| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sauerland
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 138
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Uniform ROA/POA

Witam ma ten uniform POA szanse tylko takie zaporzyczylem zdiecia.
Podobny znalazlem pod tym linkiem.
http://www.virtualgrenadier.com/sale_item.php?iid=3530



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 18 Wrz, 2018 12:28

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolejna radosna twórczość. radzę przestać kupować na militaria321 i szukać w innych miejscach.

Wto 18 Wrz, 2018 14:09

Powrót do góry
sauerland
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 138
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Litzmannstadt napisał:
Kolejna radosna twórczość. radzę przestać kupować na militaria321 i szukać w innych miejscach.

dzieki na szczescie zanim cos kupie wole sie upewnic Piwo Kazdy portal jest zasmiecony jasne mozemy kupowac u Dilerow ,ale ceny tam sa sam wiesz jakie Uśmiech

Wto 18 Wrz, 2018 14:18

Powrót do góry
Kromal
Porucznik

Porucznik





Posty: 530
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ktoś, kto szuka okazji cenowej nie będąc obeznanym z tematem, z pewnością znajdzie dobrą okazję... do zmarniwania kupy forsy.

Cztery lata mi zajęło, żeby zrozumieć, że okazje w necie nie istnieją. Jeśli ktoś ogarnia technikę na tyle, żeby się zalogować, wystawić fant w serwisie, udostępnić płatność elektroniczną lub przelewem, ogarnie również to, żeby sobie sprawdzić, co sprzedaje i ile to jest warte.
Jeśli sprzedaje za "pół darmo", to ogarnia, że sprzedaje lipę frajerom.

99% cudownych znalezisk, doskonałych fantów, to marketing szeptany i nakręcanie klientów, którzy wciąż chcą romantycznie uwierzyć w odnajdywanie skarbów za całkowitą darmochę.

Jedyne źródło prawdziwych okazji jakie znam, to prawdziwe giełdy w kraju i poza nim. I tam trzymam się zasady "nie mam pewności - nie kupuję". Ostatnio tę zasadę złamałem, na szczęście udało się, ale stres przed weryfikacją był spory.

Wto 18 Wrz, 2018 18:02

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kromal napisał:
Ktoś, kto szuka okazji cenowej nie będąc obeznanym z tematem, z pewnością znajdzie dobrą okazję... do zmarniwania kupy forsy.

Cztery lata mi zajęło, żeby zrozumieć, że okazje w necie nie istnieją. Jeśli ktoś ogarnia technikę na tyle, żeby się zalogować, wystawić fant w serwisie, udostępnić płatność elektroniczną lub przelewem, ogarnie również to, żeby sobie sprawdzić, co sprzedaje i ile to jest warte.
Jeśli sprzedaje za "pół darmo", to ogarnia, że sprzedaje lipę frajerom.

99% cudownych znalezisk, doskonałych fantów, to marketing szeptany i nakręcanie klientów, którzy wciąż chcą romantycznie uwierzyć w odnajdywanie skarbów za całkowitą darmochę.

Jedyne źródło prawdziwych okazji jakie znam, to prawdziwe giełdy w kraju i poza nim. I tam trzymam się zasady "nie mam pewności - nie kupuję". Ostatnio tę zasadę złamałem, na szczęście udało się, ale stres przed weryfikacją był spory.



Okazje istnieją, trzeba być jedynie w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie i można kupić naprawdę okazyjnie , także w internecie, tyle, że trzeba mieć tylko i przede wszystkim .... WIEDZĘ w temacie ( mi parę razy udało się kupić okazyjnie parę rzeczy w bardzo niskich cenach w stosunku do realnej wartości ).
Natomiast militaria321 unikałbym jak ognia i odradzałbym kupowaniem tam początkującym kolekcjonerom, bo tamto miejsce to prawdziwy wodospad kopii i podróbek sprzedawanych jako oryginały . Już lepiej kupować na eBayu ( którymkolwiek ), niż na militaria321.

