| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubi
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 268
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W Polsce jak w lesie

Niestety tytuł jak najbardziej prawdziwy.Dzisiaj została uchwalona ustawa dotycząca prawa łowieckiego,jeszcze czeka na senat i prezydenta,ale raczej w tej kwestii nie ma co się spodziewać niespodzianek.Pomijając wszystkie nowe prawa,a raczej utrudnienia chciałbym poruszyć najważniejszy na pewno dla każdego myśliwego temat.Dzieci.Został uchwalony zakaz udziału dzieci w polowaniach do 18 roku życia!Jesteśmy jednym krajem,które takie coś zrobił,dla porównania.W Niemczech można polować od 16 roku życia,Norwegii 14,Kanadzie 12 a w Anglii bez ograniczeń!A tutaj chodzi o sam udział zakazany do 18 roku życia.Dla mnie osobiście najlepszym przeżyciem,łowieckim a także życiowym,były polowania z dziadkiem.Zawsze opowiadał mi on o gatunkach zwierząt,ich zachowaniach,ale nie tylko tych łownych,ale wszystkich.Szczerze rzadko co udało nam się coś upolować,często po prostu tropiliśmy lub przyglądaliśmy zachowaniom zwierząt z bronią na dziadkowym ramieniu,co już można uznać za polowanie.I to mnie jako osoby jeszcze niepełnoletniej boli,że zostaje mi to odebrane w dodatku przez kogoś kto nie ma zielonego pojęcia o łowiectwie tylko bazuje na fałszywych informacjach podanych przez pseudoekologów lub stereotypach.W dzisiejszych czasach niszczy się tradycje,która często dla młodych osób jest jedyną szansą na spotkanie z przyrodą.Najgorsze jest to,że te same osoby,które są za zakazem polowań wychwalają powieści Sienkiewicza,wiersze Słowackiego,polonezy Chopina,działania Piłsudskiego czyli działania myśliwych,którzy bardzo przyczynili się dla Polski.Myślę,że wszyscy z nich się w grobie teraz przewracają.

Wto 06 Mar, 2018 15:41

Powrót do góry
Szrek
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wstrętny zwyczaj. Nie rozumiem, czemu ktoś jeszcze to hołduje, jak można uczyć tego dzieci Kciuk w dół Kciuk w dół Kciuk w dół

Czw 15 Mar, 2018 14:24

Powrót do góry
Ruperto
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witamy w prawdziwym świecie, w którym o ustawach i prawach zazwyczaj dywagują ludzie którzy nie mają pojęcia o ich zakresie. Razz
Boli? no cóż, nikt nie mówił ze będzie lekko

Czw 22 Mar, 2018 2:19

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ruperto napisał:
Witamy w prawdziwym świecie, w którym o ustawach i prawach zazwyczaj dywagują ludzie którzy nie mają pojęcia o ich zakresie. Razz
Boli? no cóż, nikt nie mówił ze będzie lekko


O zakresie i skutkach. Ta ustawa jest szkodliwa i powinna zostać anulowana.

Czw 22 Mar, 2018 7:24

Powrót do góry
kubi
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 268
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

brokicha napisał:
no dla mnie to przegiecie ze 5 letnie dzieci chodza na polowania ,
ale 18 to tez za duzo, duzo wczesniej powiny miec mozliwosc ...

ale jak wszytsko w naszym kraju przegiecie w jedna lub druga strone


W wieku 16 lat można już pracować w ubojniach,rzeźniach...
Zakresu nie powinno być,polowanie to prawnie chodzenie z bronią po lesie.Tak jak napisałem,ja w latach dziecięcych już byłem na "polowaniach",a w praktyce przyglądałem się otaczającej mnie przyrodzie.

Pią 23 Mar, 2018 17:09

Powrót do góry
kubi
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 268
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szrek napisał:
Wstrętny zwyczaj. Nie rozumiem, czemu ktoś jeszcze to hołduje, jak można uczyć tego dzieci Kciuk w dół Kciuk w dół Kciuk w dół

Nie rozumiesz innego pozyskiwania mięsa niż z Tesco?Moment strzału w łowiectwie to nawet nie część tysięczna tego wszystkiego...
Gdyby nie polowania nie chodziłbym po lesie robić zdjęcia saren przy tym ciesząc się jak głupi ...

Pią 23 Mar, 2018 17:11

Powrót do góry
kubi
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 268
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
Ruperto napisał:
Witamy w prawdziwym świecie, w którym o ustawach i prawach zazwyczaj dywagują ludzie którzy nie mają pojęcia o ich zakresie. Razz
Boli? no cóż, nikt nie mówił ze będzie lekko


O zakresie i skutkach. Ta ustawa jest szkodliwa i powinna zostać anulowana.

Mnie najbardziej śmieszy to,że przy wycenie szkód musi być sołtys,który przecież ma to w d*pie.Przed tą zmianą rolnik dogadywał się sam z myśliwym,jeżeli nie mogli dojść do porozumienia,nic nie stało na przeszkodzie iść do sądu...
Ale cała ustawa jest do wyrzucenia,taką ustawę powinni przygotowywać myśliwi,leśnicy,rolnicy,czyli osoby,które to ma dotyczyć,a nie banda finansowanych pseudoekologów...

Pią 23 Mar, 2018 17:16

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kubi - jeżeli finansowych, to nawet nie pseudoekologów, ale zwyczajnych banksterów.

Pią 23 Mar, 2018 18:24

Powrót do góry
kubi
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 268
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
Kubi - jeżeli finansowych, to nawet nie pseudoekologów, ale zwyczajnych banksterów.

