| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CollectNowy
Szeregowiec

Szeregowiec

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rozpoznanie typu i oryginalności miecza japońskiego

Witam serdecznie, jestem tu nowy i jeśli źle dobrałem dział to proszę moderatorów o przeniesienie tematu. Przejdę do rzeczy.
Jestem młodym kolekcjonerem i mam do kupienia miecz którego jakość wykonania mnie tu do was przywiodła a że na broni japońskiej nie znam się ani trochę to proszę doświadczonych kolegów o rozpoznanie i ocenę miecza. Wstawiam zdjęcia, mam nadzieję że chociaż po tych uda się komuś coś powiedzieć, gdyż były one robione przez kolegę w jednym z lombardów. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję jak i przepraszam administracje jeśli zrobiłem coś nie tak.

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 20 Wrz, 2018 1:43

Powrót do góry
toyotomi
Tai I

Tai I

Pochwał: 34

Czołem.

Miecz ten naśladuje konstrukcyjnie - tachi [ jap. 太刀 ] - kiepskiej jakości replika.

pzdr.
stani

Czw 20 Wrz, 2018 6:35

Powrót do góry
CollectNowy
Szeregowiec

Szeregowiec

Naprawdę to replika tachi?
Podaje jego wymiary:

Długość miecza całkowita 88cm

Długość ostrza 61 cm

Skoro jednak ta replika jest kiepskiej jakości, to dziękuję pięknie za pomoc, myślałem że to jakis rodzaj Gubnto, a zmyliły mnie śrubki w kształcie japonskiej flagi marynarki - w lombardzie wystawiony za śmieszna wręcz cenę około 300zl wraz ze stojakiem. Na szczęście go nie kupiłem. Pozdrawiam serdecznie i teraz widzę że jeszcze muszę dużo poczytać

Czw 20 Wrz, 2018 14:14

Powrót do góry
toyotomi
Tai I

Tai I

Pochwał: 34

Czołem.
Cytat:
Naprawdę to replika tachi?

Po podanych wymiarach - to nawet repliką tachi nie jest, jedynie - koshirae troszeczkę przypomina tachi.
A do - gunto - to mu bardzo daleko.

pzdr.
stani

Czw 20 Wrz, 2018 17:43

Powrót do góry
Strona 1 z 1
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Zamknij Tagi
Bardzo szczęśliwy Uśmiech Smutny Zdziwiony Zszokowany Zniesmaczony Wyluzowany Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Neutral Mr. Green Piwo Czołg2 Kciuk w dół Kciuk do góry Zdziwko Super W szoku Eureka
 Więcej Ikon 

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.