| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

sredniowieczne fanty

nie wiadomo czy mozna o takich rzeczach pisac Uśmiech
w koncu odnalezienie starszego niz 45 rok przedmiotu to grabienie zabytkow...
ale dawno temu ojciec mojego znajomego znalezli na czyims polu kawalek zelaza... wydal im sie dziwny, pokopali troche i wykopali duza czesc zbroi XVI, moze VXII wiek. zachowala sie duza czesc puklerza z postacia maryi i spory kawalek misiurki. do tego jeszcze przylbica. ciekawe znalezisko. wisi u nich w domu.
to znalezisko sprzed kilkudziesieciu juz lat i wtedy nie mowilo sie ze nie mozna znalezc... nic to.
ciekawe czy ktos z Was szukal jakichs sredniowiecznych rzeczy.
ja mam zamiar i namiar Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sob 11 Gru, 2004 11:03

Powrót do góry
Kazan
Kapral

Kapral




Posty: 44
Skąd: Glatz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

tez trafiłem

Rzeczywiscie masz rację- tu na forum praktycznie mówi sie tylko o ostatnich max 100 latach , prawie nic o wczesniejszym okresie.
Moim fantem - fakt iż znaleziony został przypakowo - jest kamienna kula armatnia - sygnowana trójkątem. Znaleziona została w czasie wykopu fundamentów po budynek. W tym terenie - i tu jest dziwne- była bitwa około roku1470 - dokładnie nie pamietam- i wszystko wskazuje iż to jest z tej bitwy. Nie wiem tylko czy te kule mozna zidentyfikować po sygnaturze - gdzie szukać materiałów ?
Było to w Kotlinie Kłodzkiej - niedaleko Krosnowic w rejonie tzw. Czerwonej Góry ( Pola). Bili sie Husyci z jakimś ksiażem Bolesławem. Niestety - sredniowiecze nie jest moja mocną stroną- i kula chyba "wyląduje" w Muzeum kłodzkim, tym bardziej iż wiedza że ją posiadam ( mój sym 13 lat - to powiedział na wycieczce szkolnej w muzeum)- przecież wartości to chyba nie ma żadnej.

Nie 09 Sty, 2005 19:10

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

...

wartosc kolekcjonerska moze byc. nie wiem co moze oznaczac taka sygnatura ale kto wie czy nie jest to np. dowod ze w jakiejsc potyczce uczestniczylo wojsko co do obecnosci ktorego nie bylo dotychczas dowodu.
kamienna kula to ciekawostka sama w sobie tym bardziej ze posiada jakis symbol.
swoja droga interesujaca byla produkcja takich "pociskow". tyle roboty i lecialo to w "kosmos" Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Nie 09 Sty, 2005 19:55

Powrót do góry
Kazan
Kapral

Kapral




Posty: 44
Skąd: Glatz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

kuli ciag dalszy

ale jak jest sygnowana - trójkatem - i to wypukłym !!
Musiał sie bidak kamieniarz napracować.
Mam syna w 1 gimnazjum - jak kiedyś znów pójda do muzeum - to zaproponuje mu aby to przekazał z opisem - jak ją znaleziono - no i oczywiście kto.
Kula nie jest duża - ma wielkość b. dużego pączka.

Pon 10 Sty, 2005 0:26

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

...

znaleziona w okolicy twierdzy? a moze jest dowodem na to ze w klodzku powstala jakas warownia, która w pozniejszym okresie stala sie dzisiejsza twierdza?
Kazan a nie szukasz skarbow w podziemiach? Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 10 Sty, 2005 0:36

Powrót do góry
Kazan
Kapral

Kapral




Posty: 44
Skąd: Glatz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

kuli c.d

Nie twierdza, moze to i dobrze.
Została znaleziona - jak już wczesniej pisałem - w pobliżu wsi Krosnowice, tj kilka kilometrów pod Kłodzkiem. W tych okolicach była bitwa o której podaja żródła historyczne. Ale niestety- kotlina Kłodzka ma to do siebie iz kiedyś non stop tam były bitwy , przemarsze wojsk, zarazy , i itp.-- tak wiec nie ma 100% pewnosci iz to z tej bitwy która mam na myśli. Kotlina była kilkanaście razy zalewana powodzią, zmieniały miejsce wielkie obszary ziemi, tak wiec powierzchnia ziemi przy Nysie Kłodzkiej jest przemieszana. Sam fakt iz wykopano ją z głebokosci prawie 3 metrów !!- jak budowano budynki i fundamenty pod oczyszczalnie ścieków. Wraz z kulą na tej głebokosci znajdowało się duzo starych grubych gałezi ( drzewek? ) a wszystko z typowym dla rzeki materiałem ( warstwy zwiru, mułu,zwiru itd.)
Szkoda iż jeszcze nie mam cyfrówki, pusciłbym zdjecia.
Nie długo chyba bedę miał może cyfrówkę- bo dzieki forum - ruszył mi temat sprzedaży sztabówek- o których pisałem w temacie forum ( - czy sa tu eksploatorzy? czy jak to jest ....------- juz nie pamietam w którym)
Co do poszukiwań na Twierdzy- jest to jak na mój poziom przereklamowane. Ryja tam chłopaki- i co? łuski ?!
Mnie takie rzeczy nie interesuja - a wrecz przeciwnie - boje się.
Co ? - pójdę w kazamaty i zaczne szukac ukrytego chodnika ?
Stare korytarze minerskie maja do do siebie iz mozna tam łatwo zostac na zawsze.
To nie jest temat dla jednego czy dwóch poszukiwaczy- tam i georadar niewiela da. Tam napewno cos jest i to nie małej wartosci - ALE NAPEWNO NIE METR POD ZIEMI? !!!- jesli nie kilka lub kilkanascie metrów. to minimum.
Jak dobrze pójdzie to na wiosne kupuje nowa wykrywkę- i polatam min. po polach w miejscach bitw o okolicach.
Na razie mam jednak inne tematy i to bardzo blisko domu.

