| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monsun
Administracja
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5193
Pochwał: 28
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skróty i numeracja producentów niemieckich (w tym LDO)

Witam,
oto trzy listy niemieckich producentów, odznak, odznaczeń, medali, klamer. Przydadzą się z pewnością nie raz przy identyfikacji.

Producenci tzw. Präsidialkanzlei: (sygnatury te występują m.in. na krzyżach żelaznych, odznakach za rany, krzyżach zasługi z mieczami i bez (KVK) itp.)

1 Deschler & Sohn, München
2 C.E. Juncker, Berlin
3 Wilhelm Deumer, Lüdenscheid
4 Steinhauer & Lück, Lüdenscheid
5 Hermann Wernstein, Jena-Lobstedt
6 Fritz Zimmermann, Stuttgart
7 Paul Meybauer, Berlin
8 Ferdinand Hoffstätter, Bonn
9 Liefergemeinschaft Pforzheimer Schmuckhandwerker, Pforzheim
10 Förster & Barth, Pforzheim
11 Großmann & Co., Wien
12 Frank & Reif, Stuttgart
13 Gustav Brehmer, Markneukirchen
14 L.Christian Lauer, Nürnberg
15 Friedrich Orth, Wien
16 Alois Rettenmeyer, Schwäbisch Gmünd
17 nieznany
18 Karl Wurster K.G., Markneukirchen
19 E. Ferdinand Wiedmann, Frankfurt am Main
20 C.F. Zimmermann, Pforzheim
21 Gebrüder Godet & Co., Berlin
22 Boerger & Co., Berlin
23 Arbeitsgemeinsch. für Heeresbedarf i.d. Graveur- u. Ziselierinnung, Berlin
24 Arbeitsgemeinsch. der Hanauer Plakettenhersteller, Hanau
25 Arbeitsgemeinsch. der Graveur-, Gold- und Silberschmiedeinnungen, Hanau
26 B.H. Mayer, Pforzheim
27 Anton Schenkl, Wien
28 Eugen Schmiedehäusler, Pforzheim
29 Hauptmünzamt Berlin
30 Hauptmünzamt Wien
31 Hans Gnad, Wien
32 Wilhelm Hobacher, Wien
33 Friedrich Linden, Lüdenscheid
34 Wilhelm Annetsberger, München
35 F.W. Assmann & Söhne, Lüdenscheid
36 Bury & Leonhard, Hanau
37 Adolf Baumeister, Lüdenscheid
38 nieznany
39 Rudolf Berge, Gablonz
40 Berg & Nolte, Lüdenscheid
41 Gebrüder Bender, Oberstein
42 Biedermann & Co., Oberkassel bei Bonn
43 Julius Bauer & Söhne, Zella-Mehlis
44 Jakob Bengel, Idar-Oberstein
45 Franz Jungwirth, Wien
46 Hans Doppler, Wela Oberdonau
47 Erhardt & Söhne A.G., Schwäbisch-Gmünd
48 Richard Feix, Gablonz
49 Josef Feix & Söhne, Gablonz
50 Karl Gschiermeister, Wien
51 Eduard Görlach & Söhne, Gablonz
52 Gottlieb & Wagner, Idar-Oberstein
53 Glaser & Söhne, Dresden
54 nieznany
55 J.E. Hammer & Söhne, Geringswald
56 Robert Hauschild, Pforzheim
57 Karl Hensler, Pforzheim
58 Artur Jökel & Co., Gablonz
59 Louis Keller, Oberstein
60 Katz & Deyhle, Pforzheim
61 Rudolf A. Karneth & Söhne, Gablonz
62 Kerbach & Osterhelt, Dresden
63 Franz Klast & Söhne, Gablonz
64 Gottlieb Friedrich Kech & Sohn, Pforzheim
65 Klein & Quenzer, Idar-Oberstein
66 Friedrich Keller, Oberstein
67 Robert H. Kreisel, Gablonz
68 Alfred Knobloch, Gablonz
69 Alois Klammer, Innsbruck
70 Lind & Meyrer, Oberstein
71 Rudolf Leukert, Gablonz
72 Franz Lipp, Pforzheim
73 Franz Manert, Gablonz
74 Carl Maurer & Sohn, Oberstein
75 nieznany
76 Ernst L. Müller, Pforzheim
77 Hauptmünzamt München
78 Gustav Miksch, Gablonz
79 nieznany
80 G.H. Osang, Dresden
81 Overhoff & Cle, Lüdenscheid
82 Augustin Prager, Gablonz
83 Emil Peukert, Gablonz
84 Carl Poellath, Schrobenhausen
85 Julius Pietsch, Gablonz
86 Paulmann & Crone, Lüdenscheid
87 Roman Palme, Gablonz
88 Werner Redo, Saarlautern
89 Rudolf Richter, Schlag bei Gablonz
90 August F. Richter KG, Hamburg
91 Josef Rössler & Sohn, Gablonz
92 Josef Rückert & Sohn, Gablonz
93 Richard Simm & Söhne, Gablonz
94 nieznany
95 Adolf Scholze, Grünwald
96 nieznany
97 nieznany
98 Rudolf Souval, Wien
99 Schwertner & Cie, Granz Eggenberg
100 Rudolf Wächter & Lange, Mittweida
101 Rudolf Tam, Gablonz
102 Philipp Turks, Wien
103 August Tam, Gablonz
104 Heinrich Ulbrichst, Kaufing
105 Heinricht Vogt, Pforzheim
106 Gebrüder Schneider, Wien
107 Carl Wild, Hamburg
108 Arno Wallpach, Salzburg
109 Walter & Henlein, Gablonz
110 Otto Zappe, Gablonz
111 Ziemer & Söhne, Oberstein
112 Argentorwerke Rust & Hetzel, Wien
113 Hermann Aurich, Dresden
114 Ludwig Bertsch, Karlsruhe
115 nieznany
116 Funcke & Brüninghaus, Lüdenscheid
117 Hugo Lang, Wiesenthal
118 August Menz & Sohn, Wien
119 nieznany
120 Franz Petzl, Wien
121 nieznany
122 J.J. Stahl, Straßburg
123 Beck, Hassinger & Co., Straßburg
124 Rudolf Schanes, Wien
125 Eugen Gauss, Pforzheim
126 Eduard Hahn, Oberstein
127 Moritz Hausch AG, Pforzheim
128 S. Jablonski & Co., Posen
129 Fritz Kohm, Pforzheim
130 Wilhelm Schröder & Co., Lüdenscheid
131 Heinrich Wander, Gablonz
132 Franz Reischauer, Idar-Oberstein
133 nieznany
134 Otto Klein, Hanau
135 Julius Moser, Oberstein
136 J.Wagner & Sohn, Berlin
137 J.H. Werner, Berlin
138 Julius Maurer, Oberstein
139 Hymmen & Co., Lüdenscheid
140 Schauerte & Hohfeld, Lüdenscheid
141 Sohni, Heubach & Co. Oberstein
142 A.D. Schwerdt, Stuttgart


