| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamil_klamry
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 100
Skąd: Sławno, Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Duży pocisk ID bezpieczny ?

Witam Grono
Dzisiaj wygrzebałem na złomowisku taka rzecz .
Czy to jest bezpieczne ? Pracownicy odłożyli to na bok sami czekają na info .nie znam się na schematach takich pocisków , ale od góry widać drewno . Jest mocno ubite ,co w środku? niewiem ale ciężkie
Interesuje Mnie tez czy to coś II wojennego czy puzniejszego?.
Proszę o info bo jeśli niema zagrożenia to chętnie sobie to przygarnę .z góry dzięki .

W dziale ekwipunek i umundurowanie umieściłem skrzynkę do ID rowniez dziś wygrzebana na tym samym złomowisku
Pozdrawiam



Czołg2 Czołg2



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 07 Gru, 2018 18:12

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To jest, panie, niewybuch bez zapalnika.

Pią 07 Gru, 2018 21:12

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie miałeś lepszej miarki niż cegła, to może być 8,8. Reszta jak Grzesio napisał. A to żółtawe, co wygląda Ci na drewno to pewnie trotyl. Sam z siebie, bez zapalnika nie wybuchnie, pewnie wiesz, że podpalony zapałką pali się podobnie do styropianu jasnym żółtym płomieniem, dając bardzo dużo energii, co wykorzystywali nieraz żołnierze w okopach by się ogrzać. Skorupa fajna, ale posiadanie jej ze względu na farsz podpada pod ustawę, więc jednak skądinąd pocisk jest bardzo niebezpieczny. Twisted Evil
Poradź gościom od złomu niech zgłoszą.
Chociaż, jeśli jesteś pewien, że jest to drewno (po zdjęciu trudno stwierdzić), to może pocisk ćwiczebny napchany jakimiś wiórami z lepiszczem, by wagomiar się zgadzał? Jeśli tak, to bezpieczny, ale czy jesteś w stanie to ocenić? Jeśli nie, a pewnie jeśli pytasz to się nie znasz, więc zgłoś. Neutral

Sob 08 Gru, 2018 13:02

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli to niemiecki pocisk, to pod zapalnikiem jest detonator (pentryt?), a nie zasadniczy materiał wybuchowy (np. amatol). Niemieckie pociski ćwiczebne były z kolei z reguły napełniane mieszaniną paku smołowego i barytu.

Sob 08 Gru, 2018 16:02

Powrót do góry
pak40
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 71
Skąd: O/S
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mi to bardziej wygląda na ruski 85mm. Bez wymiarów ciężko coś powiedzieć.

Sob 08 Gru, 2018 20:33

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

8,8 cm na bank nie, za mała średnica zapalnika, za szeroko rozstawione pierścienie wiodące i jeden wtok pod szyjkę łuski.

Sob 08 Gru, 2018 21:31

Powrót do góry
kamil_klamry
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 100
Skąd: Sławno, Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odp

Jutro postaram się o dokładne parametry i wagę . Wydobende ze środka trochę tego materiału i zrobię dokładnie zdjęcie .

Nie 09 Gru, 2018 10:41

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja tam bym nie wydobywał... W szoku Ten pocisk to jest materiał dla saperów!

Nie 09 Gru, 2018 13:50

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grzesio, taki niemiecki 8,8 wypełniony jakimś żwirem zlepionym smołą także widziałem. Jeśli to jest trotyl, to dłubać może by się dało, ale jak kolega wcześniej napisał, lepiej na wszelki wypadek nie dłub, a ciekawość przekieruj na ciekawsze i bezpieczniejsze obszary .zycia Super

Nie 09 Gru, 2018 14:18

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja znam przypadek kolegi H. z d. forum amunicyjnego, który właśnie wydłubywał w domu mw z pocisku 8,8 cm. Przeżył, ale ciężko okaleczony (to była zresztą dość głośna sprawa) - jak twierdził, przyczyną było zabezpieczenie przed rozbrojeniem pocisku, polegające na umieszczeniu w górnej części ładunku pastylki materiału inicjującego.

Nie 09 Gru, 2018 16:57

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.