| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artur82
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Orzeł Husztański identyfikacja

Witam mój dziad był w legionach w 1 Brygadzie Piłsudskiego .Nawet nie wiedzieliśmy, że był w 1wszej .Dopiero nie dawno zaczeliśmy odkrywać jego historie. Udałem się do archiwum wojskowego i tam dowiedziałem się kupe ciekawych rzeczy .Między innymi jest karta z jego odznaczeniami i jest tam właśnie też Orzeł Husztański .Niestety nie ma wszystkich dokumentów.W archiwum powiedziano mi ,że i tak moge się cieszyć ,że jest choć tyle .Nie mam nic za co to dostał stąd moje pytanie do znawców .Za co przyznawano ten order???? Próbowałem wertwać internet i książki które posiadam ale nic o nim nie jest napisane niestety .Z góry dziękuje za odpowiedź

Ostatnio zmieniony przez artur82 dnia Wto 13 Lut, 2018 20:13, w całości zmieniany 1 raz

Wto 13 Lut, 2018 19:58

Powrót do góry
artur82
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

fot

fot


Opis załącznika:
fot

Opis załącznika:

Wto 13 Lut, 2018 20:11

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mój dziadek także miał takiego orła. Przetrwał w rodzinie do dziś. Będę śledził założony przez Ciebie Arturze wątek, bo Twoje pytania są także moimi. Razz

Sro 14 Lut, 2018 12:08

Powrót do góry
artur82
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

order

hejka a twój dziadek gdzie służył ?? Ja od nie dawna zajołem się swym pradziadkiem a dziadkiem mojej mamy ,więc pewnie wiele pytań jeszcze tu zadam pozdrawiam .

Sro 14 Lut, 2018 21:21

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lista kawalerów VM Stankiewicza, lista na "C" , pozycja 2. Tyle wiem + tych parę odznaczeń o których Ci pisałem na Priva. Próbowałeś szukać swojego pradziada na tej liście? Odbierz proszę prywatną pocztę.

Czw 15 Lut, 2018 14:37

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, to dostawali za sam fakt internowania, odznaka jakby pamiątkowa. Trochę pewien czas temu było na Poszukiwanie Skarbów, jak jesteś na tym forum to wpisz w szukajkę forumową "huszt". Przed chwilą udało mi się to odszukać, ale w sumie nie za wiele informacji. Ale pisałeś, że Twój dziad był w I Brygadzie, a mi się wydaje, że do tego internowania poszli z II Brygady, jednak mogę się mylić. Ale w końcu uda nam się, może z pomocą bardziej siedzących w temacie kolegów z forum, ustalić więcej szczegółów.

Czw 15 Lut, 2018 21:46

Powrót do góry
artur82
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

odp

tak był w 1 brygadzie po kryzysie przysięgłym został internowany na Wegry a potem wcielony do kompani karnej Austro-Węgier i wysłany na front Włoski

Czw 15 Lut, 2018 22:56

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pooglądałeś te posty na forum PS? Są tam pokazane chyba 2 wzory tych orłów, jeden jest jakby bardziej smukły. Mój dziad miał tego mniej smukłego, ale dziwi mnie, że te na zdjęciach miały z tyłu napisy i numery, a ten dziadka chyba jest gładki. Mówią na tego orzełka husztański, albo Huszt- Rarańcza, ale miejsc internowania było kilka, może nie we wszystkich numerowali? A Twojego dziadka? Co z takich rzeczy masz po nim? Cholerka, muszę tego poszukać, nie mogło zginąć na pewno, ale przy przewożeniu rzeczy się gdzieś zawieruszyło, czy raczej zostało dobrze zabezpieczone Rolling Eyes

Pią 16 Lut, 2018 0:02

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie Arturze minęło przed chwilą 100 lat od Rarańczy W szoku

Pią 16 Lut, 2018 2:07

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie dokopałem się. Jest orzeł Huszt- Rarańcza, ma wstążkę, ale jest to chyba miniatura odznaczenia. Długość wraz z uszkiem 28 mm, szerokość 18 mm, rewers gładki. Wykonany z jakiegoś szarego stopu, cynkal, czyli ZnAl?

Nie 18 Lut, 2018 10:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.