| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Materia
Go Cho

Go Cho

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rozpoznawanie rodzajów okopów, 1/2 wojna światowa.

Przeglądając wczoraj mapy w okolicy wioski dziadków, oraz kilka innych miejsc, natrafiłem jak widać poniżej, na różnej maści okopy.

1 wojenne, oraz 2 wojenne.

W większości mogę sobie jakoś wyobrazić do czego zostały stworzone, jednak i tak sporo z nich pozostaje dla mnie zagadką. Szczególnie te z 1 wojny, gdyż właśnie tam występują najróżniejsze rozmiary, kształty, typy. Są najdłuższe, najbardziej rozbudowane i zajmują najwięcej przestrzeni.

2 wojenne, akurat te które tutaj dodałem, to rok 1945, miejsca w których Sowieci walczyli z Niemcami, cofając ich do siebie pod Berlin.

Najbardziej z tego wszystkiego ciekawią mnie dziury. Jak widać na o4, nie są to byle jakie dziury, a symetryczne pozycje, w dużej mierze. W pewnych rejonach są całe połacie tychże, a w innych brak.

Żołnierz ma saperkę, więc może się okopać, czasu nie było na okopy, front się zmieniał, a taki dołek zawsze jakieś schronienie dawał.

Opis załącznika:
1 wojna światowa

Opis załącznika:
2 wojna światowa, 1 część

Opis załącznika:
2 wojna światowa, 2 część

Opis załącznika:
Dziury

Opis załącznika:
Okopy + leje po ostrzale

Czw 02 Sie, 2018 10:54

Powrót do góry