Swoją drogą zamieszczę film,który pokazuje jak działają tacy obrońcy.
https://www.facebook.com/415776075548559/videos/415843098875190/
Śmieszne jest to,że nikt nie ma nad nimi kontroli Kciuk w dół

Pią 23 Mar, 2018 18:32

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kubi napisał:
erkael56 napisał:
Kubi - jeżeli finansowych, to nawet nie pseudoekologów, ale zwyczajnych banksterów.

Swoją drogą zamieszczę film,który pokazuje jak działają tacy obrońcy.
https://www.facebook.com/415776075548559/videos/415843098875190/
Śmieszne jest to,że nikt nie ma nad nimi kontroli Kciuk w dół


No, całkiem niezły film propagandowy, typowa gadzinówka. Goebbels by się nie powstydził. A chodzi jak zawsze - o kasę dla grup nacisków.

Czw 29 Mar, 2018 12:16

Powrót do góry
kubi
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 268
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
kubi napisał:
erkael56 napisał:
Kubi - jeżeli finansowych, to nawet nie pseudoekologów, ale zwyczajnych banksterów.

Swoją drogą zamieszczę film,który pokazuje jak działają tacy obrońcy.
https://www.facebook.com/415776075548559/videos/415843098875190/
Śmieszne jest to,że nikt nie ma nad nimi kontroli Kciuk w dół


No, całkiem niezły film propagandowy, typowa gadzinówka. Goebbels by się nie powstydził. A chodzi jak zawsze - o kasę dla grup nacisków.


Nie powiem,ten film ma trochę grać na emocjach.Aczkolwiek pokazuje jak działają takie grupy,zwłaszcza,że działają na najsłabszych.

Czw 29 Mar, 2018 12:21

Powrót do góry
mada196
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się to chore aby takie małe dzieci chodziły na polowania, rozumiem tradycja tradycją ale niech to dziecko będzie świadome tego co robi i samo postanowi czy chce w tym uczestniczyć, a nie od małego wpajane mu jet to aby zabijać zwierzęta...

Wto 15 Maj, 2018 13:29

Powrót do góry
kubi
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 268
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mada196 napisał:
Zgadzam się to chore aby takie małe dzieci chodziły na polowania, rozumiem tradycja tradycją ale niech to dziecko będzie świadome tego co robi i samo postanowi czy chce w tym uczestniczyć, a nie od małego wpajane mu jet to aby zabijać zwierzęta...

Jak widać,osoby tak ślepo patrzą na media i sami nic nie sprawdzają.W starej ustawie był zapis,że zwierzę przy dziecku można upolować dopiero od 16 roku życia BO WIELE WYJŚĆ NA "POLOWANIE" TO TAK NAPRAWDĘ WYJŚCIE DO LASU OGLĄDAĆ ZWIERZYNĘ Z BRONIĄ NA RAMIENIU OPIEKUNA.Poza tym mądra granica nie byłaby zła,ale 18 lat to zdecydowanie za dużo,
-w wieku 15 lat dziecko można współżyć z drugą osobą(czyli państwo sądzi,że dziecko w takim wieku nie jest problemem).
-w wieku 16 lat może pracować w rzeźniach i innych tego typu miejscach.
-w wieku 17 lat ma pełną odpowiedzialność karną.
Zdaniem niemieckiego psychologa ds. łowiectwa (nie jest to myśliwy,ale teraz nie przypomnę jego nazwiska)stwierdził,że sprawa czy dziecko może uczestniczyć w polowaniu jest indywidualna dla każdego dziecka,więc powinien decydować rodzic,a nie jakiś kociarz uprzedzony co do łowiectwa.Czyli dziecko 11letnie może być bardziej gotowe na polowanie niż 23letni chłopak,który studiuję.
Myślę,że 99% naszych dziadków było przy świniobiciu czy zabijaniu kury,a dalej żyją i nie ma u nich defektów psychologicznych.Poza tym dopowiem,że łowiectwo w dzisiejszych czasach jest najbardziej humanitarny i bliskim naturze sposobem pozyskiwania mięsa.

Wto 15 Maj, 2018 15:20

Powrót do góry
kubi
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 268
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

astiolek napisał:
Racja to rodzic powinien decydować .. Ja wierzę że zdecydowana większość rodziców jest świadoma tego że niewskazany jest udział dziecka w brutalnych polowaniach. Jeśli ktoś się na to godzi a dodatkowo dziecko samo jest chętne do takiego typu spędzania czasu wolnego to już kogoś indywidualna sprawa

Niewskazany bo powiedział to jakiś człowiek w telewizji?Ja interesuję się historią i lubią porównywać przeszłość z teraźniejszością i dochodzę do prostego wniosku,polowanie istnieje od początku ludzkiego istnienia,jest czymś naturalnym jak jedzenie czy picie,a więc nie sądzę,aby czynność naturalna,czynność,która towarzyszy nam od początku naszego istnienia jako gatunek jest niewskazana.

Wto 15 Maj, 2018 20:31

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Historia wielokrotnie pokazała, że najlepsze oddziały były stworzone z ludzi, którzy od czasu, jak pierwszy raz jako dziecko poszli z dziadkiem na zające czy inne skunksy, to później się z karabinem nie rozstawali. Byli bardzo skuteczni, przeżywali do końca wojny, a żołnierze z branki 1,2może 3 bitwy. A co do zabijania zwierząt- ci co kupują w sklepach płacą jakby za to z góry, zwierzęta w rzeźniach są mordowane na ich zapotrzebowanie, czyli jakby zamówienie Twisted Evil

Sro 16 Maj, 2018 16:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.