| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Garrett 150/250/350

Witam,

Chciałbym założyć nowy temat dotyczący właśnie tych modeli z serii Garrett. Może ktoś z Was był/jest użytkownikiem tego sprzętu i podzieli się spostrzeżeniami. Garrett to chyba typowy wykrywacz do drobnicy, ale jak zachowuje sie przy poszukiwaniu militarki? Może ktoś z Was miał możliwość przetestowania wykrywki właśnie pod takim katem. Ciekaw jestem Jakie wskazania wyskakują przy poszczególnych przedmiotach tylu: hełm, bagnet, odznaka/medal.

Dodatkowo zastanawiałem się nad poprawa osiągów przy zastosowaniu cewki Nel Tornado bądź Detech, ale konkretnie pod EuroAce. Czytałem, że cweki te wprowadzaja troche zamieszania do tego modelu i lepiej sprawują sie przy 150/250.. Dodatkowo dedykowana cewka jest o ok 200 zł droższa od wymienionych powyżej. Cena oznacza jakość i funkcjonalność? Zapraszam do dyskusji Wink

_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Czw 11 Cze, 2015 14:31

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Garrett ACE 250 to mój stary druh. Śmigałem z nim prawie 5 lat i poznałem go na wylot, jego plusy i minusy. Garecik ten jest typowym drobnicowcem, co nie znaczy ze nie da się szukac militarki. Osiągi tego sprzętu nie są oszałamiające, ale na tyle dobre że spokojnie można go wybrac na pierwszy wykrywacz. Ja świeżym adeptom tej sztuki polecam właśnie ten model. Wymienię może jego kilka cech głównych w kilku krótkich podpunktach:

- Radzi sobie bardzo dobrze z płycej zalegającymi fantami ( jak złapie kolor pod cewkę to nie sposób go ominąc )

-nadaję się na kolor i żelazo z racji tego, że częstotliwośc jego pracy jest dosyc uniwersalna.

-Fajna zaletą jest Pin-Point na pokładzie ptaszora ( po wciśnięciu i przytrzymaniu guzika kanarek przechodzi w tryb statyczny i zamienia się w sokoła )
w praktyce daje nam to większą głębokośc szukania, niestety bez dyskryminacji wielkościowej, oraz odróżnienia czy pod cewką mamy kolor czy żelazo. Ale bez obaw, puszczamy guzik P-P wracamy do dynamika obmiatamy ziemie po cewką i wiemy co zalega w glebie. Jeśli kanarek nie da odzewu może to ozanaczac, ze przedmiot jest głębiej i dynamik go nie widzi. Wymaga to wprawy. Ja stosowałem taka technikę na cewce 12x15 DETECH, i kilka razy
kopałem doły na metr.

-Zastosowanie dużych cewek radykalnie poprawia zasięg na duże przedmioty, ma drobnicę zasięg wzrasta nie znacznie i moim zdaniem tak do 5cm. Największą zaletą dużych cewek DD ( bo o takiej tu mowa ) jest ich wielkośc ponieważ dają dużą powierzchnie szukania. Najlepiej do cewek DD używac jakiegoś podręcznego pimpointera, bo czasami ciężko namierzyc przedmiot. Oczywiście dla chcącego nic trudnego, ja chodziłem bez.

- co do wskazań na hełmy bagnety medale i inne świecidełka to jest trudno jednoznacznie powiedziec co na co pika, ale po kilkuset godzinach ucho się wyrabia. Metale kolorowe bardzo ładnie dzwonią a ich sygnał jest stały i nie skacze po wyświetlaczu, duże stalowe przedmioty również odzywają się gongiem i nawet wykrywacze z wyższych półek maja z tym problem. Zardzewiałe przedmioty i skupiska tlenków na ogół dają kilka dźwięków i na wyświetlaczu mamy lambadę.Jeśli metal kolorowy leży blisko przedmiotu z żelaza wówczas możemy go nie usłyszec ponieważ kanar nie przechodzi testu gwoździa. Sygnał jest coś jakby na żelazo, trochę na kolor, skacze po skali i mało zdecydowany. Da się odróznic od skaczącego sygnału pochodzącego od rdzy i tlenków żelaza.

-Największym minusem dla mnie było wzbudzanie wykrywacza podczas przemiatania. Jeśli puknie się w korzeń, dużą kępę trawy wykrywacz się odzywa i jest to norma dla tego sprzętu. Brak odstrojenia częstotliwości powoduje, że pod liniami wysokiego napięcia nie mamy szans pochodzic. Kanar po opadach deszczu i przy bardzo wilgotnej glebie na ogół wariuje i daje czasami mylne wskazania.

