| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Douglas Mac Artur
Porucznik

Porucznik

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żołnierze Wyklęci

Witam!

Jako że dość często chodzę po cmentarzach Warszawy (głównie Powązki Stare lub Powązki Wojskowe czasem Bódnowski,) mam pytanie czy ktoś orientuje się czy i kiedy będą prowadzone prace w innych miejscach w których mogą znajdować się szczątki zamordowanych przez UB? mam tu na myśli Tor służewiecki mury więzień itp. miejsca o których ewentualnie nie wspomniałem.

Nie 25 Paź, 2015 10:51

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni

Pochwał: 35

Wszystko zależy od kasy i papierologii. Na razie są ekshumacje w Białymstoku i chyba dalej Łączka- praca na conajmniej rok jeszcze.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 25 Paź, 2015 21:55

Powrót do góry
erkael56
Major

Major

dori455 napisał:
ich mit jest dla mnie za bardzo wyolbrzymiony w naszej historii

Bo jest. Potrzeba kolejnego pokolenia rzuconego jak kamienie na szaniec, kolejnego mięsa armatniego, które będzie się bić nie o Polskę, ale interesy różnych Trumpów, Rotszyldów i całej reszty, która na ich krwi i poświęceniu zrobi geszeft.

Pią 16 Mar, 2018 12:30

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik

Pochwał: 3

A co oni właściwie walczyli po zakończonej wojnie?
Dlaczego bezlitośnie mordowali cywilów - bezbronne kobiety i dzieci? I jak miała być ta niby " wolna " Polska? Bo to z niczego nie wynika...

Pią 16 Mar, 2018 23:58

Powrót do góry
erkael56
Major

Major

Zubek napisał:
A co oni właściwie walczyli po zakończonej wojnie?
Dlaczego bezlitośnie mordowali cywilów - bezbronne kobiety i dzieci? I jak miała być ta niby " wolna " Polska? Bo to z niczego nie wynika...

Cóż, "wyklęci" chcieli powrotu starych porządków i bronili ideałów Polski sanacyjnej. A nie ma lepszego sposobu na poderwanie zaufania do władz jak terror - zmasowany i selektywny.

Sob 17 Mar, 2018 7:16

Powrót do góry
oficer sowiecki
Szeregowiec

Szeregowiec

W większości byli to bohaterowie, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polską bez komunistycznego zniewolenia. Zdarzali się wśród nich bandyci i osoby, które z bohaterów stawały się zbrodniarzami. Martwi mnie jedynie to, że dziś bardziej eksponuje się czarne postacie niż te kryształowe.

Sob 19 Maj, 2018 17:24

Powrót do góry
erkael56
Major

Major

oficer sowiecki napisał:
W większości byli to bohaterowie, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polską bez komunistycznego zniewolenia. Zdarzali się wśród nich bandyci i osoby, które z bohaterów stawały się zbrodniarzami. Martwi mnie jedynie to, że dziś bardziej eksponuje się czarne postacie niż te kryształowe.

Walczyli o wolną Polskę? Taką jaką mamy dzisiaj? Po wojnie mieliśmy tylko jednego hegemona w Moskwie, a dzisiaj? Dzisiaj rządzi w niej kto chce - jak za I RP, a tak naprawdę, to podlegamy dyktatowi Waszyngtonu, Brukseli, Tel-Awiwu i Watykanu. Aleśmy wolni... Mr. Green Aha, i zapomniałem o tym z Torunia.

Nie 20 Maj, 2018 5:46

Powrót do góry
Strona 1 z 1

Skocz do: