| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bioshock11
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 340
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nahkampfspange in gold

Proszę o pomoc w ustaleniu oryginalności.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 28 Wrz, 2018 12:17

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cze
Ach, te zdjęcia Smutny
Coś w niej było kombinowane, pin zawiasu jest obrócony o 180 °. Ale raczej dobra w wersji z lutowanym zawiasem i na pewno w brązie

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Pią 28 Wrz, 2018 16:37

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej,
Zdjecia marne to fakt. Front prezentuje się z tymi szczegółami wykonania nawet dobrze. Co do szpilki zawiasu, że był kombinowany i zamontowany o 180 stopni bym się nie upierał za mocno, bo są wersje oryginalnych odznaczeń z obróconą szpilką. Reweres już gorzej nie podoba mi się: po pierwsze - za długa szpila, po drugie - grubość haczyka za mała porównując do oryginalnych, po trzecie - ślad po zagniocie tylnej blaszki z lewej strony jest ostry na dwóch końcach w oryginałach jest przeważnie jedna strona na ostro, a druga zakończona krótką plaską końcówką, lub dwoma krótkimi płaskimi końcówkami ( oczywiście ślad zależy od utrzymania rownoległości odznaczenia wzgledem narzędzia które zagniatało i siły jaka zostala użyta, bo z tym jest różnie), po czwarte - bardzo wyraźne ślady po szlifowaniu widoczne na krawędziach szpangi, czasem obecne na Junckerowych CCC, na CCC FLL raczej nie są spotykane. Osobiście jakoś mnie ta szpanga nie przekonuje.
Pozdr Krzysztof


Ostatnio zmieniony przez krce1945 dnia Sob 29 Wrz, 2018 22:37, w całości zmieniany 2 razy

Sob 29 Wrz, 2018 16:14

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pogrzebałem trochę w necie i chyba ją namierzyłem. Jest to kopia Steagemeir'a, struktura materiału (ziarnistość) na rewersie wskazuje na odlew. Zdjęcia poniżej nie budzą już wątpliwości.
Pozdr Kr



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 29 Wrz, 2018 19:48

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.