| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziwna Spanga

Witam.
Kupiłem jakiś czas temu taką szpangę samoróbkę i ustaliłem że najprawdopodobniej pochodzi z Saksonii (sposób ułożenia wstążki na to wskazuje), ale szukając potwierdzenia w internecie i podobnych szpang ni cholery nic nie mogę znaleźć, natknąłem się tylko na fotkę generała Zhekova z EKiem na tak wiązanej wstążce i to zburzyło moje przypuszczenia co do niej.
Jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje, będę wdzięczny.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Nie 07 Sty, 2018 12:11

Powrót do góry
janek22
Major

Major




Posty: 2009
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tu masz kolejne zdjęcie. Georgi_Stoyanov_Todorov_(1858-1934)


Opis załącznika:

Nie 07 Sty, 2018 13:43

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pentagonalne ułożenie wstążki jest wprawdzie manierą saską, ale dotyczy najczęściej pojedynczych szpang (vide foto).

Obaj dżentelmeni ze zdjęć są z Bułgarii (sposób montażu szpang zapożyczony z Rosji), natomiast Twoja szpanga jest zdecydowanie niemiecka - i to raczej nie oficerska. Wygląda na prowizorycznie zszytą z trzech pojedynczych (pewnie przez żonę lub mamę Razz).



Opis załącznika:

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Nie 07 Sty, 2018 14:13

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tych pojedynczych to widziałem sporo, szczególnie tych za 25 lat w różnych konfiguracjach kolorystycznych, ale EKów, mało a szpang już w ogóle.
Ta moja jest samoróbką na 100% wstążki są owinięte na takim pentagonalnym podkładzie jutowym i później przyszyte do takiego samego podkładu jutowego.

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Nie 07 Sty, 2018 17:04

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szpanga powstała na pewno po 1934 roku, świadczy o tym środkowe odznaczenie. Kyffhäuser-Denkmünze był nadawany w latach 1921-34 i nie było to oficjalne odznaczenie.
Z tego co pamiętam, to w okresie III rzeszy można było nosić tylko oficjalne odznaczenia. Tak więc pewnie zestaw był użytkowany przez weterana, emeryta jako ozdoba do surduta.

Nie 07 Sty, 2018 17:25

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Szpanga powstała na pewno po 1934 roku, świadczy o tym środkowe odznaczenie. Kyffhäuser-Denkmünze był nadawany w latach 1921-34 i nie było to oficjalne odznaczenie.
Z tego co pamiętam, to w okresie III rzeszy można było nosić tylko oficjalne odznaczenia. Tak więc pewnie zestaw był użytkowany przez weterana, emeryta jako ozdoba do surduta.


Tak jest, EKF i Kyffhauser DM nie powinny występować na jednej szpandze, przynajmniej według oficjalnych przepisów Mr. Green Zapewne za noszenie nieregulaminowych odznaczeń nie groziły jakieś wielkie kary, ale licencjonowani producenci jednak trzymali się tych zaleceń (co dodatkowo potwierdza tezę o domowej robocie. )

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Nie 07 Sty, 2018 17:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.