| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radmar
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Klamra SS

Witam
Czy jest ktoś w stanie powiedzieć, dlaczego moja klamerka bardzo szybko spatynowała. Była zamknięta wraz z wieloma innymi klamrami i odznaczeniami w gablocie i jako jedyna wygląda tak, jak na załączonych zdjęciach.
Dziękuję.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 19 Lip, 2018 21:59

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może dlatego , że jest cynkowym fake'em ?
Może jakieś zdjęcia rewersu ?
Jaki materiał: alpaka, aluminium , stal ( wprost wygląda na cynk malowany na zielono)?
Na pierwszy rzut oka widać klamrę Overhoffa, która, jakimś cudem, została pomalowana na zielono.

Pią 20 Lip, 2018 0:46

Powrót do góry
Radmar
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Klamrę kupiłem od kolegi z forum kilka miesięcy temu. Jest ona spatynowana na brązowo. Załączam dodatkowe zdjęcie. Owy nalot wytworzył się jakoś niedawno. Jeśli to kopia będę bardzo zdziwiony. Proszę o opinie.
Dziękuję



Opis załącznika:

Pią 20 Lip, 2018 7:15

Powrót do góry
Radmar
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oto rewers


Opis załącznika:

Pią 20 Lip, 2018 7:21

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No teraz wsio jasne. Lepsze zdjęcia i od razu widać, że to oryginał alpakowej klamry Overhoffa.

Na tym pierwotnym zdjęciu przez ten nalot wyglądała jakby to była stalowa, ocynkowana klamra Overhoffa pomalowana na zielono ( co już zapowiada kłopoty bo Overhoff stalowych klamer nie malował na zielono ).

Pią 20 Lip, 2018 12:01

Powrót do góry
Radmar
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ok, to ulga, dzięki, ale co z tą dziwną patyną, która się pojawiła ultra szybko.

Pią 20 Lip, 2018 12:53

Powrót do góry
torpeda3945
Major

Major





Posty: 1787
Pochwał: 4
Skąd: Gotenhafen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam , klamra fajna Mr. Green Co do wracającej patyny to miałem ten sam problem z Pabem , jak przegrałem co 7,8 +/- miesięcy był taki sam brudas. I takiego zostawiłem smolucha , mam go chyba 8 lat Mr. Green Pomysły na zwalczanie wracającej patyny słyszałem kilka , jak się jej pozbyć. Żadnej osobiście nie stosowałem to i nie polecę. Kto wie ile w tym prawdy ???


Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
pozd Darek

Pią 20 Lip, 2018 19:48

Powrót do góry
Radmar
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Akurat Twojemu PABowi to pasuje, jest przepiękny Super
Moja klamra wygląda paskudnie, jakby coś ją ekspresowo zrzerało Zniesmaczony

Pią 20 Lip, 2018 20:50

Powrót do góry
torpeda3945
Major

Major





Posty: 1787
Pochwał: 4
Skąd: Gotenhafen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To jak Tobie podoba się ten PAB a mi ta klamerka , to możemy się zamienić problemami Piwo
_________________
pozd Darek

Pią 20 Lip, 2018 22:14

Powrót do góry
Radmar
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za propozycję Wink. PABa już mam, a klamerki to moje główne hobby Wink
Próbowałem skrobnąć ten niby nalot nieco paznokciem i nie schodzi. Dziwna ta patyna. To raczej wżery. Może po chemikaliach?

Sob 21 Lip, 2018 10:23

Powrót do góry
hiena
Chorąży

Chorąży




Posty: 161
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Radmar napisał:
Witam
Czy jest ktoś w stanie powiedzieć, dlaczego moja klamerka bardzo szybko spatynowała. Była zamknięta wraz z wieloma innymi klamrami i odznaczeniami w gablocie i jako jedyna wygląda tak, jak na załączonych zdjęciach.
Dziękuję.


Siema,
często po długim przebywaniu w ziemi część metali ze stopu emigruje do ziemi, miedź, nie. alpaka(chińskie srebro) zawiera miedź pewnie dla tego patynuję.. Wrzuć w 80% roztwór argentumu( do srebra) na 4min, minute przeleć szczoteczką z miękkim włosiem. Jak masz dostęp do wirówki z kulkami ceramicznym (każdy jubiler posiada) to po całym zabiegu na 30min. Suchej kąpiel. Robisz na własną odpowiedzialność. Kilka moich fantów po metamorfozie rożne metale, różna chemia..
Ps.
O gustach sie nie dyskutuje. Ja nie lubie kartofli. Moje fanty moja sprawa...
pozdro



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 23 Lip, 2018 10:20

Powrót do góry
Radmar
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Hiena. To nie jest patyna, zbyt agresywna i zbyt szybko. Pomyślę co z tym zrobić, by tego nie spartolić Wink

Pon 23 Lip, 2018 20:16

Powrót do góry
hiena
Chorąży

Chorąży




Posty: 161
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tombak, alpaka zawsze argentum. Nie bój się nie roztopi się. Będziesz zadowolony z efektu. Niczym nie drap, nie szlifuj, bo tragedia murowana. I raczej niczym innym się tego nie pozbędziesz. pozdro

Pon 23 Lip, 2018 21:22

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hiena napisał:
Radmar napisał:
Witam
Czy jest ktoś w stanie powiedzieć, dlaczego moja klamerka bardzo szybko spatynowała. Była zamknięta wraz z wieloma innymi klamrami i odznaczeniami w gablocie i jako jedyna wygląda tak, jak na załączonych zdjęciach.
Dziękuję.


Siema,
często po długim przebywaniu w ziemi część metali ze stopu emigruje do ziemi, miedź, nie. alpaka(chińskie srebro) zawiera miedź pewnie dla tego patynuję.. Wrzuć w 80% roztwór argentumu( do srebra) na 4min, minute przeleć szczoteczką z miękkim włosiem. Jak masz dostęp do wirówki z kulkami ceramicznym (każdy jubiler posiada) to po całym zabiegu na 30min. Suchej kąpiel. Robisz na własną odpowiedzialność. Kilka moich fantów po metamorfozie rożne metale, różna chemia..
Ps.
O gustach sie nie dyskutuje. Ja nie lubie kartofli. Moje fanty moja sprawa...
pozdro


Niezły efekt czyszczenia. Niespodziewałem się, że można klamrę alpakową doprowadzić do stanu pierwotnego, niemalże fabrycznego.

Pon 23 Lip, 2018 22:08

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.