| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nord Stream - instalacja wojskowa.

Witam, Amerykanie podali że wzdłuż gazociągu Nord Stream ułożonego na dnie
Bałtyku, Rosjanie rozmieścili urządzenia podsłuchowe. Wykorzystywane są one do wykrywania przepływających w pobliżu okrętów nawodnych i podwodnych. Oznacza to że poruszanie się po Bałtyku okrętów w szczególności podwodnych zostało bardzo utrudnione. Każde przepłynięcie okrętu w pobliżu tego gazociągu, jest natychmiast wykrywane a informacje o tym przekazywane w czasie rzeczywistym do centrum dowodzenia rosyjskiej marynarki wojennej. Pozdrawiam.

Wto 22 Maj, 2018 15:24

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawe - Amerykanom wolno było zainstalować SOSUS na Atlantyku i wszystko było OK., ale jak Rosjanie założyli swe systemy na Bałtyku, to histeria. Jak to się nazywa - hipokryzja?

Wto 22 Maj, 2018 18:12

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, szczerze mówiąc napisałem ten post z polskiej perspektywy nie amerykańskiej. Dla USA taki system podsłuchowy na Bałtyku to sprawa "trzeciorzędna" dla nas pierwszoplanowa. Pozdrawiam.

Wto 22 Maj, 2018 18:42

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robert05 napisał:
Witam, szczerze mówiąc napisałem ten post z polskiej perspektywy nie amerykańskiej. Dla USA taki system podsłuchowy na Bałtyku to sprawa "trzeciorzędna" dla nas pierwszoplanowa. Pozdrawiam.


He, he - jakbyśmy mieli czym bronić swych interesów na Bałtyku... Mr. Green Pozdrawiam!

Sro 23 Maj, 2018 6:50

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, może nie jest tego dużo ale jakoś potencjał PMW posiada, oczywiście nie odpowiada to potrzebom czy potencjałowi ekonomicznemu Polski. Ale jak widać stan PMW odpowiada potencjałowi intelektualnemu decydentów polityczno-wojskowych.
Wracając do podsłuchów, to zastanawia mnie dlaczego tę informację podali Amerykanie, a nie najbardziej zainteresowane państwa leżące nad Bałtykiem. Dzisiaj ta wiadomość wydaje się być oczywista, przecież Rosjanie nie położyli by w tak strategicznym miejscu "tylko" gazociągu. Pozdrawiam.

Sro 23 Maj, 2018 11:55

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Słusznie i logicznie - w końcu Rosjanie bronią swoich interesów, a to jest coś, czego my nigdy nie potrafiliśmy. Amerykanom marzy się wojna z Rosją o rosyjskie zasoby mineralne i energetyczne.
Nie miejmy o to pretensji do wszystkich zaborców i agresorów. Wszelkie nieszczęścia jakie spadły na Polskę zawdzięczamy sobie sami. Zaborcy tylko wykorzystywali okazje, które im stwarzaliśmy...

Czw 24 Maj, 2018 17:26

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="erkael56"]
Cytat:
Nie miejmy o to pretensji do wszystkich zaborców i agresorów. Wszelkie nieszczęścia jakie spadły na Polskę zawdzięczamy sobie sami. Zaborcy tylko wykorzystywali okazje, które im stwarzaliśmy...
Witam, masz sporo racji jednak należy pamiętać, że błędy popełniali konkretni decydenci nie "my wszyscy". Polacy mieli i mają nadal niewielki wpływ na podejmowanie ważnych decyzji. Politycy wolą je podejmować sami i w związku z tym, sami też ponoszą za nie odpowiedzialność. Pozdrawiam.

Sob 26 Maj, 2018 13:09

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A właściwie, to nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, natomiast konsekwencje ponosi naród.

Sob 26 Maj, 2018 17:02

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robert05 napisał:
(...) i w związku z tym, sami też ponoszą za nie odpowiedzialność. Pozdrawiam.


Tak... Przed "Bogiem i Historią", czyli przed nikim Mr. Green

Sob 26 Maj, 2018 18:20

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tonieja napisał:
A właściwie, to nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, natomiast konsekwencje ponosi naród.


Ano właśnie - narody cierpią za brewerie różnych idiotów, którzy dorwali się do żłobu i koryta.
A tak wracając do meritum sprawy, to Rosjanie będą bronić swych interesów nie oglądając się na nic. A że Polska stanęła po stronie jej wrogów, więc znów się nam oberwie.

Wto 29 Maj, 2018 7:31

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jęśli Polska by chciała , by nie oberwać, stanąć po stronie jej przyjaciół, to niby z kim byśmy stali w szeregu? Rolling Eyes

Wto 29 Maj, 2018 13:21

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tonieja napisał:
A jęśli Polska by chciała , by nie oberwać, stanąć po stronie jej przyjaciół, to niby z kim byśmy stali w szeregu? Rolling Eyes


A my w ogóle mamy jakichś przyjaciół? Mr. Green Nawet Arabom podpadliśmy za pomoc Amerykanom w inwazji na Irak i Afganistan...

Wto 29 Maj, 2018 17:00

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Erakel, ale ja nie o to pytałem Wink

Sro 30 Maj, 2018 8:22

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tonieja napisał:
Erakel, ale ja nie o to pytałem Wink


Polska powinna trzymać się NATO, bo to jest (ponoć) gwarant jej niepodległości, etc. etc. - ale powinna utrzymywać także poprawne stosunki z Rosją, a nie ziać nienawiścią wtedy, kiedy wszyscy robią tam interesy, a my wychodzimy na przed orkiestrę i głupków - jak zwykle.

Sro 30 Maj, 2018 12:14

Powrót do góry
Bart122
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
tonieja napisał:
Erakel, ale ja nie o to pytałem Wink


Polska powinna trzymać się NATO, bo to jest (ponoć) gwarant jej niepodległości, etc. etc. - ale powinna utrzymywać także poprawne stosunki z Rosją, a nie ziać nienawiścią wtedy, kiedy wszyscy robią tam interesy, a my wychodzimy na przed orkiestrę i głupków - jak zwykle.

Dokładnie też tak uważam, to nasz najbliższy sąsiad i chcąc, nie chcąc jestesmy na Rosjan skazani. Tymbardziej, że bierzemy od Nich surowce energetyczne, a nasi politycy podlizując sę Jankesom powodują, że wszyscy płacimy wyzsze rachunki za ogrzewanie i na stacjach paliw.

_________________
http://quizydlawiedzy.pl

Sro 15 Sie, 2018 11:46

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bart122 - dokładnie tak. Jest tak, jak nieraz już pisałem - nie musimy ich kochać, ale handlować tak. Tej prostej prawdy nie pojmują niektórzy polscy politycy, na czym wychodziliśmy i wychodzimy jak Zabłocki na mydle i Stańczyk na grzybach... Mr. Green

Pią 17 Sie, 2018 6:03

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.