| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chevchelios
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prosze o identyfikacje Ges Gesch

Dowiem sie coz to za okaz ?
Mniej wiecej ile wart ?
Czytalem troche o nim ale nie moge nic sensownego znalezc

Wto 20 Lut, 2018 1:25

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niemiecki, prawdopodobnie pierszowojenny nóż okopowy. Sporo chińskich, postarzonych sztucznie kopii krązy po aukcjach. Nie jestem w stanie okreslić oryginalnosci tego z fotografii.

Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Wto 20 Lut, 2018 3:42

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 692
Pochwał: 12
Skąd: Niederschlesien
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jedna z wielu wersji, niemiecki nóż okopowy I W.Ś. (Grabendolch) stan artefaktu słaby, ale raczej nie ma powodu do niepokoju w kwestii oryginalności. Po południu wkleję zdjęcia swojego, oraz zdjęcia katalogowe - będziesz miał skalę porównawczą.
_________________
Pozdrawiam
Alek

http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Wto 20 Lut, 2018 9:33

Powrót do góry
chevchelios
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie wydaje mi sie żeby byl chinski 3 tyg temu zmarl moj pra dziadek ktory zostawil mi go w takim stanie rzecz nie do sprzedazy oczywiscie , Under stan? czemu slaby? wydaje mi sie ze jakbym sam go ogarnial a mam warunki aby zrobic z niego noweczke ale jak dla mnie lepiej wyglada jak teraz wyglada , teraz pytanie trzymac go czy szukac kogos kto zaznaczam interesuje sie tego typem stali i bylby chetny na ten egzemplarz , dzis spedzilem dzien w poszukiwaniu takiej osoby , sa 2 osoby ktore byly chetne placic mi 1000 zl lecz nie chodzi o cash tylko o to ze szukam kogos kto sie tym interesuje i zostawi dla siebie Bardzo szczęśliwy

Wto 20 Lut, 2018 17:32

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa





Posty: 1545
Pochwał: 36
Skąd: EU/DE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czołem Waszmościom.

Dokładając pięć groszy do tematu - model ten to wzór manufaktury - Gustav Felix [Gloriawerk] ze Solingen. Wzór prawnie zastrzeżony - "Ges.Gesch" = Gesetzlich Geschützt.
Grabendolche z metalowymi rękojeściami robił jeszcze - DEMAG i Koller, o trochę innym kształcie rękojeści.
Nóż ten jest oryginalny - posiada na płaszczyznach rękojeści dwie przetłoczki usztywniające w formie podwójnej bruzdy każda - załącznik.
Na kopiach te płaszczyzny są gładkie, lub bruzda jest pojedyncza.

pzdr.
stani

_________________
http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Wto 20 Lut, 2018 17:37

Powrót do góry
chevchelios
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

gren a w jaki sposob jestes w stanie okreslic ze nie jest oryginalem ? miedzy innymi dostalem od dziadka posiadlosc ktora leci z pokolen widac niemiccka budowe domu , ba widziales w domu kiedys bunkier? taki tutaj wlasnie jest. Nie mieszkam w Polsce ale chetnie przyjalem to co mi zostawil ( jedynak z dziada pra dziada ) bywa , przejebie cale 5ha ziemi i lyso sie zrobi jak cos innego znajde Uśmiech ale dziekuje panowie za tak szybka odpowiedz , lecz i tak popieram toyo z tego tematu http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=36974 Uśmiech kochajmy historie !

Wto 20 Lut, 2018 17:44

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa





Posty: 1545
Pochwał: 36
Skąd: EU/DE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

@chevchelios
Cytat:
Under stan? czemu slaby? wydaje mi sie ze jakbym sam go ogarnial a mam warunki aby zrobic z niego noweczke ale jak dla mnie lepiej wyglada jak teraz wyglada

Czemu słaby....? - brak konserwacji i należytej opieki. Wygląda jak porzucony i zapomniany "ziemniak".
Tutaj nie chodzi o to aby z niego robić "nóweczkę" - bo i tak nie da rady - ale o pozbycie się rdzy i zabezpieczenie.
W takim stanie, to "ruda" go zeżre i za rok zostanie z niego kupka popiołu. Wtedy to już przestanie w ogóle wyglądać.

pzdr.
stani

_________________
http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Wto 20 Lut, 2018 17:52

Powrót do góry
chevchelios
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jestes w stanie okres stan tego cacka po zdjeciach? znam sie na metalach i moim zdaniem nie jest zniszczony i za rok bedzie taki sam dzieki toyo twoja odpowiedz byla dla mnie zlotem. jak mozesz dawaj pw

Wto 20 Lut, 2018 18:06

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

chevchelios,

Nie oceniłem oryginalnosci noża. Ba! - napisałem, ze nie potrafie tego zrobić całkiem wyraźnie. Jedyne, co powiedziałem, to fakt, że wiele chińskich kopii tych noży pojawia się na aukcjach.
Zabezpiecz go porzadnie, bo to ładny kawałek stali.
Może nie tak ładny, jak Ka-Bar, ale to już kwestia osobistych preferencji.

Pozdrowienia,
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Sro 21 Lut, 2018 2:29

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.