| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zamieszczanie symboliki nazistowskiej w internecie

Zapraszam do działu Prawo a eksploracja do zapoznania się z zamieszczonym tam artykułem.

http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?p=518654#518654

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner


Ostatnio zmieniony przez Kris501 dnia Pon 09 Kwi, 2018 14:28, w całości zmieniany 2 razy

Pon 09 Kwi, 2018 11:47

Powrót do góry
Kromal
Porucznik

Porucznik





Posty: 530
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lekko odskakując od tematu internetu, wczoraj na giełdzie w Rzeszowie byłem świadkiem cichej dyskusji między sprzedającym współczesne "pamiątki" po nazistach, a panem oglądającym.

Pan oglądający poprosił o schowanie / zakrycie symboli. Pan sprzedający go wyśmiał, na co pan oglądający wyciągnął jakąś legitymację (niestety nie wiem jaką) i zarządził zatrzymanie do wyjaśnienia. Potem oddalił się wezwać wsparcie. Niestety nie wiem, jak się wszystko skończyło, bo nie mogłem czekać do finału, choć bardzo byłem ciekaw.

Myślałem, że te wariactwa się już uspokoiły, a tu jednak nie Smutny

Pon 09 Kwi, 2018 12:38

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Istniało kiedyś powiedzenie, że nadgorliwość bywa gorsza od faszyzmu.

Prawda jest taka, że w Niemczech dość wyraźnie rozgranicza się oryginalne przedmioty historyczne z symboliką narodowo-socjalistyczną od współcześnie produkowanych czy używanych gadżetów. Oczywiście, istotny jest też cel czy kontekst prezentowanych treści. Sprzedaż przedmiotów z okresu III. Rzeszy podlega pewnym regulacjom, ale nie są one drastycznie restrykcyjne. Z reguły wystarczy zapis np. w katalogu, czy na stronie internetowej, odżegnujący się od propagowania ideologii.

U nas potrafią się czepić nawet dwumarkówki z Hindenburgiem - chociaż przepisy prawa odnośnie działalności artystycznej, naukowej, edukacyjnej czy kolekcjonerskiej są dość jednoznaczne.

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Pon 09 Kwi, 2018 15:26

Powrót do góry
wolf77
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 441
Skąd: norymberga/krakow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W Krakowie na pl.Nowym pare miesiecy temu tez miala miejsce taka sytuacja.Z tym ze (podobno)panowie pare dni wczesniej zakupili pamiatka a pozniej zrobili "nalot "na stoisko.Skonczylo sie zatrzymaniem i zarekwirowaniem eksponatow
_________________
Celem czlowieka jest dzialanie,a nie mysl,bez wzgledu na to,jak szlachetna by ona nie byla...

Pon 09 Kwi, 2018 18:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.