| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zbirek102
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 373
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kilka PAB'ów do ID

Witam kolegów, co sądzicie o tych Pabach i Lodołamaczu, za wszelkie informacje dziękuję


Opis załącznika:
1

Opis załącznika:

Opis załącznika:
2

Opis załącznika:

Opis załącznika:
3

Opis załącznika:

Opis załącznika:
4

Opis załącznika:

Opis załącznika:
5

Opis załącznika:

Opis załącznika:
6

Opis załącznika:

Nie 04 Lut, 2018 13:07

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Kilka PAB'ów do ID

zbirek102 napisał:
Witam kolegów, co sądzicie o tych Pabach i Lodołamaczu, za wszelkie informacje dziękuję


No k.... mać. Ktoś kto sprzedaję te blaszki niech pomysli nad normalnymi zdjęciami. Wkurzają mnie takie ciuciubabki Evil or Very Mad
Przepraszam, że tylko taki komentarz Piwo

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Nie 04 Lut, 2018 13:34

Powrót do góry
zbirek102
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 373
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ano właśnie. Tak naprawdę kupujesz zdjęcie a nie przedmiot.... Rzadko można się doprosić o ładniejsze zdjęcia....

Nie 04 Lut, 2018 13:51

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zbirek102 napisał:
Ano właśnie. Tak naprawdę kupujesz zdjęcie a nie przedmiot.... Rzadko można się doprosić o ładniejsze zdjęcia....


Hej wszystkie wyglądają OK, ale to ocena z telefonu. Jak siądę przy wiekszym okranie to jeszcze potwierdzę.
P/Kr

Nie 04 Lut, 2018 14:20

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lodołamacz ... świetna nazwa Uśmiech
Wygląda na oryginalnego cynkowego Schwerina

http://polska-zbrojna.pl/home/articleinmagazineshow/16110?t=LAMACZE-BLOKAD

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Nie 04 Lut, 2018 14:29

Powrót do góry
zbirek102
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 373
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jacku, słownik wziął górę..... Uśmiech

Nie 04 Lut, 2018 14:33

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zbirek102 napisał:
Jacku, słownik wziął górę..... Uśmiech


Znam ten problem, takie same knoty walę na anglojęzycznych forach Laughing

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Nie 04 Lut, 2018 14:39

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na początek Assmann wersja niby cupal IMO kopia Staegemeir'a (flat mudguard).
Souval według mnie też kopia, widać jakby drobne zaporowania "pin holes", inny kształt łba orła od strony rewersu i podstawa pod haczyk z okrągłą blaszką za wysokie.
BH Mayer - set-up wydaje się ok, ale mam uwagi do wytłoczki i mnie nie przekonuje. Rewers - koło napędowe mało wraźnne, dziwnie podwójny zarys szcegółow na kołach, za duża grubość materiału pozostawiona na gosienicy po lewej stronie (to może być powodem braku ostrości). Awers - port celownika na wieży powinien posiadać drobna przetłoczke (obwódke), okienko obserwacyjne strzelca telegrafisty powinno mieć małą skazę po lewej stronie (posiada to kążda wersja od tombakowych produkcji Schinkel po późne cynkowe Mayera). Szczegóły na zdjęciach.
7 kółek - wszystko pozornie wygląda poprawnie, kolor jakiś dziwny i ma wycięty wiatrak, a wycinanka w drugim wzorze na wytłoczkach nie występuje.
Nieznany producent z set-upem Junckera najbardziej poprawny na niego ostatecznie mógłbym się skusić.
Łamacz blokad Schwerina zawias nie powinien mieć widocznej główki szpilki, bardzo słaba dokładność wykonania okien, ale to może być przyczyną pecherzy na powierzchni cynku, które na tej wersji odznaczenian są dość częstym przypadkiem. Oko orła nie powinno byc okrągłe. Najbardziej nie podobają mi się pióra na nogach orła, a dokładniej przerwy między piórami, takich nie spotkałem na cynkowym Schwerinie ( może się czepiam, ale lepiej dmuchać na zimne).
P/Kr



Opis załącznika:
Assmann

Opis załącznika:
Souval

Opis załącznika:
Souval

Opis załącznika:
Mayer

Opis załącznika:
Mayer

Opis załącznika:
7 kolek

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Mayer tombak


Ostatnio zmieniony przez krce1945 dnia Pon 05 Lut, 2018 15:37, w całości zmieniany 1 raz

Pon 05 Lut, 2018 12:07

Powrót do góry
zbirek102
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 373
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Super! Dzięki wielkie za analizę Piwo
Napisałem gosciowi że to i to nie pasuje, że te akurat lipy. To rzucił mi taka wiązanke po niemiecku że nawet tłumacz nie dał rady Wink stwierdził że sprzedaje odznaczenia od ponad 30lat i żadne opinie z forum go nie interesują. Ktoś się pewnie natnie, ba... Gdybyś nie napisał to sam bym się zastanawiał Uśmiech dziękuję raz jeszcze Super