Producenci LDO (Leistungsgemeinschaft Deutscher Ordenshersteller):

L/10 Deschler & Sohn, München
L/11 Wilhelm Deumer, Lüdenscheid
L/12 C.E. Juncker, Berlin
L/13 Paul Meybauer, Berlin
L/14 Friedrich Orth, Wien
L/15 Otto Schickle, Pforzheim
L/16 Steinhauer & Lück, Lüdenscheid
L/17 Hermann Wernstein, Jena-Lobstedt
L/18 B.H. Mayer, Pforzheim
L/19 Ferdinand Hoffstätter, Bonn
L/21 Förster & Barth, Pforzheim
L/22 Rudolf Souval, Wien
L/23 Julius Maurer, Oberstein
L/24 Fritz Zimmermann, Stuttgart
L/25 A.E. Kachert, Wien
L/26 Klein & Quenzer, Idar-Oberstein
L/50 Gebrüder Godet & Co., Berlin
L/51 E.Ferdinand Wiedmann, Frankfurt am Main
L/52 C.F. Zimmermann, Pforzheim
L/53 Hymmen & Co., Lüdenscheid
L/54 Schauerte & Höhfeld, Lüdenscheid
L/55 Rudolf Wächter & Lange, Mittweida
L/56 Funcke & Brüninghaus, Lüdenscheid
L/57 Boerger & Co., Berlin
L/58 Rudolf Souval, Wien
L/59 Alois Rettenmeyer, Schwäbisch-Gmünd
L/60 Gustav Brehmer, Markneukirchen
L/61 Friedrich Linden, Lüdenscheid
L/62 Werner Redo, Saarlautern
L/63 G.H. Osang, Dresden
L/64 F.W. Assmann & Söhne, Lüdenscheid
L/65 Franke & Co., Lüdenscheid
L/66 A.D. Schwerdt, Stuttgart


