze soba kupe zelastwa ktore postanowilem sprzedac e-medals zeby moc zakupic nowa odznake. z tego co pamietam bylo tam duzo rzadszych fantow- Cholmy, troche Luftwaffe, pare cacek z Gdanska, Luftschutz 1 klasy- nic nie do zdobycia ale tez nie tandeta.
Zostawilem worek w sklepie e-medals do wyceny, pojechalem cos zjesc po czym wrocilem zeby utargowac ile moglem. Od jednego z pracownikow e-medals (Mike) uslyszalem ze wszystkie fanty, co do jednego (a bylo ich kilkanascie, wszystkie pokazane na roznych forums oczywiscie bez problemu) to wedlug nich reprodukcje. W zwiazku z tym ze kazdy ma prawo do swojej opinii, i nawet tutaj jest legalne bycie idiota, wzialem worek i zabralem sie do wyjscia. Zanim otworzylem drzwi dostalem propozycje...$100 za wszystko. Tak, zgadles, w celu ich studiowania.
Jakos tak od tej pory patrze na niektore rzeczy z dystansem...

Masz najwieksza kolekcje na swiecie i nie slyszales o ani jednej osobie ktora je produkuje? Przyjedz do Stanow, pokaze Ci niektorych z nich palcem.

Nie 06 Sty, 2019 3:22

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann

Nie o to mi chodziło, ze masz siedzieć jak mysz pod miotłą, podlizywać się itp. a my będziemy Ci dowalać i mieć z tego radość. Może sam dojdziesz do pewnych rzeczy co nie tak, albo już taka Twoja natura, ze wypowiadasz się w pewien sposób.

Kupowanie kopii... Miałem na myśli kopie bardzo dobre nie bazarową tandetę. Pewnie kojarzysz Fishera z WR czy GCA wielkiego fachowca jak dla mnie od ISA. Zbiór miał imponujący infanterii i kupował kopie, pokazywał fake przy porównaniach czy potwierdzeniu oryginalności. Na IOH z kolei Jarek pokazywał swoje kopie EK, pewnie gdzieś to można odszukać na forum.Wiadomo słaby czy przeciętny kolekcjoner nie będzie kupował takiego shitu no bo i po co. Natomiast fachowiec-badacz danego odznaczenia dlaczego nie. Jak napisałeś kolekcjoner który kupuje i sprzedaje to badziewie to jak dla mnie złodziej i oszust nie mający nic wspólnego z ta zabawą.

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Nie 06 Sty, 2019 3:58

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant

Dracula napisał:
Nie o to mi chodziło, ze masz siedzieć jak mysz pod miotłą, podlizywać się itp. a my będziemy Ci dowalać i mieć z tego radość. Może sam dojdziesz do pewnych rzeczy co nie tak, albo już taka Twoja natura, ze wypowiadasz się w pewien sposób.

Kupowanie kopii... Miałem na myśli kopie bardzo dobre nie bazarową tandetę. Pewnie kojarzysz Fishera z WR czy GCA wielkiego fachowca jak dla mnie od ISA. Zbiór miał imponujący infanterii i kupował kopie, pokazywał fake przy porównaniach czy potwierdzeniu oryginalności. Na IOH z kolei Jarek pokazywał swoje kopie EK, pewnie gdzieś to można odszukać na forum.Wiadomo słaby czy przeciętny kolekcjoner nie będzie kupował takiego shitu no bo i po co. Natomiast fachowiec-badacz danego odznaczenia dlaczego nie. Jak napisałeś kolekcjoner który kupuje i sprzedaje to badziewie to jak dla mnie złodziej i oszust nie mający nic wspólnego z ta zabawą.

Niestety nie kojarze goscia, oprocz Luftwaffe lub Imperialnych (bardzo rzadkiego zreszta bo tylko mi Juncker smakuje), temat odznak combat jest mi raczej obcy. Krotko mowiac, ja zajmuje sie tym o czym wiekszosc nie wie ze istnieje- prototypy, odznaki cywilne, polityczne, szczegolnie Gau ale i wszystko pomiedzy, takze historia C.E. Junckera i ich wyrobow, Gdanszczyzna, itp

Nie 06 Sty, 2019 4:10

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

matthew napisał:
...

Masz najwieksza kolekcje na swiecie i nie slyszales o ani jednej osobie ktora je produkuje? Przyjedz do Stanow, pokaze Ci niektorych z nich palcem.

Dziękuję Koledze za bardzo wyczerpującą odpowiedź, która niestety nic nie wniosła nowego. Myslałem, że Kolega powie, że ten i ten Gość z takiego i takiego forum sprzedaje kopie (zakupione poprzednio tu i tu jako oryginały), etc.
Bo to że Staegmaier sprzedaje kopie to już w przedszkolu wiedzą, a o producentach kopii krzyży EK2 to Kolega by sie dowiedział czytając moja książkę, ale jak widzę do tego raczej nie dojdzie... Super

Jarek

ps. gdzie Ty Kolego w końcu mieszkasz - do e-mausa piszesz:
... Wreszcie, uwazaj co piszesz bo czasami problemy maja to do siebie ze moga przejechac ta niecala godzine z Pyrzowic ...
Sob 29 Gru, 2018 16:12

Bati pisze o Kanadzie

a Ty powyżej: Przyjedz do Stanow, pokaze Ci niektorych z nich palcem.

Zgłupiałem W szoku

Ostatnio zmieniony przez boch_62 dnia Nie 06 Sty, 2019 14:04, w całości zmieniany 1 raz

Nie 06 Sty, 2019 4:21

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant

Krzyze mnie nie interesuja praktycznie wcale wiec chyba nie zostane wlascicielem twojej ksiazki, co do tego czy tamtego ktory sprzedaje kopie- no szkoda straszna ale niestety nie sa to informacje przekazywanie nieznajomym na forum internetowym.

Gdzie mieszkam? To zalezy o ktorej porze roku. Ale do Warszawy troche by trzeba jechac.

Nie 06 Sty, 2019 4:55

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik

Pochwał: 11

Panowie proszę o merytoryczną dyskusję na temat bez osobistych wycieczek.

Per aspera ad astra = Winner

Wto 08 Sty, 2019 14:15

Powrót do góry
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 Strona 3 z 3

Skocz do: