| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nawet wielcy byli zdziwieni i chłonęli wiedzę tacy jak Norm , tu ciekawe wątki i wyjaśnienia http://www.germancombatawards.com/thread.php?threadid=36852&hilight=IAB+schickle+zinc+Bronze ==== http://www.germancombatawards.com/thread.php?threadid=29616&hilight=Solid+Bh+mayer&hilightuser=423 ==== http://www.germancombatawards.com/thread.php?threadid=53990 Tak że zawsze dobre fotki mile widziane
_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Pią 12 Sty, 2018 1:10

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wolka4 napisał:
sam się pogubiłem z tą blaszką a co ciekawsze oba wzory posiadam w swoich pudełkach.
No i przyznaje się , że zbyt pochopnie ją oceniłem i wprowadziłem niepotrzebny zamęt za co przepraszam.
Zdjęcia przedstawione do oceny jakie są takie są ale na ich podstawie myślałem , że to tombakowy Schickle ( ta żółtawa barwa ), wprowadziło mnie to w błąd !
Dopiero kiedy pokazałeś w całkiem nowym ujęciu widać, że to cynk a na dodatek klasa brązowa czyli dużo rzadziej występująca .
Ten " drugi typ " jak to przedstawiłeś dotyczy tylko cynkowych odznaczeń ( ten wywinięty zawias nie występuje w tombakowych ) i jest jak najbardziej prawidłowy.
Nasuwa się pytanie komu ją przypisać bo jak wiadomo klasa brązowa została wprowadzona w czerwcu 1940 roku więc możliwe jest , że zdążyła jeszcze opuścić zakład Schicklego.


do wglądu kilka porównawczych zdjęć
Najważniejsze, że zgodni jesteśmy co do oryginalności łącznie z Krzyśkiem, a małe spory również są potrzebne. Może to dziwne ale cynkowy został przypisany Schickle, a trudno mi podważyć wiedzę dość konkretnej osoby w tym temacie. Twój drugi ptaszek ładny. Ciężko dostać w takim finishu. Ostatnio przeszedł mi koło nosa tombak praktycznie w 100% srebrzeniu.
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Pią 12 Sty, 2018 20:24

Powrót do góry
zbirek102
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 373
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dziękuje bardzo za id tej blaszki Uśmiech skoro jest dobra, to można policytować Bardzo szczęśliwy
p.s. polecacie może jakąś dobra literaturę czy strony www na których można byłoby się opierać i troszkę 'dokształcić' jeśli chodzi o odznaczenia ISA,
nie chciałbym wrzucać każdej sztuki na forum, bo ktoś może pomyśli że '' nadużywam" wiedzy bardziej doświadczonych kolegów , pozdrawiam Maciej

Sob 13 Sty, 2018 1:33

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dracula napisał:
wolka4 napisał:
sam się pogubiłem z tą blaszką a co ciekawsze oba wzory posiadam w swoich pudełkach.
No i przyznaje się , że zbyt pochopnie ją oceniłem i wprowadziłem niepotrzebny zamęt za co przepraszam.
Zdjęcia przedstawione do oceny jakie są takie są ale na ich podstawie myślałem , że to tombakowy Schickle ( ta żółtawa barwa ), wprowadziło mnie to w błąd !
Dopiero kiedy pokazałeś w całkiem nowym ujęciu widać, że to cynk a na dodatek klasa brązowa czyli dużo rzadziej występująca .
Ten " drugi typ " jak to przedstawiłeś dotyczy tylko cynkowych odznaczeń ( ten wywinięty zawias nie występuje w tombakowych ) i jest jak najbardziej prawidłowy.
Nasuwa się pytanie komu ją przypisać bo jak wiadomo klasa brązowa została wprowadzona w czerwcu 1940 roku więc możliwe jest , że zdążyła jeszcze opuścić zakład Schicklego.


do wglądu kilka porównawczych zdjęć
Najważniejsze, że zgodni jesteśmy co do oryginalności łącznie z Krzyśkiem, a małe spory również są potrzebne. Może to dziwne ale cynkowy został przypisany Schickle, a trudno mi podważyć wiedzę dość konkretnej osoby w tym temacie. Twój drugi ptaszek ładny. Ciężko dostać w takim finishu. Ostatnio przeszedł mi koło nosa tombak praktycznie w 100% srebrzeniu.