Ale przy kupowaniu czegokolwiek trzeba mieć WIEDZĘ i doświadczenie w temacie ( no i obycie cenowe, by nie przepłacić, nawet jeśli konkretna rzecz jest dobra ).


Ostatnio zmieniony przez Litzmannstadt dnia Sro 19 Wrz, 2018 14:05, w całości zmieniany 1 raz

Wto 18 Wrz, 2018 20:23

Powrót do góry
sauerland
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 138
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzieki Panowie szanuje wasze opinie i zapewne macie racje co do Waszych wypowiedzi ,wiedza,wiedza i jeszcze raz wiedza... Choc i Ja musze przyznac ze tam trafilem fanty tanio i dobre w licytacjach. Co prawda niemam az takiej wiedzy o Militaria321 ,ale uwazam ze wszedzie mozna trafic na dobre fasnty ,a jesli chodzi o kopie to sa one czasem sprzedawane u dilerow jako oryginaly.
Dzieki Panowie Piwo Piwo Piwo

Wto 18 Wrz, 2018 23:59

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sauerland napisał:
Dzieki Panowie szanuje wasze opinie i zapewne macie racje co do Waszych wypowiedzi ,wiedza,wiedza i jeszcze raz wiedza... Choc i Ja musze przyznac ze tam trafilem fanty tanio i dobre w licytacjach. Co prawda niemam az takiej wiedzy o Militaria321 ,ale uwazam ze wszedzie mozna trafic na dobre fasnty ,a jesli chodzi o kopie to sa one czasem sprzedawane u dilerow jako oryginaly.
Dzieki Panowie Piwo Piwo Piwo


Jeśli cała kolekcja jaką posiadasz, wygląda tak, jak to co zaprezentowałeś do tej pory, to niestety jest bardzo kiepsko i niewiele masz w niej oryginałów.

Sro 19 Wrz, 2018 14:07

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kromal napisał:
Cztery lata mi zajęło, żeby zrozumieć, że okazje w necie nie istnieją.


Istnieją! Mr. Green

Bo jak nazwać dokonany przeze mnie zakup (via Kup Teraz na Allegro) EK I kl. prod. Steinhauera nieomal w idealnym stanie wraz z oryginalnym etui za kwotę 250 zł.?

Bo jak inaczej nazwać zakup (w necie!) oryginalnego nadania do EK2 dla żołnierza Waffen SS z podpisem odręcznym Obstgruf. Paula Haussera za 80 euro?

Jeszcze ze dwa inne przykłady mógłbym wymienić. Na Militaria321 także kupiłem trochę interesujących mnie rzeczy (głównie nadań). Ale zacząłem tam robić zakupy, gdy już miałem jako taką wiedzę w tej materii. Bo prawdą jest, że tam lipa goni lipę!

Litzmannstadt napisał:
Już lepiej kupować na eBayu ( którymkolwiek ), niż na militaria321.


Ebay niestety jest gorszy (w szczególności dla kolekcjonerów parających się okresem drugowojennym) niż nasze rodzime Allegro! Bo tam sprzedaż czegokolwiek z Hakenkreuzem nie przejdzie.

Sro 19 Wrz, 2018 15:08

Powrót do góry
sauerland
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 138
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Litzmannstadt napisał:
sauerland napisał:
Dzieki Panowie szanuje wasze opinie i zapewne macie racje co do Waszych wypowiedzi ,wiedza,wiedza i jeszcze raz wiedza... Choc i Ja musze przyznac ze tam trafilem fanty tanio i dobre w licytacjach. Co prawda niemam az takiej wiedzy o Militaria321 ,ale uwazam ze wszedzie mozna trafic na dobre fasnty ,a jesli chodzi o kopie to sa one czasem sprzedawane u dilerow jako oryginaly.
Dzieki Panowie Piwo Piwo Piwo


Jeśli cała kolekcja jaką posiadasz, wygląda tak, jak to co zaprezentowałeś do tej pory, to niestety jest bardzo kiepsko i niewiele masz w niej oryginałów.