Pon 05 Lut, 2018 12:33

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ma problemu. Tak z ciekawości rzućcie okiem na Assmanna. Pierwsze zdjęcie to oryginał kolejne trzy są kopią Staegemeir'a - tak dla porównania szczegółów (jedna z lepszych kopii). Zwroccie uwage na tło ze zdjęć PAB'ów, jak dla mnie tło jest identyczne jak u dealera kopii Staegemeir'a. Jak mial na imie gosc, ktory Tobie odpisał?
P/Kr



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez krce1945 dnia Pon 05 Lut, 2018 15:41, w całości zmieniany 1 raz

Pon 05 Lut, 2018 14:03

Powrót do góry
zbirek102
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 373
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Thomas U.Voss Uśmiech

Pon 05 Lut, 2018 14:33

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zbirek102 napisał:
Thomas U.Voss Uśmiech


To jakis inny gość, no chyba że to pseudonim Uśmiech To co pisał Seba zdjecia słabe i trzeba poświęcic dwa razy więcej czasu niż normalnie, żeby coś z tego wyciągnąć, ale z tego powodu moja ocena może być mylna i obarczona błedem jakiegoś zniekształconego szczegółu. Zasady są proste, jak sie sprzedaje i nie ma nic do ukrycia, to zjęcia robi sie na wprost, a nie pod dziwnymi kątami, które tylko utrudniają. Piwo
P/Kr

PS. Po głębszej analizie dałbym szanse odznaczeniu Meyer'a. Mimo drobnych różnic wszystko w granicach rozsądku.



Opis załącznika:

Pon 05 Lut, 2018 20:49

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cynkowy Łamacz Blokad Schwerina wg mnie jest ok Super
Szpilki w zawiasie z reguły są dobrze spasowane, ale zdarzają się nieco przydługie, tak jak w tym przypadku.
Co do detali na awersie to okna na mostku wyglądają ok. Pióra przy nogach i oko rzeczywiście delikatnie odbiegają od książkowych egzemplarzy tego wariantu, ale to chyba najpopularniejszy Łamacz i na pewno Schwerin miał kilka matryc, więc mogą być jakieś drobne różnice.
W załączeniu ten sam wariant z mojej kolekcji.
pzdr,
Bubba_Z



Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Pon 05 Lut, 2018 22:46

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej Hubert, Dobrze że potwierdziłeś tego jak dla mnie niestandardowego łamacza, porównywałem go ze swoim cynkowcem i z dziesiątkami innych dostępnych zdjęć i nie mogłem znaleźć odpowiednika ktory postawiłby "kropkę nad i". Byłem na 90%.
Jestem cały czas ciekaw tego Assmanna, czy to przypadek że odznaczenie ma wady jak kopia, czy jest kopią w 100%. Bez oglądnięcia się jej na żywo zawsze będą wątpliwości. Dodaje Schwerina z mojej półki z troche większą ilością bąbli Uśmiech Piwo
P/Kr



Opis załącznika:

Wto 06 Lut, 2018 0:22

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5219
Pochwał: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pierwszy PAB wg mnie to dobrze zrobiona kopia, odzwierciedlająca bardzo dobrze nawet najmniejsze detale, niestety nie udało się naśladować materiału odznaczenia tj, cupalu efektem czego mamy stalową blaszkę imitującą miedzianą powłokę. Za kopią przemawia jeszcze przegrzanie materiału w okolicach zawiasu, bardzo niewyraźną kontrę swastyki na rewersie.
Dla porównania mój srebrny PAB , gdzie doskonale są widoczne szczegóły a także zachowane na rewersie srebrzenie.
Pokazany PAB zapewne miał być klasą brązową



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 06 Lut, 2018 9:41

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piwo

Sro 07 Lut, 2018 8:33

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tu znalazłem więcej zdjęć tego Łamacza Blokad:
https://www.militaria321.com/auktionsdetails.cfm?auctionID=6563309
Na pewno jest to oryginalny cynk, nie jestem pewien tylko, czy haczyk nie był naprawiany.
pzdr,
Bubba_Z

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Sro 07 Lut, 2018 22:11

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bubba_Z napisał:
Tu znalazłem więcej zdjęć tego Łamacza Blokad:
https://www.militaria321.com/auktionsdetails.cfm?auctionID=6563309
Na pewno jest to oryginalny cynk, nie jestem pewien tylko, czy haczyk nie był naprawiany.
pzdr,
Bubba_Z


Fakt, wygląda na lutowany powtórnie.
P/Kr



Opis załącznika:

Czw 08 Lut, 2018 16:45

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.