| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sprzątamy bunkry w pasie nadmorskim Gdańska :)

Od dłuższego czasu sprzątamy w Gdańsku teren dawnej 25 Baterii Artylerii Stałej oraz pozostałe fortyfikacje w miejskim lesie koło plaży. Ruszyliśmy ostatnio do sprzątania jednego z nastarszych bunkrów w rejonie - Erbaut z 1910 roku, położonego przy głównej ścieżce po prawej stronie od terminalu. Ładny bałagan. Po zebraniu z wierzchu dwóch worów wycofaliśmy się. Powrócimy uzbrojeni w kombinezony, maski i grabie, aby wygrabić wnętrze ze śmieci. Bezdomni mieli tam chyba nawet firany, tyle że umazane kałem.

Chętnie powitamy kolejnych pomocników Uśmiech

Profil akcji na FB:

https://www.facebook.com/smieci2?ref=hl



Opis załącznika:

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Pią 01 Lis, 2013 16:46

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Akcja trwa nadal. Dzięki pomocy sponsorów udaje się sukcesywnie oczyszczać kolejne schrony. Finalizowane jest także ustawienie dużej tablicy informacyjnej na nich temat na pętli tramwajowej w Gdańsku-Stogach Uśmiech

Działamy także przy bunkrach w Gdańsku-Jelitkowie, Brzeźnie i Gdyni-Oksywiu Super

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Sob 27 Wrz, 2014 16:40

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krąg kierunkowy baterii leśnej z 1911 r. został przywrócony żywym. Powoli odkopujemy. W środku znowu masakra. Początkowo było widoczne jedynie jedno wejście. W miarę rozkopywania ujawniały się kolejne tzw. okna. Skład rupieci bezdomnego (czyżby pomieszkiwał tu także ten zabójca ze Stogów z 2009 roku?), po przypadkowym rozwaleniu ścianki postawionej wewnątrz z pomazanego gipsem styropianu (zajumany zapewne z budowy DCT) ukazał się cały magazynek syfu, rupieci... na szczęście bez trupiej woni, bo się obawiałem że nie daj boże zabił kogoś jeszcze i schował w tym bunkrze....


Opis załącznika:
Krąg kierunkowy z 1911 r.

Opis załącznika:
Rysunek kolegi Arkadego, z wyglądem wnętrza jednego z obiektów.

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Gdańsk-Jelitkowo, przed oczyszczeniem.

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Pią 31 Paź, 2014 23:44

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odkopujemy powoli krąg kierunkowy Baterii Leśnej. Do tej pory mieliśmy w Gdańsku tego typu zabytkowy obiekt tylko w Brzeźnie, po prawej stronie od parku.

Na Stogach mamy niemal taki sam z 1911 roku, w stanie bardzo dobrego zachowania. Był niemal całkowicie zasypany. W części pomieszczeń bezdomny (ten sam zabójca co z bunkra obok czy jego kumpel?) urządził sobie niezłą metę, ze stylowymi półkami ze styropianu (ukradzionego zapewnie z budowy pobliskiego DCT około 2007 roku) włącznie. Obecnie od lat widać obiekt nie jest zamieszkany. Niezły bajzel w środku, ale do ogarnięcia.

Wykopany piasek się sprawnie rozprowadzi wokoło, nie będzie z czasem śladu że aż tak ryliśmy :hyhy:

Fascynującym jest przywracanie tego typu obiektu zabytkowego (nie jest w rejestrze, ale to zmienimy!) do życia... będzie możliwe wejście do niego, ale z uwagi na ogrom prac nie wiemy kiedy...

Zagadką pozostaje drugi tego typu obiekt na Stogach - krąg kierunkowy Baterii Wydmowej. Podobno gdzieś był, w 1945 r. był jeszcze wykazany w jednym ze spisów obiektów, ale potem gdzieś wsiąkł... może także czeka w lesie na swój czas?

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Nie 16 Lis, 2014 23:20

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pasjonaci-historii-odkopali-ponad-100-letni-bunkier-na-Stogach-n87516.html
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Nie 08 Lut, 2015 13:56

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie odpuszczamy.

http://historia.trojmiasto.pl/Wielki-smietnik-we-wnetrzu-bunkrow-w-Brzeznie-n90403.html

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Pon 11 Maj, 2015 20:24

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Miłe spotkanie przy bunkrach na gdańskich Stogach. Dwóch młokosów wiek ok. 14 lat z saperkami, ubrani na roboczo odgarniają liście, ziemię, śmieci sprzed strzelnicy jednego z bunkrów BRU powojennego 25 BAS. Na pytanie dlaczego, odpowiadają wprost "aby było czysto". Kolejne pokolenie czuje temat, w przerwie pomiędzy iphone i xboxami także jak widać lubią pogrzebać dosłownie w historii...
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Nie 05 Lis, 2017 22:22

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.