| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Schnellboot 1 wzór

Czesc Ponowie, potrzebuje potwierdzenia czy odznaczenie jest OK. Odznaczenie pasuje mi do Rettenmaiera, tylko do łeba orla i w sumie całego orla mam wątpliwości, bo jakoś taki niestandardowy i nie mogę go dopasować do żadnego ze znanych i nieznanych producentiw. Widać na szpilce że złocenie bylo chyba nakladane wtórnie. Dorzucam zdjecia zawiasu i haczyka moze cos Wam podobnego wpadlo w rece (kopia, albo ogryginał)
P/Kr



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 17 Mar, 2018 14:32

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej,
To oryginalny Rettenmaier Super
Złocenie raczej oryginalne tyle, że powojenne wg mnie, co znaczy, że odznaczenie wyprodukowane w całości po wojnie lub poskładane po wojnie z części pozostałych z okresu późnowojennego lub w najlepszym wypadku wyprodukowane pod sam koniec wojny i wykończone po wojnie.
pzdr,
Bubba_Z

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Sob 17 Mar, 2018 20:54

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzieki Hubert za info, według mnie złocenie bylo w drobnym stopniu podrasowane z racji szpilki która przy wiatraku jest lekko pozłacana. Jak dla mnie trudno stwierdzić czy odznaczenie jest z okresu wojennego czy powojennyego jak były użyte oryginalne części stosowane w okresie wojennym (ISA, PAB). Tak jak napisaleś, że kwalifikuje sie na końcówkę produkcji okresu wojnnego. Piwo
Jeszcze raz wielkie dzieki za informacje. Pozdr Krzysztof



Opis załącznika:

Nie 18 Mar, 2018 11:17

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć Krzysztof,
Tak, zauważyłem złotą farbę na srebrzeniu szpilki. Ale złocenie było nakładane na końcu i to tylko świadczy w mojej ocenie o niskiej jakości pracy w warunkach powojennych. Sam rodzaj wykończenia jest powojenny. Rettenmaier inaczej wykańczał odznaczenia w czasie wojny.
pzdr,
Bubba_z

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Nie 18 Mar, 2018 22:06

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć Hubert,
juz wiem o czym piszesz, teraz dokladniej porównałem złocenia i rzeczywiście złocenie, jak już to powinno sie ścierać, a w tym przypadku wygląda jakby schodziło małymi kawałkami.
Jeszcze raz wielkie dzieki za info i pozdrawiam Piwo
Krzysztof

Wto 20 Mar, 2018 18:28

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dla porównania - w załączeniu moja mina Rettenmaiera oraz Niszczyciel i CAB, które kiedyś miałem i które wg mnie mają 'wojenny' finisz. Ten Niszczyciel i CAB są zresztą w bazie oryginałów GCA i nikt nigdy nie miał z nimi problemu.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Wto 20 Mar, 2018 22:48

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Te s-booty z kolei zawsze są z takim dziwnym finiszem. Dwa inne przykłady w załączeniu. Oczywiście teraz po latach nikt nie jest w stanie udowodnić, że były robione pod koniec wojny, czy po zakończeniu...


Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Wto 20 Mar, 2018 22:51

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej Hubert,
Dzięki za dodatkowe zdjęcia i informacje.
P/Kr

Czw 22 Mar, 2018 0:18

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.