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Nie 14 Cze, 2015 0:59

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Garrett 150. Kolega ma go do dzisiaj, wiele razy razem biegaliśmy i z moich obserwacji wynika, że praktycznie obydwa wykrywacze działają tak samo. Jedyna różnica to brak guzika PIN-POINT na pokładzie, czyli mamy jakby jeden tryb szukania mniej.
- Dodatkowo 150'ka jest uboższa o guzik ELIM czego skutkiem jest brak dyskryminacji wybiórczej.
- ACE 150 jest również inaczej wyskalowany w porównaniu do 250'ki. Odczyt dla poszczególnych metali można dokonać dla 5 zakresów przewodności, mocniejszy brat ma ich kilkanaście.
- Regulacji czułości możemy dokonać w 4 skokach, ACE 250 ma ich 8.
- Ostatnią różnicą pomiędzy kanarkami jest to, że 150'ka ma mniej gotowych programów do szukania. 3 dla 150 i 5 dla 250.

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Nie 14 Cze, 2015 15:29

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Garrett 350. Jest to zupełnie inna maszynka w porównaniu do starszych braci. Największą różnicą jest zmiana częstotliwości pracy z 6,25 kHz (250) na 8,25 kHz (350) a także zmiana cewki ze standartowej na cewkę DD 8,5x11. W praktyce zwiększenie częstotliwości powoduje stabilniejszą pracę detektora oraz zwiększenie skuteczności w poszukiwaniu metali kolorowych. Im częstotliwość mniejsza (bliższa częstotliwości gleby) tym detektor bardziej ,,ciągnie,, żelazo i jest mniej stabilny. Zastosowana cewka jest bardzo fajną konstrukcją znaną posiadaczom AT PRO.
- Rozszerzona dyskryminacja żelaza ( 4 stopnie ) pomaga bardziej rozróżnić stalowe przedmioty. W praktyce stalowe druciki, gwoździe itp nie powinny nam wyskoczyć poza drugi kwadrat. Jak obserwowałem kolegę, który macha tym kijem tak było.

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Nie 14 Cze, 2015 15:40

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o ustawienia dla żółtych braci to według mnie:
- należy chodzić na całym zakresie dyskryminacji a identyfikacje przedmiotów pod cewką dokonywać na ucho, wzrokowo (wyświetlacz). Dlaczego tak? A no dlatego, że zdyskryminowanie całego zakresu żelaza czasami też folii pogarsza nieznacznie zasięgi. Spędziłem wiele, oj wiele godzin z ptaszynami w terenie i proszę mi uwierzyć, że tak naprawdę jest.
- jeśli poziom baterii spadał na 2 kreski wymieniałem baterię na nowe dlatego, że zasięgi również dramatycznie spadały. Przy jednej kresce i cewce DD nie ma mowy o szukaniu. Oczywiście można, ale po zmianie baterii na nowe możemy wrócić z powrotem w to samo miejsce.

WSZYSTKO CO NAPISAŁEM TO CZYSTA PRAKTYKA A NIE WIADOMOŚCI WYSSANE Z NETA I RÓŻNYCH FORÓW.

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Nie 14 Cze, 2015 15:52

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego castaway08 mam nadzieję, że takie opracowanie wystarczy Mr. Green
_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Nie 14 Cze, 2015 15:53

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nawet aż za bardzo Wink ja z moim Euro dopiero się "docieramy" Wink Od kilku tygodni poluję jednak na coś większego z militarki typu jakiś bagnecik, czy hełm jednak nie wiem na co się nastawić pod kątem wskazań wyświetlacza.. Wiadomo, że przy wykrywaczu trzeba się mocno nakopać bardziej lub mniej trafionych dołków, jednak szukam jakiejś reguły... I dlatego jestem ciekawy jakie wskazania ma zardzewiały, siedzący w ziemi hełm..? Przedział z kat. zardzewiałych śmieci (lewa część podziałki), czy może bardziej coś z zielonych - metale kolorowe? Pytam ponieważ kilka dołków przy których zmusiłem się do kopania (- Garrett wskazywał na śmieci) okazało się trudnym do zidentyfikowania "czymś".. Jeśli jednak takie wskazania ma np hełm to się przymuszę i będę takie sygnały kopał dalej... Wink
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Nie 14 Cze, 2015 19:31