Hej Marcin,
IMO pierwszy wzór w tombaku i cynku może być produktem Schickle'go, ale drugi wzór który występuje jedynie w wersji cynkowej, przypisał bym raczej do Mayera. Po co Shicklowi dwa różne stemple do tej samej odznaki...
P/Kr

Sob 13 Sty, 2018 1:34

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krce1945 napisał:
Dracula napisał:
wolka4 napisał:
sam się pogubiłem z tą blaszką a co ciekawsze oba wzory posiadam w swoich pudełkach.
No i przyznaje się , że zbyt pochopnie ją oceniłem i wprowadziłem niepotrzebny zamęt za co przepraszam.
Zdjęcia przedstawione do oceny jakie są takie są ale na ich podstawie myślałem , że to tombakowy Schickle ( ta żółtawa barwa ), wprowadziło mnie to w błąd !
Dopiero kiedy pokazałeś w całkiem nowym ujęciu widać, że to cynk a na dodatek klasa brązowa czyli dużo rzadziej występująca .
Ten " drugi typ " jak to przedstawiłeś dotyczy tylko cynkowych odznaczeń ( ten wywinięty zawias nie występuje w tombakowych ) i jest jak najbardziej prawidłowy.
Nasuwa się pytanie komu ją przypisać bo jak wiadomo klasa brązowa została wprowadzona w czerwcu 1940 roku więc możliwe jest , że zdążyła jeszcze opuścić zakład Schicklego.


do wglądu kilka porównawczych zdjęć
Najważniejsze, że zgodni jesteśmy co do oryginalności łącznie z Krzyśkiem, a małe spory również są potrzebne. Może to dziwne ale cynkowy został przypisany Schickle, a trudno mi podważyć wiedzę dość konkretnej osoby w tym temacie. Twój drugi ptaszek ładny. Ciężko dostać w takim finishu. Ostatnio przeszedł mi koło nosa tombak praktycznie w 100% srebrzeniu.


Hej Marcin,
IMO pierwszy wzór w tombaku i cynku może być produktem Schickle'go, ale drugi wzór który występuje jedynie w wersji cynkowej, przypisał bym raczej do Mayera. Po co Shicklowi dwa różne stemple do tej samej odznaki...
P/Kr
Jest to dziwne Krzysiek, ale nawet Tiffany ma wystawiony 2 wzór w sprzedaży jako Schickle. Kilka "poważnych" osób również przychyla się do tego stwierdzenia Neutral
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Sob 13 Sty, 2018 2:03

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zbirek102 napisał:
dziękuje bardzo za id tej blaszki Uśmiech skoro jest dobra, to można policytować Bardzo szczęśliwy
p.s. polecacie może jakąś dobra literaturę czy strony www na których można byłoby się opierać i troszkę 'dokształcić' jeśli chodzi o odznaczenia ISA,
nie chciałbym wrzucać każdej sztuki na forum, bo ktoś może pomyśli że '' nadużywam" wiedzy bardziej doświadczonych kolegów , pozdrawiam Maciej
Moza zacząć od książki "Das Infanterie-Sturmabzeichen" - Saschy Webera. Nikt nie pogniewa się jak wrzucisz na forum do ID Wink
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Sob 13 Sty, 2018 2:09

Powrót do góry
zbirek102
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 373
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no niestety ale ta ISA nie będzie jednak dla mnie, gość ustawił sporą cenę minimalną...
dzięki za porade, już zamówiłem taka książkę u naszego kolegi z forum Wink
co powiecie na temat tych odznaczeń , pozdr Maciek



