| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bioshock11
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 340
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK2

Witam szanowne grono i mam nietypową prośbę. Czy ktoś z kolegów jest w stanie podać mi sygnatury producentów krzyży tych najbardziej popularnych i tych rzadko spotykanych? Z góry dziękuję.

Sro 04 Lip, 2018 13:48

Powrót do góry
Adi_1991
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 198
Skąd: Gdynia, Gotenhafen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Klasyfikacja, która znajduje się w tym dziale, parę postów wyżej: http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=28694 Co do samego wyglądu sygnatur to polecam: http://www.ek1-dna.de/eisernes-kreuz-2.-klasse---iron-cross-2nd-class.html
_________________
e-mail: [email protected]
Pozdrawiam Adrian!

Sro 04 Lip, 2018 21:38

Powrót do góry
bioshock11
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 340
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czytałem wcześniej . Nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytanie.
Które są często spotykane a które to "perełki "?

Sro 04 Lip, 2018 22:25

Powrót do góry
Adi_1991
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 198
Skąd: Gdynia, Gotenhafen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Od siebie mogę powiedzieć że krzyże z takimi sygnaturami jak: 100, 65, 109, 23, 24, 25, 27, 13, 19, 98, 11, 4, 6, 7, 40, 55 - są dość często spotykane. Krzyże z okrągłą trójką w dacie, Schinkel form (kształt krzyża zbliżony do tego z I wś), Übergröße oraz większość jak nie wszystkie z sygnaturami L/... są dość rzadkie i osiągają znacznie wyższe ceny. Z rzadszych numerków to: 138, 137, 128, 122, 106, 60, 44, 21, 16, 3, 2, 56. To tak według mnie z obserwacji na przełomie kilku lat i tego co się pojawia na rynku częściej a co rzadziej. Koledzy, którzy dłużej siedzą w temacie na pewno mnie poprawią w razie czego. Pewnie większość z tego już też zaobserwowałeś sam ale mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.
_________________
e-mail: [email protected]
Pozdrawiam Adrian!

Czw 05 Lip, 2018 10:57

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie na pewną modyfikację powyższego wypisu Kolegi. 6 i 19 są to raczej klasyczne średniaki. Do popularesów raczej bym ich nie zaliczył. Podobnie jak 3 do rarytasów (to bardzo popularny producent). Sygnatury (oryginalne) 109 i 2 przez Ciebie wymienione w ogóle nie istnieją na EK2. Odpowiadając na pytanie autora wątku w sposób do bólu najprostszy mógłbym wskazać: 3, 4, 13, 23, 24*, 25*, 27, 55*, 65*, 100* to popularesy (z gwiazdką te najczęściej spotykane). 14, 21, 60, 128 - najrzadsze. Reszta to typowa średnia półka. Choć w tej średniej półce np. krzyże z sygnaturami 22 czy 125 znacznie trudniej trafić niż 11 czy 19. Nadmieniam, że napisałem tylko o nadaniówkach.

Pozdrawiam.

Czw 05 Lip, 2018 12:48

Powrót do góry
bioshock11
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 340
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Panowie. O to właśnie mi chodziło Ukłon

Czw 05 Lip, 2018 13:19

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.