Chwileczke ,a z kad Tobie do glowy przyszlo ,ze ja to posiadam?
90% moich prozb o ID to przedmioty ktore moglem kupic ,a nie ,ze je posiadam.

Sro 19 Wrz, 2018 15:12

Powrót do góry
Kromal
Porucznik

Porucznik





Posty: 530
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trochę niejasno się wyraziłem, ale moją wypowiedź należy odczytywać łącznie z pierwszym zdaniem. Bez wiedzy i doświadczenia, nie ma okazji. Moim zdaniem, jeśli coś się w necie pojawia i jest dobre plus tanie, znika niemal w ułamku sekundy. Mam tu na myśli "popularesy", a nie fanty, których autentyczność potwierdzi kilkanaście osób na świecie, zgromadzonych na zamkniętych forach. Takie niespotykane "rodzynki" może i wiszą gdzieś dłużej, zanim ktoś kumaty powie "autentyk i tani - brać!".

Ja przez cztery lata kupiłem kilka książek o mundurach i wyposażeniu, a potem udawałem sam przed sobą, że się trochę znam. Na takich internetowych "okazjach" straciłem sporo grosza, aż w końcu zacząłem powoli kupować z pewnych źródeł, niestety za większe pieniądze. Teraz widzę, że nic nie zastąpi doświadczenia płynącego z "trzymania oryginalnych fantów w łapach", a że naturalnie nie wszystko jesteśmy w stanie w łapy dorwać, do internetowych, fotograficznych okazji podchodzę z ogromną rezerwą.

Historia o EK I w etui za 250 zł jest dla mnie tak niesamowita, że gdyby nie autorytet jej Autora, to bym nigdy nie uwierzył. Pozostaje gorąco pogratulować szczęścia, któremu, jak wiadomo często trzeba pomóc (WIEDZĄ) i o tym chciałem wcześniej powiedzieć Bardzo szczęśliwy

Sro 19 Wrz, 2018 15:36

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sauerland napisał:

Chwileczke ,a z kad Tobie do glowy przyszlo ,ze ja to posiadam?
90% moich prozb o ID to przedmioty ktore moglem kupic ,a nie ,ze je posiadam.


Rozumiemy, Marcin tez sie troche zagalopowal.

Swoja droga - chetnie obejrzlibysmy Twoja kolekcje - byc moze czas aby rzucic na nia krytycznym okiem. W dziale KOLEKCJE proponuje zalozyc nowy watek, dac dobre zdjecia a ja obiecuje byc obiektywny i wyrozumialy ! Uśmiech

co do militaria321 or whatever - naprawde prponuje przestac tam szukac okazji - kazdy ebay czy allegro jest 100 razy lepszy bo na ebay sprzedaja zwykli handlarze starociami i przecietni "kowalscy" - wiec szanse na znalezienie dobrych fantow z pierwszej reki sa duzo wieksze niz na sajcie takim jak m321 etc.

_________________
pozdrawiam !! michal

Sro 19 Wrz, 2018 21:15

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kromal napisał:
Trochę niejasno się wyraziłem, ale moją wypowiedź należy odczytywać łącznie z pierwszym zdaniem. Bez wiedzy i doświadczenia, nie ma okazji. Moim zdaniem, jeśli coś się w necie pojawia i jest dobre plus tanie, znika niemal w ułamku sekundy. Mam tu na myśli "popularesy", a nie fanty, których autentyczność potwierdzi kilkanaście osób na świecie, zgromadzonych na zamkniętych forach. Takie niespotykane "rodzynki" może i wiszą gdzieś dłużej, zanim ktoś kumaty powie "autentyk i tani - brać!".

