| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubi
Podporucznik

Podporucznik

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bagnet m71

Witam,
Czy mógłbym prosić o potwierdzenie oryginalności tego bagnetu?
Sprzedający twierdzi,że sygnowania zatarły się podczas czyszczenia.
Wykonanie wojenne czy pamiątkowe,jeśli oryginał?

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 28 Lis, 2018 20:14

Powrót do góry
arak
Kapitan

Kapitan

Pochwał: 1

Cześć,
Bagnet w wersji bojowej. Ogólnie wygląda poprawie, poza śrubą nad jelcem. W oryginale, rękojeść na trzpieniu powinna być zakuta stalowym kołkiem.

Czw 29 Lis, 2018 22:10

Powrót do góry
kubi
Podporucznik

Podporucznik

arak napisał:
Cześć,
Bagnet w wersji bojowej. Ogólnie wygląda poprawie, poza śrubą nad jelcem. W oryginale, rękojeść na trzpieniu powinna być zakuta stalowym kołkiem.

Możliwe,aby była to przeróbka wojenna?

Czw 29 Lis, 2018 22:26

Powrót do góry
Fryc
Podporucznik

Podporucznik

Witam .
Moim zdaniem bagnet kombinowany . Rękojeść dobra , głownia na podstawie jednego zdjęcia nie możliwa do oceny.
Opis sprzedającego odnośnie braku (sygnatur , puncy , odbiorów) świadczy o tym że bagnet nie był czyszczony lecz szlifowany lub zrobiony z kawałka płaskownika w kuźni współczesnego kowala.
Wink

Pią 30 Lis, 2018 8:40

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant

Pochwał: 12

Czołem,
cały ten bagnet to alpejska kombinacja.
Po pierwsze primo - rękojeść jest przerobiona z bagnetu paradnego, przynajmniej na taką wygląda.
Po drugie primo - nie posiada ona, o ile dobrze widzę, wejścia na szynę, ale równie dobrze może pochodzić od innego egzemplarza.
Po trzecie primo - śruby, zarówno ta która trzyma sprężynę zatrzasku jak i śruba w miejscu nitu to radosna twórczość.
Po czwarte primo - w mojej ocenie jak wyżej wspomniałem, choć przydało by się więcej zdjęć, bo na podstawie tych to wróżenie z fusów.

http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Sro 12 Gru, 2018 16:32

Powrót do góry
Fryc
Podporucznik

Podporucznik

Czołem Alku.
Odnośnie Twojego pierwszego primo? Wink Nie do końca bym się zgodził że rękojeść pochodzi z bagnetu paradnego a mianowicie .
Po pierwsze primo-rękojeść bagnetu bojowego nitowana była w trzech miejscach ( przy jelcu stalowym kołkiem , wzmacniany był również na środku , w górnej część rękojeści zaklepany był trzpień głowni.)

Po drugie primo-rękojeści bagnetów paradnych występowały w kilku wersjach (rękojeść gładka z jelcem bez dziury na lufę , rękojeść bez szyny ale z imitacją sprężyny zatrzasku , jelecem stalowy z otworem na lufę ) Na trzecim zdjęciu pojawia się (nie pamiętam fachowej terminologi Embarassed ) " guzik" zwalniający zatrzask a wiec skoro mamy guzik to mamy również szynę.
A teraz meritum . Bagnet wzoru M71 w wersji paradnej różnił się od bojowego delikatniejsza rękojeścią ostrzem i jelcem . Na podanych zdjęciach rękojeść przypomina mi bardziej wersję bojową ,wzmocniona rękojeść przy stalowym jelcu, guzik zatrzasku.Wszystko tak jakby się zgadzało . Nawiasem mówiąc ciekaw jetem czy na podanym egzemplarzu występuje szyna , bo jeśli nie to mamy doczynienia z jedynym egzemplarzem na świecie czyli bezcennym. Wink

Sro 12 Gru, 2018 20:03

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant

Pochwał: 12

Fryc napisał:
Czołem Alku.
Odnośnie Twojego pierwszego primo? Wink Nie do końca bym się zgodził że rękojeść pochodzi z bagnetu paradnego a mianowicie .
Po pierwsze primo-rękojeść bagnetu bojowego nitowana była w trzech miejscach ( przy jelcu stalowym kołkiem , wzmacniany był również na środku , w górnej część rękojeści zaklepany był trzpień głowni.)

Po drugie primo-rękojeści bagnetów paradnych występowały w kilku wersjach (rękojeść gładka z jelcem bez dziury na lufę , rękojeść bez szyny ale z imitacją sprężyny zatrzasku , jelecem stalowy z otworem na lufę ) Na trzecim zdjęciu pojawia się (nie pamiętam fachowej terminologi Embarassed ) " guzik" zwalniający zatrzask a wiec skoro mamy guzik to mamy również szynę.
A teraz meritum . Bagnet wzoru M71 w wersji paradnej różnił się od bojowego delikatniejsza rękojeścią ostrzem i jelcem . Na podanych zdjęciach rękojeść przypomina mi bardziej wersję bojową ,wzmocniona rękojeść przy stalowym jelcu, guzik zatrzasku.Wszystko tak jakby się zgadzało . Nawiasem mówiąc ciekaw jetem czy na podanym egzemplarzu występuje szyna , bo jeśli nie to mamy doczynienia z jedynym egzemplarzem na świecie czyli bezcennym. Wink

Cześć,
nie napisałem kategorycznie, że tak jest jak napisałem Wink , napisałem że na taką wygląda. Oczywiście masz rację we wszystkim co piszesz. Zatrzask w M71 jest monolityczny wraz z "guzikiem" tudzież "przyciskiem" Wink Zgadza się chwyt wersji prywatnej był nieco subtelniejszy Niemniej powyższe zdjęcia zrobione lub skopiowane "mikrofalówką" niewiele pokazują a przez to pozostawiają pole do twórczości własnej, co właśnie wykonałem powyżej Mr. Green Nie z niewiedzy a z przekory ..... troszkę Wink

http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Czw 13 Gru, 2018 23:13

Powrót do góry
Strona 1 z 1
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Zamknij Tagi
Bardzo szczęśliwy Uśmiech Smutny Zdziwiony Zszokowany Zniesmaczony Wyluzowany Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Neutral Mr. Green Piwo Czołg2 Kciuk w dół Kciuk do góry Zdziwko Super W szoku Eureka
 Więcej Ikon 

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.