| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamil_klamry
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 100
Skąd: Sławno, Zachodniopomorskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

GERMANMILITARIA.COM OPINIE

Czesc
Czy znajde na forum kogoś kto miał stycznosc z www.germanmilitaria.com ..?
Chciałbym kupic tam klamre ,jak to wyglada jaki czas oczekiwania, jak wyglada płatność ? ktoś ,coś?

Pią 12 Sty, 2018 13:59

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Płatność Paypal ( zatem z góry , prócz oczywistych kosztów przesyłki i zapewne kosztów tzw handlingu, należ doliczyć 4% prowizji Paypal ). Musisz się liczyć z oznaczeniem pełnej wartości przedmiotu na deklaracji celnej ( zatem i naliczeniem cła - patrz 23 % VAT + 8% opłaty celnej + koszt magazynowania aż do dopełnienia formalności celnych ). Oczywiście może się zdarzyć, że jakimś cudem, przyjemności z celnikami Cię ominą ( np. ze względu na niewielki gabaryt paczki ), ale może być i tak, że dotknie Cię ignorancja Służby Celnej ( która naliczy 23% VAT , jak za zwykły komercyjny nowy przedmiot, zamiast 8% VAT za przedmiot kolekcjonerski/antyk ). Wysyłka o ile dobrze pamiętam kurierem ( zatem koszt też nie mały ). Czas realizacji pewnie koło miesiąca ( wliczając czas dostawy ).

Ogólnie mało przyjemna frajda. Polecam raczej zakupy u europejskich dealerów ( a tych jest bez liku ).

Pią 12 Sty, 2018 18:51

Powrót do góry
kubi
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 268
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chciałbym ponowić pytanie,ale jak wygląda sprawa u "weitza"?Też naliczane są różne podatki itp?
Pozdrawiam.

Pią 12 Sty, 2018 22:03

Powrót do góry
Kapiszon
Chorąży

Chorąży




Posty: 198
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kubi napisał:
Chciałbym ponowić pytanie,ale jak wygląda sprawa u "weitza"?Też naliczane są różne podatki itp?
Pozdrawiam.


Ale chcesz cos kupic czy sprzedac?

Pią 12 Sty, 2018 22:36

Powrót do góry
kubi
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 268
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kapiszon napisał:
kubi napisał:
Chciałbym ponowić pytanie,ale jak wygląda sprawa u "weitza"?Też naliczane są różne podatki itp?
Pozdrawiam.


Ale chcesz cos kupic czy sprzedac?

Kupić Piwo

Pią 12 Sty, 2018 23:46

Powrót do góry
Kapiszon
Chorąży

Chorąży




Posty: 198
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kubi napisał:
Kapiszon napisał:
kubi napisał:
Chciałbym ponowić pytanie,ale jak wygląda sprawa u "weitza"?Też naliczane są różne podatki itp?
Pozdrawiam.


Ale chcesz cos kupic czy sprzedac?

Kupić Piwo


Sprzedawalem i jest ok.

Co do zakupu to nie ma zadnych podatkow itp. To europa a nie usa.

Sob 13 Sty, 2018 0:06

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

collectors guild to dosyc droga strona... co tam jest takiego czego nie mozesz znalezc ? jesli wolno spytac Bardzo szczęśliwy
_________________
pozdrawiam !! michal

Sob 13 Sty, 2018 1:10

Powrót do góry
Kromal
Porucznik

Porucznik





Posty: 530
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Litzmannstadt napisał:
ale może być i tak, że dotknie Cię ignorancja Służby Celnej ( która naliczy 23% VAT , jak za zwykły komercyjny nowy przedmiot, zamiast 8% VAT za przedmiot kolekcjonerski/antyk ).



Ostatnio mi naliczyli 23% VATu plus wszystkie opłaty. Bolało Smutny Jest jakaś procedura odwoławcza, żeby zmienili na 8%?

Sob 13 Sty, 2018 10:58

Powrót do góry
GNO
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 110
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kromal napisał:
Litzmannstadt napisał:
ale może być i tak, że dotknie Cię ignorancja Służby Celnej ( która naliczy 23% VAT , jak za zwykły komercyjny nowy przedmiot, zamiast 8% VAT za przedmiot kolekcjonerski/antyk ).



Ostatnio mi naliczyli 23% VATu plus wszystkie opłaty. Bolało Smutny Jest jakaś procedura odwoławcza, żeby zmienili na 8%?


Można się odwołać, w piśmie musisz "udowodnić" że to przedmiot kolekcjonerski. (załączyć skan z książki itp..)
Ja tak kiedyś robiłem i udało się odzyskać VAt.

Wto 16 Sty, 2018 15:10

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kubi napisał:
Chciałbym ponowić pytanie,ale jak wygląda sprawa u "weitza"?Też naliczane są różne podatki itp?
Pozdrawiam.


U Weitzego czy ogólnie przy sprowadzaniu gratów od dealerów z Europy ( czy (byle tylko byli w EU ) nie są naliczane żadne opłaty ( przypomnę, że w Unii obowiązuje swoboda obrotu dobrami i kapitałem pieniężnym ). Innymi słowy nikt nie dowali Ci cła za przedmiotu sprowadzone z Unii ( i ewentualnie z krajów z nią stowarzyszonych ).

Wto 16 Sty, 2018 18:39

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

GNO napisał:
Kromal napisał:
Litzmannstadt napisał:
ale może być i tak, że dotknie Cię ignorancja Służby Celnej ( która naliczy 23% VAT , jak za zwykły komercyjny nowy przedmiot, zamiast 8% VAT za przedmiot kolekcjonerski/antyk ).



Ostatnio mi naliczyli 23% VATu plus wszystkie opłaty. Bolało Smutny Jest jakaś procedura odwoławcza, żeby zmienili na 8%?


Można się odwołać, w piśmie musisz "udowodnić" że to przedmiot kolekcjonerski. (załączyć skan z książki itp..)
Ja tak kiedyś robiłem i udało się odzyskać VAt.


Niby można, ale trzeba mieć opinię eksperta ( rzeczoznawce zarejestrowanego sądownie z odpowiednio długim stażem i doświadczeniem ) by ocenił i wydał odpowiednią kwalifikacje/opinie ( a to kosztuje ).

Wto 16 Sty, 2018 18:42

Powrót do góry
Kromal
Porucznik

Porucznik





Posty: 530
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Koledzy.

Wto 16 Sty, 2018 23:26

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.