| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
inmunis
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pomoc w identyfikacji kordzika

Witam, przez przypadek stałem się posiadaczem kordzika SA jak by ktoś był tak uprzejmy i się podzielił wiedzą o nim. Dodam że kordzik przyjechał do mnie z Niemiec więc raczej jest oryginalny. I jak by ktoś był zainteresowany kupnem mogę odsprzedać.

Sob 14 Paź, 2017 22:03

Powrót do góry
arak
Kapitan

Kapitan





Posty: 1244
Pochwał: 1
Skąd: Warm.-Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
To, że coś przyjechał z Niemiec nie przesądza o oryginalności Wink.
A teraz do rzeczy, przedstawiony przez Ciebie kordzik to oryginał produkcji Carl Eickhorn z najwcześniejszym typem sygnatury spotykanym na kordzikach SA z lat 1933-35 (jeżeli się nie mylę). Jak to we wszystkich wczesnych produkcjach, użyte są materiały lepszej jakości np.: jelce i gapa wykonane z niklu, pochwa anodyzowana. Z mankamentów jakie się rzucają w oczy to: odstająca gapa od rękojeści (ingerencji raczej nie widać, być może wiek swoje zrobił), wgniecione zakończenie dolnego okucia pochwy (co pokazałeś na zdjęciu), drobne ubytki rękojeści przy górnym jelcu, anodyzowanie pochwy dość słabym stanie. Reasumując, moim zdaniem kordzik ciekawy i w przyzwoitym stanie. P.S. Ze zdjęć które zamieściłeś nie widać na dolnym jelcu sygnatury, która określała w jakim dystrykcie kordzik został przyjęty.
Pozdrawiam.

_________________
Pozdrawiam.
Arek

Nie 15 Paź, 2017 1:31

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kordzik

Kordzik wyglada na orginalny i nie rozkrecany. Dolny jelec powinien miec
dwa " bicia " ( Eickhorn) ktorych nie widac . Pierwsze bicie to do jakiego regionu niemiec zostal ten kordzik przydzielony ( Gebietsgruppen).Drugie " bicie " to numer od dolu jelca ,tuz przy glowni. Numery sa od 0 do 9 . Trafiaja sie kordziki ktore nie zostaly nikomu przydzielone i te " bicia " na boku jelca nie maja.Zrob zdjecie jelca od dolu i z bokow , to bedzie mozna wiecej powiedziec . Stan ogolny do zaakceptowania .
P.S. W niemczech jest wiecej kopii niz mozesz to sobie wyobrazic. Fa. Eickhorn to byl najwiekszy producent bialej broni , a bylo ich okolo 300 !!

Nie 15 Paź, 2017 10:25

Powrót do góry
inmunis
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ma numerów tam, czyli nie został nikomu przyznany Bardzo szczęśliwy pochodzi on jednak z Bawarii,a to co jest na klindze to brązowe to smar, był on zabezpieczeniem. Nie chciałem tego czyścić i polerować bo i po co. Co do oryginalność to sparafrazuje słynne powiedzenie "niemiec płakał jak mu to zabierali z domu".

Nie 15 Paź, 2017 11:30

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kordzik

Tylko nic nie poleruj i nie czysc . Bo tylko go zniszczysz i bedzie bezwartosciowy.Mozesz tylko glownie naoliwic ( Ballistol i wsadzic do pochwy.Jesli bedziesz chcial kordzik sprzedac to kukujacy sam juz zdecyduje co z nim zrobic.

Nie 15 Paź, 2017 11:38

Powrót do góry
inmunis
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nic nie mam zamiaru robić chyba że powiesić go na ściania i niech wisi nastepne lata u mnie Bardzo szczęśliwy

Nie 15 Paź, 2017 11:53

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.