Pon 10 Sty, 2005 11:09

Powrót do góry
meko
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 65
Skąd: POLSKA
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

a na temat takich fantów coś powiecie? Laughing


Opis załącznika:

Pią 21 Sty, 2005 19:40

Powrót do góry
Sabat
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Skąd: Wałbrzych
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Coz mozna powiedziec? Pierwszy od gory to grot luczniczy, pozostale dwa kusza, prawdopodobnie XIV/XV wiek (datuje wg tego co ja znalazlem i w jakiej okolicy)
_________________
Każdy prowokator, czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie!

Sob 29 Sty, 2005 23:48

Powrót do góry
wiking10
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: dolnośląskie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

czy to pieczęć?

średnica 50mm, gr. ok.8mm, ołów, w środku odciśnięty orzeł.
czy to pieczęć?



Opis załącznika:

Sob 05 Lis, 2005 13:12

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

materiał- ołów ??

Sob 05 Lis, 2005 18:20

Powrót do góry
wiking10
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: dolnośląskie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

tak, ołów

Pon 07 Lis, 2005 12:45

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie jestem do końca przekonany, ale wydaje mi się, że to jest pieczęć. I to dość stara.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pon 27 Lut, 2006 15:58

Powrót do góry
Ataman77
Marynarz

Marynarz




Posty: 16
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ludzie,

Nie grabcie swojej przeszłości, co macie oddajcie do muzeów. Może dzięki wam ktoś zrozumie kolejny fragment naszej przeszłości. Zrozumcie że trzymając to w domu zabieracie swym potomkom część przeszłości. Zdaję sobie sprawę jak działają polskie muzea i ośrodki archeologiczne, jakie jest prawo, trzeba to zmienić. Ale musimy sami zmienić mentalność. Aby dojść do standardów Duńskich czy Brytyjskich. Musimy najpierw siebie zmienić. Potem prawo.

Oddajcie do muzeów jeżeli to świeże to z opisem dokładnym miejsca, nie trzeba osobiście, można porzucić i już. Pamiętajcie że jak już raz wykopiecie, na zawsze niszczycie kontekst w którym znajduje się przedmiot. To już nie chodzi o prawo, to chodzi o tych którzy nadejdą po nas będą wiedzieli więcej i mogli z tego więcej wyczytać.

To nie fanty to zabytki!!!! To jak by powiedzieć o zmarłym mięcho.

Pon 06 Lis, 2006 0:27

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ataman77 napisał:
Ludzie,


Oddajcie do muzeów,,, można podrzucić i już.

Dobre sobie.... To prowokacja? Chyba tak.
Każdemu muzeum wolno zarejestrować się w serwisach aukcyjnych i niech skupują to. Możesz i Ty Panie Ataman a potem oddawać do muzeum Wink

Pon 06 Lis, 2006 18:26

Powrót do góry
Ataman77
Marynarz

Marynarz




Posty: 16
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No tak bo zysk bez wkładu własnego, jakie to polskie. Powiedz które muzeum odkupi za państwowe pieniądze ( na autostrady nie ma). Po za tym w sposobu myślenia naszych dyrektorów to też wiele trzeba zmienić. Ale nie mogę zrozumieć jednego że olbrzymie przecież środowisko detektystów nie może się zebrać i ustawy zmienić. Przynajmniej nagłośnić i żeby pod obrady poszła. Nie pojmuję.

Jak wiesz nie można wydobywać świadomie nic co zostało wykonane przed 45 rokiem, a jeżeli wydobyło się przypadkowo to należy powiadomić odpowiednie władze. Wiec już na tym etapie mamy wyjście po za ramy prawa. Zgadzam się że prawo jest złe ale to nikogo nie upoważnia do jego łamania. Czy tak?

Sam posiadam zabytki w domu, wszystkie jednak weszły w moje posiadanie legalnie i mogę to udowodnić.

To nie propaganda to chęć nawiązania dialogu, wiem że wielokrotnie były już próby jego nawiązania i wiele razy kończyły się fiaskiem z obu stron, ale gdy przestaniemy prubować przegramy wszyscy.

Takie jest moje zdanie. Że jak czytam o fantach to nie odzownie kojarzy mi się z grypserą ( czy nie ?) Ciekawe czy o popielnicy też powiedzą fant. Bo przecież to nie jest trumna.....

Wto 07 Lis, 2006 1:26

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ataman77 - ma rację nie wolno poszukiwać celowo przedmiotów z przed 45 roku i takie jest prawo, dlatego też uważam że wątek ten jest co najmniej nie na miejscu. Dyskusja odnośnie regulacji prawnych jest potrzebna i jest ku temu odpowiedni dział. Minie trochę czasu i na pewno wszystko sie ułoży w sposób cywilizowany. Zamykam wątek by wyrazić sprzeciw redakcji ku takim procederom.

Wto 07 Lis, 2006 22:04

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.