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli stalowy duży przedmiot będzie znajdował się w zasięgu poprawnej identyfikacji wykrywacza to dzwon będzie raczej wskazywany poza skalą żelaza. Niejednokrotnie wykopywałem takie precjoza na sygnale w środku skali. Im głębiej tym wskazanie będzie przesuwać się w stronę żelaza. Jeśli przedmiot będzie znajdował się bardzo głęboko (poza poprawną identyfikacją wykrywacza) to będziesz miał wskazanie na pierwszy kwadrat w żelazie. Po prostu sprzęt będzie sygnalizował, że coś ma pod cewką ale nie potrafi już go zidentyfikować. Po kilku latach wsiadłem na Rutusa Argo i porobiłem kilka testów w terenie i Zdziwko W szoku Oczywiście zabawa zaczęła się od nowa Mr. Green Spadam do pracy udanych łowów Kolego.
_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Nie 14 Cze, 2015 20:49

Powrót do góry
tom1976
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 72
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witajcie wlasnie sie zastanawiam nad 350 ale wpadlo mi jeszcze cos takiego http://www.metallsoker.no/produkt/minelab-metalldetektorer/minelab-g-find-60-metalldetektor .Zastanawia mnie czy ten sprzet jest cos warty czy lepiej sprawdzonego kanarka Question .Bede szukal drobnicy a narazie treningi na norweskich plazach .

Wto 14 Lip, 2015 16:16

Powrót do góry
alfiasty
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 352
Skąd: Leubus ;)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam ! Piwo na początek zamiast garet 250 to fisher-f2 Polecam Super ceny podobne Kciuk do góry
_________________
-------------------------------------------------------
Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach ! .Fiodor Dostojewski

Wto 14 Lip, 2015 17:01

Powrót do góry
tom1976
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 72
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myslalem kolego o 350 euro Bardzo szczęśliwy

Wto 14 Lip, 2015 17:21

Powrót do góry
om79
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1401
Skąd: Bendsburg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tom1976 napisał:
Witajcie wlasnie sie zastanawiam nad 350 ale wpadlo mi jeszcze cos takiego http://www.metallsoker.no/produkt/minelab-metalldetektorer/minelab-g-find-60-metalldetektor .Zastanawia mnie czy ten sprzet jest cos warty czy lepiej sprawdzonego kanarka Question .Bede szukal drobnicy a narazie treningi na norweskich plazach .


widzisz tam na zdjęciu chłopca ?
to jest właśnie sprzęt dla takich chłopców Wink

poszukaj lepiej czegoś innego
pozdrawiam
J

Wto 14 Lip, 2015 21:42

Powrót do góry
tom1976
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 72
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzisz brachu to tylko reklama a moze jest cos warty Question ale moze masz racje Exclamation

Wto 14 Lip, 2015 21:51

Powrót do góry
tafit
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Już sama cena coś podejrzana Zniesmaczony
_________________
Oba­wiać się trze­ba nie tych, co mają in­ne zda­nie, lecz tych, co mają in­ne zda­nie, lecz są zbyt tchórzli­wi, by je wypowiedzieć - Napoleon Bonaparte przesyłki ekspresowe


Ostatnio zmieniony przez tafit dnia Wto 22 Wrz, 2015 14:44, w całości zmieniany 2 razy

Czw 16 Lip, 2015 13:53

Powrót do góry
tom1976
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 72
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bez wymyslania zamowilem garretta i czekam Bardzo szczęśliwy

Wto 21 Lip, 2015 17:46

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na poczatek bedzie okej Uśmiech powodzenia!
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Wto 21 Lip, 2015 19:40

Powrót do góry
tom1976
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 72
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzieki bardzo juz wyslali nie moge sie doczekac Bardzo szczęśliwy

Sro 22 Lip, 2015 15:53

Powrót do góry
Marthus
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odświeżę temat Garretta.
Wiem że nastały trudne czasy dla poszukiwaczy ale chce od nowego sezonu zakupić wykrywacz Garretta. Oczywiście wykrywacz jest mi potrzebny aby wykryć gdzie leżą "kable w ścianie", tak wiec będę szukał tych małych i tych grubych Razz
Jako nowy użytkownik nie chcę dużo wydać i myślałem nad tymi modelami:
Garrett Ace 250 czy lepiej Ace 300i,
a może jest warto dołożyć kilka stówek i wziąć tą:
Garrett Ace Euro

Jeżeli macie doświadczenie z tym nowym modelem Ace 300i w porównaniu z resztą modeli to proszę o wypowiedzenie się.
Ten Ace 300i myślę ze jest wypośrodkowanym modelem i cenowo i cechami. Ale może dołożyć te 200 zł do Euro Ace, lub nie dokładać 200 złoty do Ace 300i i zakupić Ace 250...?

Nie 28 Sty, 2018 1:06

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.