| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

'Bacqeville'

Koledzy,
Chciałem Wam pokazać dwa ciekawe filmiki na YT z analizą pod mikroskopem wykonania odznaczeń KM tzw. Bacqeville'ów, zwanych również 'French-made' (firma Bacqueville oficjalnie zaprzeczyła, że miała z nimi cokolwiek wspólnego).

https://www.youtube.com/watch?v=oAEKgiud9Y4
https://www.youtube.com/watch?v=oC5Uq6RuE9c

Wynika z tego, że odznaczenia te w całości są odlewane. Nawet szpilki są odlewane... żaden producent oryginalnych odznaczeń tego nie robił. Dodatkowo zarówno na krawędziach odznaczeń i na krawędziach szpilek zostały odwzorowane rysy, takie jak powstają od matrycy trymującej - co miało błędnie sugerować, że odznaczenia były wybijane a nie odlewane.

Zawsze byłem zdania, że tzw. bacqeville to powojenne kopie na rynek pamiątkarski, bo nie ma nawet cienia dowodu, że były robione w czasie wojny. Wiele natomiast wskazuje na to, że były robione po wojnie. Te filmy tylko utwierdzają mnie w tym przekonaniu.

Zachęcam też jednoczesnych członków WAF do wyrażenia swojej opinii nt. tych odznaczeń w nowym sondażu tutaj:
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=951907&page=4

pzdr,
Bubba_Z

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Wto 06 Mar, 2018 18:34

Powrót do góry
Maczet 80
Porucznik

Porucznik





Posty: 779
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć Hubert
Całkowicie się zgadzam , gość który to robi jest Mistrzem ( specyficzny język) polecam jego wszystkie produkcje Zdziwko Zdziwko Zdziwko
Szczególnie z papierem toaletowym Super lub ozdobami na choinkę Super
Niszczy system starych ramolnych handlarzy i pokazuje patologie w naszym hobbi ( jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę)
Gorąco polecam bardzo fajny gość Super Super Super

Ps. Co do "franc made" odznak to nigdy ich nie miałem i zaesze wydawały mi się post niż war , fajnie że ktoś to raz na zawsze wyjaśnił Piwo
pozdrawiam Marcin Piwo

_________________
''Le­piej jest nie odzy­wać się wca­le i wy­dać się głupim, niż odez­wać się i roz­wiać wszel­kie wątpliwości.'' Mark Twain

Wto 06 Mar, 2018 19:35

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2953
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to od zawsze były ,,post war'' Piwo
Pozdrawiam
N.

Sro 07 Mar, 2018 4:32

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zawsze mnie od tych odznaczeń odrzucało, mimo że byli tacy co mieli nadzieje Uśmiech
Pozdr Kr

Sro 07 Mar, 2018 22:02

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.