Ja przez cztery lata kupiłem kilka książek o mundurach i wyposażeniu, a potem udawałem sam przed sobą, że się trochę znam. Na takich internetowych "okazjach" straciłem sporo grosza, aż w końcu zacząłem powoli kupować z pewnych źródeł, niestety za większe pieniądze. Teraz widzę, że nic nie zastąpi doświadczenia płynącego z "trzymania oryginalnych fantów w łapach", a że naturalnie nie wszystko jesteśmy w stanie w łapy dorwać, do internetowych, fotograficznych okazji podchodzę z ogromną rezerwą.

Historia o EK I w etui za 250 zł jest dla mnie tak niesamowita, że gdyby nie autorytet jej Autora, to bym nigdy nie uwierzył. Pozostaje gorąco pogratulować szczęścia, któremu, jak wiadomo często trzeba pomóc (WIEDZĄ) i o tym chciałem wcześniej powiedzieć Bardzo szczęśliwy



Tak jak pisałem wcześniej; przede wszystkim wiedza. A tą zdobywa się albo w boju/ praktyce, albo w teorii czyli przez książki, a najlepiej w kompilacji jednego z drugim.

Ja zanim zacząłem na "poważnie" zbierać graty ( a w ogóle zbieram je już ponad 20 lat , a na poważnie jakieś 15-16 lat ), to zacząłem wertować wszelkie dostępne strony ( bo nie była wtedy tak powszechnie jak dzisiaj dostępna literatura fachowa w Polsce ), w szczególności pierwszych dealerów sprzętu , i ściągać zdjęcia oryginalnych , ale także i kopii, fantów. Pamiętam jak dzisiaj, jak z kumplem ( notabene członkiem tego forum )siedzieliśmy godzinami po kafejkach internetowych i wertowaliśmy strony z gratami czy oryginalnymi zdjęciami z okresu i ścigaliśmy to wszystko na dyskietki, żeby w domu lampić się w te zdjęcia na kompie i porównywać, analizować wszystko centymetr po centymetrze.

Dzisiaj mam trochę wiedzy w temacie, ale po drodze było wiele wpadek i wiele kasy wyrzuconej w błoto.

Każda porażka czegoś uczy, a wiedza praktyczna jest cenniejsza niż ta teoretyczna.

A co do okazji; ja np. trafiłem swego czasu panterkę pierwszego wzoru , zwaną często GD, za 150 euro, innym razem taką samą panterkę zgarnąłem za 500 euro, czy ostatnio 3 sztuki szelek tropikalnych za 150 euro ( 50 euro każda sztuka ) i wiele wiele więcej innych rzeczy ( z różnych serwisów aukcyjnych ).

Także okazję w necie się trafiają . Trzeba mieć tylko wiedzę, albo być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie.


Ostatnio zmieniony przez Litzmannstadt dnia Sro 19 Wrz, 2018 23:25, w całości zmieniany 1 raz

Sro 19 Wrz, 2018 23:18

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Kromal napisał:
Cztery lata mi zajęło, żeby zrozumieć, że okazje w necie nie istnieją.


Istnieją! Mr. Green

Bo jak nazwać dokonany przeze mnie zakup (via Kup Teraz na Allegro) EK I kl. prod. Steinhauera nieomal w idealnym stanie wraz z oryginalnym etui za kwotę 250 zł.?

Bo jak inaczej nazwać zakup (w necie!) oryginalnego nadania do EK2 dla żołnierza Waffen SS z podpisem odręcznym Obstgruf. Paula Haussera za 80 euro?

Jeszcze ze dwa inne przykłady mógłbym wymienić. Na Militaria321 także kupiłem trochę interesujących mnie rzeczy (głównie nadań). Ale zacząłem tam robić zakupy, gdy już miałem jako taką wiedzę w tej materii. Bo prawdą jest, że tam lipa goni lipę!

Litzmannstadt napisał:
Już lepiej kupować na eBayu ( którymkolwiek ), niż na militaria321.