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 15 Sty, 2018 3:13

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na pierwszy rzut oka wszystkie dobre, jak będę w domu to przyjże sie raz jeszcze. JFS jak najbardziej prawidłowy, pewnie uszczerbienie to co pokazaes (ogladam w telefonie). Najlepiej prezentuje sie Deumer (3 blaszka)
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Pon 15 Sty, 2018 9:40

Powrót do góry
zbirek102
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 373
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedna szt u tego sprzedawcy;)


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 15 Sty, 2018 16:48

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zbirek102 napisał:
Jeszcze jedna szt u tego sprzedawcy;)


Wygląda na dobrego Wilhelma Hobachera.
P/Kr

Pon 15 Sty, 2018 18:58

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pełna zgoda z Krzyśkiem, dobra wiedeńska ISA W. Hobachera Super Jak cena w porządku, warto by ją wziąć, moze nie rzadka ale często nie pojawia się w sprzedaży. Szkoda tylko, że awers trochę gorszy od rewersu, ale co tam zawsze można wymienić Wink
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Pon 15 Sty, 2018 20:17

Powrót do góry
zbirek102
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 373
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hobacher to koszt ok 80€, warto ?-
A jak te poprzednie blaszki Uśmiech

Pon 15 Sty, 2018 21:28

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie cena OK. Reszta dobra.
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Pon 15 Sty, 2018 22:06

Powrót do góry
zbirek102
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 373
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czy w tym Souvalu wymieniany był haczyk ?


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 18 Sty, 2018 0:01

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Według mnie był. Zerknij Kolego jeszcze na zawias. Souval sygnował swoje blaszki na 2 sposoby. Tak jak na fotkach powyżej, grubawe i koślawe litery albo smukłe wysokie lekko pochylone. Dlaczego o tym piszę ? A no dlatego, że podstawa zawiasu jest od wersji sygnowanej w sposób drugi ( smukły i wysoki ). Jesli chodzi o mnie to w przypadku R.S wszystko musi być książkowe, jak nie jest to.......
CKM
Piwo

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Czw 18 Sty, 2018 11:55

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej,
Odznaczenie według mnie jest dobre. Typowy Souval z rzadziej wystepujacą wersją zaczepu, podłużna blaszką w stylu Junckera czy S&L. Niestety wygląda jakby haczyk był przyklejony jakimś klejem, co mnie troche dziwi, że przy tak dużej powierzchni przylegania raczej urywa sie sam haczyk niż całe mocowanie. Przygladnij sie jeszcze temu z bliska (jeżeli masz taką możliwość), co to jest pod podstawą haczyka, bo może te odbarwienia to pozostałość srebrzenia/brązowienia na lucie, gdzie raszta odznaczenia już srebrzenie/brąz wchłonęła i dlatego tak dziwnie to wszystko ze sobą wygląda (z tych zdjeć nie jestem o końca pewny jaka to klasa. Przód brąz, tył srebrny).
Pozdr Kr
Dla porównania przykład R.S tej właśnie wersji z archiwum Philipp-militaria, tam też podstawa nie jest idealnie przymocowana, ale jest jednolity kolor.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 18 Sty, 2018 18:57

Powrót do góry
zbirek102
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 373
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Spróbuje się skontaktować ze sprzedającym żeby dosłał większą ilość zdjęć, niestety fizycznie nie jestem w stanie go zobaczyć. No faktycznie wygłada jakby 'super glue' wyciekło Wink