Skróty producentów / loga:

A F.W.Assmann & Söhne, Lüdenscheid
AS (w trójkącie) oder A.S. Adolf Scholze, Grünwald
A.G.M.u.K. Gablonz Arbeitsgemeinsch. Metall u. Kunststoff, Gablonz
AWS Arno Wallpach, Salzburg
B&N/L Berge & Nolte, Lüdenscheid
BSW Brüder Schneider, Wien
C.E.JUNCKER/BERLIN SW C.E. Juncker, Berlin
CEJ C.E. Juncker, Berlin
CW Carl Wild, Hamburg
EH Eduard Hahn, Oberstein
EWE ?
F&BL Funcke & Brüninghaus, Lüdenscheid
f.o. Friedrich Orth, Wien
FCL (w kole) Franke & Co., Lüdenscheid
FEC. ADOLF BOCK Adolf Bock, Berlin
FLL Friedrich Linden, Lüdenscheid
FRANK REIF/STUTTGART
FZS Fritz Zimmermann, Stuttgart
G.B. Gustav Brehmer, Markneukirchen
G.H.Osang/Dresden
GR.&Co. Grossmann & Co., Wien
GWL (w kole) Gebrüder Wegerhoff, Lüdenscheid
H.&C.L. Hymmen & Co., Lüdenscheid
HA Hermann Aurich, Dresden
HM (w trójkącie) Hauptmünzamt München
JFS Josef Feix & Söhne, Gablonz
KWM Karl Wurster K.G., Markneukirchen
M.K.4 ?
M.u.K.5 Metall und Kunststoff Gablonz
PM Paul Meybauer, Berlin
R.R.S. Rudolf Richter, Schlag bei Gablonz
R.S. Rudolf Souval, Wien
R.S.S. Richard Simm &Söhne, Gablonz
R.S.&S. Richard Sieper & Söhne, Lüdenscheid
RK Rudolf A. Karneth & Söhne, Gablonz
S.H.u.Co. Sohni, Heubach & Co., Oberstein
SCHWERIN BERLIN 68 Schwerin, Berlin
STL Steinhauer & Lück, Lüdenscheid
W.Deumer Wilhelm Deumer, Lüdenscheid
W.H. Walter & Henlein, Gablonz
WA Wilhelm Annetsberger, München
ÜÜ E. Ferd. Wiedmann, Frankfurt/Main

Pozdrawiam
Monsun


Ostatnio zmieniony przez Monsun dnia Pią 15 Paź, 2010 6:27, w całości zmieniany 2 razy

Czw 19 Mar, 2009 20:59

Powrót do góry
Catadero
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 132
Pochwał: 2
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jako uzupełnienie znaki producenckie niemieckich wytwórców z kieszonkowego leksykonu domowego z 1938r. (chyba, bo wszelkie dane liczbowe kończą się na 1937r.)

1.Krupp A.-G., Essen.
2.Wereinigte Stahlwerke A.-G. Dusseldorf.
3.Gutehoffnungshutte, Nurnberg, Aktienver. f. Bergb. u. Huttenbetriebe.
4.Hoesch A.-G., Dortmund.
5.Mannesmannrohren-Werke, Dusseldorf.
6.Klodner Werke A.-G., Berlin.
7.Mitteldeutsche Stahlwerke A.-G., Riesa.
8.Rheinmetall-Borsig A.-G., Dusseldorf.
9.Brown, Boveri & Cie A.-G., Mannheim.
10.Berlin-Suhler-Waffen-u. Fahrzug-Werke.
11.Henschel-Werke G.m.b.H. Kassel.
12.Hugo Schneider A.-G., Leipzig.
13.Deutsche Industrie-Werke A.-G., Berlin.
14.Deutsche Edelstahlwerke A.-G., Krefeld.
15.Robert Bosch G.m.b.H. Stuttgart.
16.Junkers Flugzeug-und Motorenwerke A.-G., Dessau.
17.Heinkel-Flugzeug-Werke G.m.b.H., Rostock-Berlin.
18.Zeiss-Werke, Jena.
19.Siemens Schuckertwerke A.-G., Berlin.
.+. Siemens u. Halske A.-G., Berlin.
C.D.N.

