| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fryc
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 311
Skąd: WARMIA MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy nasze kolekcje są zagrożone?

Witam Panowie.
Od jakiegoś czasu dręczy mnie pytanie? Czy kolekcjonowanie militari związanych z III Rzeszą (w szczególności tam gzie pojawia się swastyka) jest rozsądną inwestycją kapitału.
Ostaniami czasy dosyć dużo się dzieje . A mianowicie np. zaostrzenia prawa eksploracyjnego .
Ale najbardziej niepokojące jest to że zarówno w mediach jak i w sejmie zawrzało dzięki Panom z organizacji "Duma i Nowoczesność" którzy w lesie zjedli tort ze swastyką ułożoną z wafelków "PRINCE POLO".
Drodzy Koledzy , jestem ciekaw waszych opinii na ten temat . Mam cichą nadzieje że to tylko moje obawy. http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/a/neonazisci-z-dumy-i-nowoczesnosci-czcza-hitlera-i-szydza-z-tvn-grupy-rekonstrukcyjne-sa-w-szoku-jedna-z-nich-sie-rozwiazala,12882621/

_________________
Pozdrawiam.
Tomek

Nie 28 Sty, 2018 12:59

Powrót do góry
raptor48
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 331
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że jeżeli nie propagujesz ideologii poprzez "czynne" jej wychwalanie, nagłaśnianie to nie powinieneś/śmy mieć problemów. Prawo nie zabrania kolekcjonować takich rzeczy a jeżeli ktoś wystawia to na forum w rubryce "Kolekcje" i widać że jest to w jakiś sposób wyeksponowane jako kolekcja w prywatnym domu co uważam że w sądzie nie było by problemów tego obronić. Ale to moje prywatne zdanie, jeżeli jest inaczej to żyjemy w popierdolonym kraju.
_________________
Krzysztof

Nie 28 Sty, 2018 13:46

Powrót do góry
raptor48
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 331
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno mi się przypomniało. Jeżeli posiadałbyś w domu wykrywacz metali i taką kolekcję to na pewno wtedy sytuacja byłaby inna. Na 100% w razie nalotu policji zabrali by wszystko pod pretekstem właśnie nielegalnych poszukiwań i to Ty musiałbyś w sądzie udowadniać że nie znalazłeś tego za pomocą wykrywacza.
Tu masz dosyć świeży film fajnie opisujący taką sytuację:
https://www.youtube.com/watch?v=qIA2zE5me74

_________________
Krzysztof

Nie 28 Sty, 2018 13:51

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2953
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niepotrzebna panika.
Art.256§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
Pozdrawiam
N.

Nie 28 Sty, 2018 14:28

Powrót do góry
Fryc
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 311
Skąd: WARMIA MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

raptor48 napisał:
Wydaje mi się że jeżeli nie propagujesz ideologii poprzez "czynne" jej wychwalanie, nagłaśnianie to nie powinieneś/śmy mieć problemów. Prawo nie zabrania kolekcjonować takich rzeczy a jeżeli ktoś wystawia to na forum w rubryce "Kolekcje" i widać że jest to w jakiś sposób wyeksponowane jako kolekcja w prywatnym domu co uważam że w sądzie nie było by problemów tego obronić. Ale to moje prywatne zdanie, jeżeli jest inaczej to żyjemy w popierdolonym kraju.

Na razie kwestie prawne jasno mówią o możliwościach kolekcjonowania nazistowskich pamiątek . Lecz mam wielkie obawy że za chwilę nasze prawo zmieni się drastycznie w stosunku co do nas , kolekcjonerów .
Zostaniemy wrzuceni do jednego wora z neonazistami , antysemitami czy cholera wie jeszcze z kim. Oby moje słowa nie były prorocze, że każdy kto posiada jakie kolwiek elementy umundurowania , odznaczenia czy broń białą z tamtej epoki będzie traktowany jak propagator ideologi nazistowskich.

_________________
Pozdrawiam.
Tomek

Nie 28 Sty, 2018 14:44

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fryc napisał:
każdy kto posiada jakie kolwiek elementy umundurowania , odznaczenia czy broń białą z tamtej epoki będzie traktowany jak propagator ideologi nazistowskich.


Mało prawdopodobne. Wówczas muzea stałyby się palcówkami (w większości państwowymi) propagującymi tę czy inną "penalizowaną" ideologię. Natomiast aktualny stan prawny wyłożył Norman i tego się trzymajmy na tę chwilę.

Nie 28 Sty, 2018 15:16

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.