Czw 18 Sty, 2018 19:10

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krce1945 napisał:
Hej,
Odznaczenie według mnie jest dobre. Typowy Souval z rzadziej wystepujacą wersją zaczepu, podłużna blaszką w stylu Junckera czy S&L. Niestety wygląda jakby haczyk był przyklejony jakimś klejem, co mnie troche dziwi, że przy tak dużej powierzchni przylegania raczej urywa sie sam haczyk niż całe mocowanie. Przygladnij sie jeszcze temu z bliska (jeżeli masz taką możliwość), co to jest pod podstawą haczyka, bo może te odbarwienia to pozostałość srebrzenia/brązowienia na lucie, gdzie raszta odznaczenia już srebrzenie/brąz wchłonęła i dlatego tak dziwnie to wszystko ze sobą wygląda (z tych zdjeć nie jestem o końca pewny jaka to klasa. Przód brąz, tył srebrny).
Pozdr Kr
Dla porównania przykład R.S tej właśnie wersji z archiwum Philipp-militaria, tam też podstawa nie jest idealnie przymocowana, ale jest jednolity kolor.


Do tego zdjęcie do dupy i w złym swietle więc kazdy może zobaczyć co innego Rolling Eyes Blaszki z taką kombinacją setupu nie pojawiają się za często, są bardzo rzadkie. Pancerki tez były robione z takim setupem.
Poproś o fotki moze podeśle, wtedy zobaczymy jeszcze raz Piwo

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Czw 18 Sty, 2018 19:41

Powrót do góry
zbirek102
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 373
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

już poszła prośba do sprzedawcy o dodatkowe fotki, jak tylko dostane to się nimi podzielę Wink
przeglądam tyle ofert i ciężko spotkać taka szt w srebrzeniu, lepiej zachowują się wytłoczki widzę , czy to chodzi o materiał z jakiego są zrobione czy o sposób przechowywania ?
kolejna szt z aukcji Wink



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 18 Sty, 2018 20:51

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

DEEP DIGGER napisał:
krce1945 napisał:
Hej,
Odznaczenie według mnie jest dobre. Typowy Souval z rzadziej wystepujacą wersją zaczepu, podłużna blaszką w stylu Junckera czy S&L. Niestety wygląda jakby haczyk był przyklejony jakimś klejem, co mnie troche dziwi, że przy tak dużej powierzchni przylegania raczej urywa sie sam haczyk niż całe mocowanie. Przygladnij sie jeszcze temu z bliska (jeżeli masz taką możliwość), co to jest pod podstawą haczyka, bo może te odbarwienia to pozostałość srebrzenia/brązowienia na lucie, gdzie raszta odznaczenia już srebrzenie/brąz wchłonęła i dlatego tak dziwnie to wszystko ze sobą wygląda (z tych zdjeć nie jestem o końca pewny jaka to klasa. Przód brąz, tył srebrny).
Pozdr Kr
Dla porównania przykład R.S tej właśnie wersji z archiwum Philipp-militaria, tam też podstawa nie jest idealnie przymocowana, ale jest jednolity kolor.


Do tego zdjęcie do dupy i w złym swietle więc kazdy może zobaczyć co innego Rolling Eyes Blaszki z taką kombinacją setupu nie pojawiają się za często, są bardzo rzadkie. Pancerki tez były robione z takim setupem.
Poproś o fotki moze podeśle, wtedy zobaczymy jeszcze raz Piwo


Tak Seba zdjęcia nie są szczytem marzeń, poczekamy na nowe może będą lepsze Piwo ale chyba nie wiele zmienią, że to jednak naprawiany haczyk.
Pozdr. Kr

Czw 18 Sty, 2018 23:39

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zbirek102 napisał:
już poszła prośba do sprzedawcy o dodatkowe fotki, jak tylko dostane to się nimi podzielę Wink
przeglądam tyle ofert i ciężko spotkać taka szt w srebrzeniu, lepiej zachowują się wytłoczki widzę , czy to chodzi o materiał z jakiego są zrobione czy o sposób przechowywania ?
kolejna szt z aukcji Wink


Na podstawie zamieszczonych zdjęć blaszka według ,mnie jest OK. Widoczne srebrzenie pozostało w miejscu rozlania się lutu. Taka sytuacja najcześciej miała miejsce u Wiedmana własnie przy haczyku w kształcie '' ?''.