C.



Opis załącznika:

Czw 02 Lip, 2009 22:40

Powrót do góry
Catadero
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 132
Pochwał: 2
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I dalej.

20. Osram-G.m.b.H. H.R.-G., Berlin.
21. I.G.Farben Industrie A.-G., Frankfurt a. M.
22. Bayer-Kreuz der I.G.Farben.
23. Kali-Chemie A.-G., Berlin.
24. Deutsche Gold-und Silber-Scheideanstalt, Frankfurt a.M.
25. Deutsch-Amerykanische Petroleum-Gesellschaft, Hamburg.
26. Leuna-Benzin (I.G.Farben).
27. Rhenamia Ossag Mineralolwerke A.-G. (Shell-Gruppe).
28. Benzol-Verband.



Opis załącznika:

Pią 03 Lip, 2009 18:17

Powrót do góry
Catadero
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 132
Pochwał: 2
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

29. Vereinigte Glanzstoff-Fabriken A.-G., Wuppertal-Elderfeld.
30. I.V.Bemberg A.-G., Wuppertal-Barmen.
31. Thuring. Zellwolle A.-G., Schwarza.
32. Schlesische Zellwolle A.-G., Hirschberg.
33. Kommerz-und Privat-Bank A.-G., Berlin-Hamburg.
34. Dresdner Bank, Berlin-Dresden.
35. Allgemeine Deutsche-Anstalt, Leipzig.
36. Deutscher Ring Versicherungs-Geselshaften, Hamburg (Wirtschaftsunternehmen der D.A.F.).
37. Allianz u. Stuttgarter Verein. Versiherungs-A.-G., Berlin.
38. Deutsche Lufthansa A.-G., Berlin.
39. Deutsche Zeppelin-Reederei G.m.b.H., Berlin-Frankfurt a. M.
40. Hamburg-Amerika Linie, Hamburg.
41. Norddeutscher Lloyd, Bremen.



Opis załącznika:

Pią 03 Lip, 2009 18:43

Powrót do góry
Catadero
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 132
Pochwał: 2
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

42. NSU-D-Rad Vereinigte Fahrzeugwerke A.-G., Neckarsulm.
43. I.A.Henckels Zwillingswerk, Solingen.
44. Wurttemberggische Metalwaren-Fabrik, Geislingen.
45. Ala Anzeigen-A.-G. Berlin.
46. Telefunken GmbH, Berlin.
47. Dietz u. Ritter G.m.b.H., Leipzig.
48. Schwarzwalder-Apperate-Bau-Anstalt, Villingen.
49. Ideal Werke A.-G., Berlin.
50. Universum Film A.-G. Berlin.

Na tym koniec.
C.



Opis załącznika:

Pią 03 Lip, 2009 18:52

Powrót do góry
Monsun
Administracja
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5193
Pochwał: 28
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PSL wpisane w koło - Paul Schulze & Co, Lübeck
SRM - Schmiedeberger Metallwarenfabrik Schmiedeberg/Riesengebirge

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 28 Gru, 2009 18:22

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4062
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia sygnatur 1


Opis załącznika:

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pią 26 Lis, 2010 16:15

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4062
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia sygnatur 2


Opis załącznika:

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Wto 30 Lis, 2010 18:47

Powrót do góry
Bati
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8177
Pochwał: 27
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skróty i numeracja producentów niemieckich
uzupełnienie nieznanych sygnatur :

17 Schwerin & Sohn Berlin
38 AG MuK Gablonz a.d. Neisse
54 Gebruder Wegerhoff Ludensheid
75 Feranke & Co Ludensheid
79 Matthias Kutsche Attendorn
94 Ossenberg-Engels Iserloh
96 Robert Klein Wien
97 A.E. Kochert Wien
115 Richard Sieper & Sohne Ludensheid
119 Alfred Stubbe Berlin
121 Imme & Sohn Berlin
133 Otto Schickle Pforzheim

Czw 20 Gru, 2012 14:39

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant







Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

xnitro napisał:
Zdjęcia sygnatur 2


EWE to prawdopodobnie Edelmetallwerke List & Hertl

Pon 24 Gru, 2018 1:04

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.