| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skanowanie monet

Zastanawiam się jak dobry przeba miec skaner, żeby dobrze ze szczegółami zaprezentowac monetę. Kilka gabinetów numizmatycznych na znanym portalu świetnie prezentuje swoje zbiory, mi to za cholere nie wychodzi. A maszyne do pracy biurowej mam w pracy chyba całkiem dobrą. Mimo ustawienia maksymalnej jakości i rozdzielczości dalej wychodzi to srednio. Jest może jakiś dobry sposób/program, który poprawi jakość skanowanych monet? Niby mozna zrobic zdjęcie, ale z kolei trzeba mieć dobry obiektyw do mikto...
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Sro 22 Lut, 2017 12:54

Powrót do góry
Basileus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 387
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślę, że to nie kwestia skanera a obiektywu aparatu. Poprosiłem znajomego fotografa o kilka zdjęć monet. Wyszły tak jak na wspomnianych przez ciebie stronach domów aukcyjnych.

Czw 23 Lut, 2017 18:02

Powrót do góry
gumer
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 20
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wbrew pozorom zrobienie dobrych fotografii monetom jest trudne, wymaga sporej bazy sprzętowej i umiejętności. Zależy, do czego potrzebujesz tych zdjęć. Jeżeli masz zamiar handlować monetami, to musisz liczyć się ze sporymi inwestycjami i dużą ilością spędzonego czasu na próbach. Lustrzanka z matrycą co najmniej 10 mln pikseli (jeśli chcesz uzyskać sensownej wielkości zdjęcia), obiektyw makro (co najmniej 90 mm), stabilny statyw, dobre oświetlenie z parasolkami, bo bezpośrednie oświetlenie powoduje odblaski na monetach. Jeśli to na potrzeby domowe, to daruj sobie, bo nie ma sensu strzelać do muchy z armaty. Te znane firmy numizmatyczne, o których piszesz inwestują ok. kilkunastu tysięcy w sprzęt.

Sob 29 Kwi, 2017 20:19

Powrót do góry
wojenko
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to piksele to nie wszystko, przede wszystkim rodzaj aparatu nie każdy nadaje się do tego typu zdjęć.

Czw 05 Paź, 2017 17:42

Powrót do góry
janczek
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem skaner odpada .. A aparat też nie musi być najwyższych lotów chociaż to bardzo pomocne ..po prostu trzeba mieć rękę i oko .. I absolutnie zgodzę się z tym że światło robi dużą różnicę

Wto 28 Lis, 2017 19:43

Powrót do góry
tadekk
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Abyśmy mówili o dobrym skanowaniu monet to jak najbardziej aparat odpada. Mimo wszystko z tego co się orientuję to raczej takich skanerów u nas w kraju jest dość mało. Poczytajcie może będzie jakaś wzmianka na http://www.skarbnicanarodowa.info.pl bo tam chyba piszą to ludzie mocno związani z branżą numizmatyki.

Sro 15 Sie, 2018 15:37

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.