| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

B&T VP9 pistolet niezwykły.

Witam, szwajcarska firma B&T opracowała oryginalny pistolet VP9. Nie dość że jest to broń powtarzalna, z integralnym tłumnikiem dźwięku, 5 nabojowym stałym magazynkiem to jeszcze reklamowana jest jako pistolet weterynaryjny. Można spotkać opinię że jest to kopia brytyjskiego pistoletu Welrod z okresu DWS. W Polsce z powodu posiadania integralnego tłumnika dźwięku broń jest nielegalna. Pozdrawiam.

Pon 12 Mar, 2018 19:28

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Faktycznie - pistolet wygląda na broń "killera" - cicha i bez automatycznego przeładowania... tu:
https://www.youtube.com/watch?v=9aTJzMY2il8
- jednym słowem = jednym strzałem!
A ja tam wolę "19"...
Pozdrawiam

Pon 12 Mar, 2018 22:23

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, bardzo bym się zdziwił gdyby jakiś "killer" użył tej broni chyba że jakiś "killer-amator". Broń jest tak oryginalna, że pewnie trudno znaleźć na nią nabywców, no może poza weterynarzami-killerami Wink A co się tyczy Glocka 19 to przy VP 9, wydaje się pistoletem banalnym jeżeli nie powiedzieć nudnym. Uśmiech Pozdrawiam.

Sro 14 Mar, 2018 13:33

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale te Glocki bardzo fajnie wyglądają - strzelać nie strzelałem, nie ciągnie mnie jakoś, ale miłe dla oka, takie - klasyczne bardziej. Ten VP9 zaś - jakoś za bardzo nowoczesny... W rekonstrukcji mam replikę Colta 1911 A1 - asg. Bardziej dekoracyjnie, ala z takiego pistoletu to bym postrzelał Uśmiech

Sro 14 Mar, 2018 19:04

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziwadło na popularną, lecz przestarzałą (czytaj - tanią!) amunicję. Wyspecjalizowane, nielegalne (przynajmniej u mnie) i tak naprawdę nikomu niepotrzebne. Chyba, że w ubojni koni. Nie słyszałem o przypadku użycia broni palnej przez jakiegokolwiek weterynarza dla skrócenia cierpień zwierzęcia. Do tego wystarczy zastrzyk.
Duskusja nad urodą Glocków czy M1911 przypomina zaś trochę pamiętna "dysputę nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy"...
Wybaczcie.

Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Czw 15 Mar, 2018 2:02

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="Grendel"]
Cytat:
Dziwadło na popularną, lecz przestarzałą (czytaj - tanią!) amunicję.
Witam, "dziwadło" to się zgadza, ale amunicja 9 mm Parabellum raczej nie jest przestarzała. A jak według Ciebie jest nowoczesna amunicji pistoletowa? Pozdrawiam.

Pon 19 Mar, 2018 12:19

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.