Najgorzej srebrzenie zachowuje sie na odznaczeniach cynkowych ponieważ cynk ma tendencję do wchłaniania powłok galwanicznych. Najlepiej zachowują się odznaczenia tombakowe. Sposób przechowywania również jest istotny. W dobrych warunkach przechowywania nawet cynkowe blaszki potrafią posiadać 99% org srebrzenia i są w bardzo ładnym stanie. Niektórzy producenci cynkowe odznaczenia pokrywali powłoką z miedzi dopiero na nią nakładali prawidłowe wykończenie. Są też odznaczenia z Cupalu (kupalu), na których powłoki zachowuję się również bardzo dobrze. Sporo odznaczeń wytłaczanych wykonana jest z tombaku i dlatego zachowująe są w bardzo ładnych stanach. Były też produkowane wytłoczki cynkowe ( stan zachowania analogiczny do odlewów cynkowych) oraz wytłoczki stalowe, na których powłoki zachowują się o wiele lepiej niż na cynku. Piwo

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba


Ostatnio zmieniony przez DEEP DIGGER dnia Pią 19 Sty, 2018 14:39, w całości zmieniany 2 razy

Pią 19 Sty, 2018 12:38

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na zamieszczonym zdjęciu można porównać blaszki wykonane z różnych materiałów. Wśród wszystkich blaszek są 3 cynkowe ( GAB Deumer, IAB Meybauer, PAB Frank&Reif ). W poprzednim poście zapomniałem wspomnieć o odznaczeniach produkowanych z neusilber, które potocznie zwane jest NS. Na zdjęciu odznaczenie z tego stopu to FLAK Brehmera.

Zdjęcie nie było robione specjalnie do tego wątku dlatego szmatki się znalazły. Zniesmaczony



Opis załącznika:

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Pią 19 Sty, 2018 13:36

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

DEEP DIGGER napisał:
Na zamieszczonym zdjęciu można porównać blaszki wykonane z różnych materiałów. Wśród wszystkich blaszek są 3 cynkowe ( GAB Deumer, IAB Meyerbeer, PAB Frank&Reif ). W poprzednim poście zapomniałem wspomnieć o odznaczeniach produkowanych z neusilber, które potocznie zwane jest NS. Na zdjęciu odznaczenie z tego stopu to FLAK Brehmera.

Zdjęcie nie było robione specjalnie do tego wątku dlatego szmatki się znalazły. Zniesmaczony
ISA Meybauera świetna , trudno dostać w tak ładnym stanie.
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Pią 19 Sty, 2018 19:46

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dracula napisał:
DEEP DIGGER napisał:
Na zamieszczonym zdjęciu można porównać blaszki wykonane z różnych materiałów. Wśród wszystkich blaszek są 3 cynkowe ( GAB Deumer, IAB Meyerbeer, PAB Frank&Reif ). W poprzednim poście zapomniałem wspomnieć o odznaczeniach produkowanych z neusilber, które potocznie zwane jest NS. Na zdjęciu odznaczenie z tego stopu to FLAK Brehmera.

Zdjęcie nie było robione specjalnie do tego wątku dlatego szmatki się znalazły. Zniesmaczony
ISA Meybauera świetna , trudno dostać w tak ładnym stanie.


To prawda.
Natomiast w centralnej czesci odznaczenia brak srebrzenia i nie wiem czym to jest spowodowane. Może kiedyś coś skapnęło na to odznaczenie i zniszczyło w tym miejscu powłokę Zniesmaczony Reszta blaszki w ładnym stanie. Piwo



Opis załącznika:

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Pią 19 Sty, 2018 21:02

Powrót do góry
torpeda3945
Major

Major





Posty: 1787
Pochwał: 4
Skąd: Gotenhafen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj , cynk wchłania srebrzenie. Często spotykana sytuacja w odznaczeniach. Za Twojego żywotu będzie ładnie wyglądać Piwo
_________________
pozd Darek

Pią 19 Sty, 2018 23:16

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.