| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Studzianki 1944-lokalizacja Grobli

Witam
Czy ktoś może orientuje się i mógłby wskazać na mapie gdzie leży znana studziankowska grobla o , którą walki toczyły się przez kilka dni w późniejszej fazie bitwy? Chodzi tu o epizod związny z odznaczeniem pewnego starszyny 2 batalionu 140 pułku gwardii orderem Sławy za walki w ty rejonie. Grobla jest wymieniana wielokrotnie w sprawozdaniach pułku oraz 47 dyw. Gwardii jednak na żadnej mapie nie jest zaznaczona ani nie jest opisane dokładnie jej położenie. Z książki Przymanowskiego też nic nie wynikło. Chodzi jednak o groblę wzdłuż , której 14 sierpnia 2/140 poprowadził atak zamykający studziankowski kocioł, oraz z opisów wynika że było to gdzieś w okolicach Grabnowoli. Tylko czy ktoś będzie w stanie wskazać miejsce dokładnie?
Pozdrawiam

Pon 24 Wrz, 2018 10:34

Powrót do góry
panc
Moderator
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3165
Pochwał: 30
Skąd: W-wa ,Pl. Na Rozdrożu 2 m. 183
Archiwum: Grzegorz Gąsienica-Poszepszyński
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mapa nieidaelna -brakuje kilku wzgórz, sama grobla (z drogą lub bez pozostaje mniej lub bardziej zagadką ) niemniej lepsze niż nic. Pardon za scan ,zainstalowałem nową drukarkę i nie mam w tej chwili zbyt czasu ,setting jest nieprzyjazny ...


Opis załącznika:
Kazimierz Przytocki ,Warszawska Pancerna, W-wa 1981

_________________
Ministry, Animosity :

https://www.youtube.com/watch?v=L2ayask8pck&list=RDL2ayask8pck

Svoboda je prevara, zakufana prevara

Sro 24 Paź, 2018 9:03

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.