| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kromal
Porucznik

Porucznik





Posty: 530
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Biały M36 pistol belt w Norymberdze

Zainteresowała mnie dość niszowa tematyka umundurowania jednostki pełniącej straż podczas procesu w Norymberdze. Obejrzałem już naprawdę sporo fotografii z tych procesów i zastanawia mnie, jaką technologią były wykonywane białe pasy M36? Na zdjęciach widać wyraźnie, że oprócz pasa, białe są również okucia (koluszka i nap do zapięcia pokrowca na magazynki).



Szukałem odpowiedzi i nadal nie jestem pewien. Może ktoś wie na 100%, czy te pasy były robione "fabrycznie", czy na miejscu je jakoś bielono?

- Do tej pory udało mi się znaleźć oryginalnie biały pas M36, ale wszystkie okucia ma mosiężne. (Znalazłem jedno zdjęcie, na którym jedyny strażnik ma biały pas i ciemniejsze okucia, reszta wszyscy mają białe)
- Na ebayu pojawiają się pasy M36 malowane raczej w epoce jakąś białą farbą (wewnętrzna strona jest khaki). Niektórzy piszą, że to maskowanie jednostek górskich Zdziwko W szoku
- Znalazłem wspomnienia jednego ze strażników z Norymbergi. Napisał, że swój (cyt. dosłownie) "brązowy pas musiał sypać solą i wystawiać na słońce, żeby zbielał".
Próbowałem na jakimś kawałku zniszczonego oryginału, ale oczywiście nic nie bieleje Uśmiech więc albo ja coś źle tłumaczę, albo weteran coś źle zapamiętał.

Temat ciężki do badania, mało źródeł nawet w angielskojęzycznym necie. Ani jednego zdjęcia z opisem, że to pas z Norymbergi.

Potrafi ktoś pomóc?[/img]



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 09 Gru, 2017 23:10

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.