Ebay niestety jest gorszy (w szczególności dla kolekcjonerów parających się okresem drugowojennym) niż nasze rodzime Allegro! Bo tam sprzedaż czegokolwiek z Hakenkreuzem nie przejdzie.



Zależy na którym eBayu; na niemieckim owszem będą problemy, ( chociaż od czasu do czasu da się kupić graty z nietkniętymi elementami ) natomiast amerykański ostatnio się zliberlizował ( albo jak kto woli powrócił do korzeni, bo kiedyś nie było problemy z tego typu gratami ) i nie ma już ( a przynajmniej nie było ) ciśnień o swastyki i runy.

Sro 19 Wrz, 2018 23:30

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kuligow napisał:
sauerland napisał:

Chwileczke ,a z kad Tobie do glowy przyszlo ,ze ja to posiadam?
90% moich prozb o ID to przedmioty ktore moglem kupic ,a nie ,ze je posiadam.


Rozumiemy, Marcin tez sie troche zagalopowal.

Swoja droga - chetnie obejrzlibysmy Twoja kolekcje - byc moze czas aby rzucic na nia krytycznym okiem. W dziale KOLEKCJE proponuje zalozyc nowy watek, dac dobre zdjecia a ja obiecuje byc obiektywny i wyrozumialy ! Uśmiech

co do militaria321 or whatever - naprawde prponuje przestac tam szukac okazji - kazdy ebay czy allegro jest 100 razy lepszy bo na ebay sprzedaja zwykli handlarze starociami i przecietni "kowalscy" - wiec szanse na znalezienie dobrych fantow z pierwszej reki sa duzo wieksze niz na sajcie takim jak m321 etc.



Równie chętnie , jak Michał, zobaczę twą kolekcję, by zweryfikować swój , być może niewłaściwy, osąd sytuacji.

Sro 19 Wrz, 2018 23:32

Powrót do góry
karbol
Sierżant

Sierżant





Posty: 80
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marcin i oglądalismy na discovery kroniki wojenne, pola bitew itp. To jest kopalnia wiedzy Bardzo szczęśliwy. Na swojej karcie telewizyjnej robileś klatkowanie i tak to przeglądaliśmy. To były czasy, a teraz nie uświadczysz żadnych kronik

Czw 20 Wrz, 2018 8:45

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kromal napisał:
gdyby nie autorytet jej Autora, to bym nigdy nie uwierzył.


Eeee, bez przesady Wink Tym bardziej, że z powodu nie najlepszej pamięci trochę "przedobrzyłem". Komplecik był trafiony za 400 zł. (z przesyłką). Ale myślę, że to i tak niewiele.

Był o tym temat: http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?p=487409&highlight=#487409

Litzmannstadt napisał:
Zależy na którym eBayu; na niemieckim owszem będą problemy, ( chociaż od czasu do czasu da się kupić graty z nietkniętymi elementami ) natomiast amerykański ostatnio się zliberlizował ( albo jak kto woli powrócił do korzeni, bo kiedyś nie było problemy z tego typu gratami ) i nie ma już ( a przynajmniej nie było ) ciśnień o swastyki i runy.


Jest to dla mnie zupełnie nowa informacja. Bardzo dziękuję Super

Czw 20 Wrz, 2018 9:22

Powrót do góry
Kugel
Chorąży

Chorąży




Posty: 160
Pochwał: 1
Skąd: mazowsze
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Heh, Pola Bitew nagrywał dla mnie na vhs kupel mający w Warszawie dostęp do kablówki. Na wsi były dwa programy tv, ale telewizja edukacyjna w poniedziałki to też było coś. A wogóle to świat mi się wywrócił po obejrzeniu takiego reportażu w tv o trzech kumplach z Łodzi jeżdżących willysem w poszukiwaniu fantów i mażących o własnym muzeum. Potem od jednego z nich kupiłem mój pierwszy chlebak na Kole. To naprawde były piękne czasy Piwo
_________________
Pozdrawiam Paweł

Czw 20 Wrz, 2018 11:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.