| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Torped lotniczych nie mieliśmy bomb morskich też nie wiec w co


Igła wytłumacz historyczny fenomen pod tytułem "bomba morska", ponieważ ja o czymś takim nie słyszałem. Bomba lotnicza to jest bomba lotnicza, niezależnie od klasyfikacji samolotu, do którego ją podczepisz.

Pon 06 Lis, 2006 15:32

Powrót do góry
igla
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki







Posty: 537
Skąd: Poznan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"bomba morska", ponieważ ja o czymś takim nie słyszałem.

już tłumacze chodzi oczywiście o bombę przystosowaną do samolotów morskich. teraz dobrze specu Humanie Wink

Pon 06 Lis, 2006 16:03

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
już tłumacze chodzi oczywiście o bombę przystosowaną do samolotów morskich. teraz dobrze specu Humanie


Ja na to, że brniesz w coraz gorsze bzdury. Bomba do samolotu morskiego, czy pokładowego, jest identyczna z każdą inną bomba lotniczą. Podobnie identyczny jest wyrzutnik bombowy. Nie ma czegoś takiego jak "bomba morska".


Ostatnio zmieniony przez Human dnia Wto 07 Lis, 2006 18:43, w całości zmieniany 1 raz

Pon 06 Lis, 2006 16:50

Powrót do góry
igla
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki







Posty: 537
Skąd: Poznan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no właśnie o to mi chodziło . Ale czy polskie samoloty miały możliwości przenoszenia bomb lub torped Question

Pon 06 Lis, 2006 17:11

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

igla napisał:
no właśnie o to mi chodziło . Ale czy polskie samoloty miały możliwości przenoszenia bomb lub torped Question

a gdzie tam. mieliśmy bombowce nie przystosowane do przenoszenia bomb, a myśliwce nie miały uzbrojenia strzeleckiego Laughing

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 06 Lis, 2006 20:21

Powrót do góry
igla
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki







Posty: 537
Skąd: Poznan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak to nie miały uzbrojenia strzeleckiego . Question Question Question Question Question Question

Wto 07 Lis, 2006 15:55

Powrót do góry
Marszałek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak to nie miały uzbrojenia strzeleckiego

Normalnie nie przewidziano dla nich uzbrojenia tak przynajmniej wyczytałem.

Wto 07 Lis, 2006 16:03

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dyskusja sięgła intelektualnych wyżyn, jak widzę...
Bomby morskie, umocnione hangary na Mierzei...
Czy nie lepiej zastanowić sie, co chce się napisać, a przynajmniej - po napisaniu przeczytać , co paluszki wystukały?
Szkoda, bo temat ciekawy.
Pozdrowienia
Grendel

Wto 07 Lis, 2006 18:10

Powrót do góry
Ark(o) Royal
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 1360
Pochwał: 1
Skąd: Tychy i okolice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie no... bez komentarza Zszokowany

PS: Panie, widzisz (właściwie czytasz) i nie grzmisz... Smutny litości Rolling Eyes

_________________
"Amon Amarth", "Ensiferum", "Wintersun", "Eluveitie"... czegóż chcieć więcej...

Wto 07 Lis, 2006 20:35

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Że tak nieśmiało zapytam: Czy jest tu jakiś moderator?

Jest, ale wycięcie fragmentu dyskusji który coś jednak wyjaśnia (np. informuje pewnego użytkownika o możliwości podwieszania bomb do samolotów bombowych) byłoby cofnięciem się do punktu wyjścia.-IjonTihy

Cała dyskusja jest cofnięciem się. I to nie powiem by do punktu wyjścia. A wyjaśnienia to można przeczytać w pierwszym lepszym atlasie geograficznym bądź encyklopedii wojskowej, o literaturze przedmiotu czy choćby internecie nie wspomnę. Widzę, że niektóre wątki naszego forum aspirują do miana brakującego ogniwa pomiędzy obrazkami na ścianach jaskiń a pierwszą książką.
Zniesmaczony Zniesmaczony Zniesmaczony

Konkluzja. Jak ktoś jest leniem i nieukiem to nawet Grendel, Human i Maxikasek nie pomogą.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.


Ostatnio zmieniony przez Marmik dnia Sro 08 Lis, 2006 12:20, w całości zmieniany 1 raz

Wto 07 Lis, 2006 21:24

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sorki, ta buźka na końcu oznaczała Ironię- trudne słowo. Widać trzeba kawę na ławę Mr. Green
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 07 Lis, 2006 22:35

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Waści Maxikasku to ja akurat właściwie zrozumiałem.
Pozdrowienia
Grendel

Wto 07 Lis, 2006 22:56

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie no taką akurat miałem nadzieję. To było do "młodych" Razz Piwo
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 07 Lis, 2006 23:04

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wracając do dyskusji:
jakie są konkluzje?
1. Zadań postawionych PMW nie mogło wykonać tylko lotnictwo ze względu na zbyt mały zasięg (eskorta przez cieśniny duńskie czy do portów Rumunii odpada!)
2. Lotnictwo jest zbyt podatne na zniszczenie w bazie w porównaniu z okrętem, który dysponuje większą siłą ognia zarówno w porcie jak i w morzu (to ostatnie analogicznie do samolotu w powietrzu.)
3. Możliwości zabezpieczenia lotnictwa na lądzie (lub wodzie jak w przypadku wodnosamolotów) nie było ze względu na słabość przemysłową i finansową kraju.
4. Nawet zbudowanie XXI-wiecznych superschronów mijało by sie z celem - wszak samolot musi kiedyś wystartować do walki. A przewaga w powietrzu była zbyt wielka po stronie Niemiec.

Powyższe nie oznacza że z lotnictwa morskiego należy rezygnować. Pytanie w jakim kształcie miałoby ono sens w II RP jako uzupełnienie floty i obrony wybrzeża...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 08 Lis, 2006 10:33

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.