| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semper
Starszy Sierżant .

Starszy Sierżant .





Posty: 126
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jakub Frank

Księga Słów Pańskich
Ezoteryczne wykłady Jakuba Franka

Tomy 1-2

Oprac. naukowe i komentarze Jan Doktór

Wydanie źródłowe z odnalezionych rękopisów żydowskiego mistyka z Podola, nawróconego na chrześcijaństwo w XVIII wieku.

ISBN 83-86951-23-0
format A4, s. 180 + 160, ilustr., bibl., słownik, Summary]

Z frankistów pochodziła matka Adama Mickiewicza. Polecam wydawnictwo źródłowe — Jakuba Franka ezoteryczne wykłady z Brna i Offenbachu, czyli tzw. Słowa Pańskie z dodatkami (opracował Jan Doktór z Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie), wydanie w dwóch tomach, z objaśnieniami, ze słownikiem ważnych pojęć i wyobrażeń, opisem życia, mesjanistycznego działania i twórczości Franka.

Szczegółowy spis treści



Nie 04 Lut, 2018 19:52

Powrót do góry
Semper
Starszy Sierżant .

Starszy Sierżant .





Posty: 126
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobrze jest, gdy pisarze czytają edycje naukowe źródeł. No i jest Nagroda Nobla.

Nie 20 Paź, 2019 16:20

Powrót do góry
zubek redivivus
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli temat kogoś ciekawi to warto raczej sięgnąć po późniejsze - znacznie rozszerzone wydanie z 2017 roku - https://www.jhi.pl/publikacje/152
Słowa Pańskie
Nauki Jakuba Franka z Brna i Offenbachu

Problem tylko w tym, że bez naprawdę dobrej znajomości kultury i historii żydowskiej ale i sporej wiedzy z zakresu innych religii oraz co chyba najważniejsze specyfiki Żydów środkowoeuropejskich bardzo wiele fragmentów tej książki może się wydawać "magicznych" i niesamowitych, choć bynajmniej takimi być wcale nie muszą. Fascynujące jest za to co innego - bogactwo i orginalność jednej z integralnych kultur tworzących naszą Rzeczpospolitą, której nauki Franka są zaledwie marginesem a które są prawie nieznane.

Nie 20 Paź, 2019 20:19

Powrót do góry
Dusia
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Książkę przeczytałam i byłam zachwycona Uśmiech faktycznie momentami jest "magiczna" ale to skłania do pogłębiania tematu Bardzo szczęśliwy

Czw 18 Cze, 2020 17:58

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Semper napisał:
Dobrze jest, gdy pisarze czytają edycje naukowe źródeł. No i jest Nagroda Nobla.

Proszę odstawić tabletki W szoku

_________________
Священная война

Sob 18 Lip, 2020 23:06

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dusia napisał:
Książkę przeczytałam i byłam zachwycona Uśmiech faktycznie momentami jest "magiczna" ale to skłania do pogłębiania tematu Bardzo szczęśliwy

temat pogłebiony???????????? Twisted Evil

_________________
Священная война

Sob 18 Lip, 2020 23:31

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.