| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bioshock11
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 340
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cynkowy KVK II klasy bez mieczy

Czy KVK II klasy w wersji bez mieczy robione były także z cynku ? Czy egzemplarz ze zdjęcia może być oryginalny ?


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 02 Sie, 2017 15:19

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
W późniejszej fazie wojny z racji oszczędności producenci zaczęli stosować z powodzeniem cynk do produkcji swoich odznaczeń. Patrząc na odznaczenie nie widzę w nim nic niepokojącego, jak dla mnie oryginał.
P/Kr

Sro 02 Sie, 2017 15:25

Powrót do góry
bioshock11
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 340
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Załączam lepszą fotkę, chodzi mi o sam odcień cynku, w porównaniu z pewnym oryginałem (KVK z mieczami) cynk jest tu dużo jaśniejszy na krawędziach tak jakby odznaczenie było sztucznie postarzane, poza tym szukałem w necie i nie znalazłem ani jednego foto w wersji cynkowej, ktoś poratowałby stosownym linkiem ?


Opis załącznika:

Sro 02 Sie, 2017 15:34

Powrót do góry
janek22
Major

Major




Posty: 2009
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jest OK.

Sro 02 Sie, 2017 15:41

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znalazłem w swoim archiwum cynkowy bez mieczy, też mocno zjechany i praktycznie bez brązowienia


Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sro 02 Sie, 2017 15:43

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

We wcześniejszych zdjęciach wpada w odcień lekko brązowy co jest normalnym objawem wchłaniania wierzchniej warstwy przez cynk. Kolor cynku jest zależny od składu chemicznego pierwiastków i ich proporcji w użytym materiale, zapewniam że nigdy to nie jest słała liczba więc kolory cynkowych odznaczeń mogą się różnić odcieniem, od jasnego do bardzo ciemnego szarego, tu raczej bym nie szukał uchybień.

Sro 02 Sie, 2017 15:59

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krce1945 napisał:
We wczesniejszych zdjęciach wpada w odcień lekko brązowy co jest normalnym objawem wchłaniania wierzchniej warstwy przez cynk. Kolor cynku jest zależny od składu chemicznego pierwiastów w danym materiale i na pewno nie jest to słała liczba więc kolory cynkowych odznaczeń moga sie różnić odcieniem, od jasno szarego do bardzo ciemnego szarego, tu raczej bym nie szukał uchybień.


Kolor zależy też w dużym stopniu od warunków przechowywania przez te ponad 70 lat Mr. Green

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sro 02 Sie, 2017 15:59

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tompress napisał:
krce1945 napisał:
We wczesniejszych zdjęciach wpada w odcień lekko brązowy co jest normalnym objawem wchłaniania wierzchniej warstwy przez cynk. Kolor cynku jest zależny od składu chemicznego pierwiastów w danym materiale i na pewno nie jest to słała liczba więc kolory cynkowych odznaczeń moga sie różnić odcieniem, od jasno szarego do bardzo ciemnego szarego, tu raczej bym nie szukał uchybień.


Kolor zależy też w dużym stopniu od warunków przechowywania przez te ponad 70 lat Mr. Green


Oczywście jak najbardzie przechowywanie ma na to wpływ, ale biorąc pod uwagę sytuacje że cynk wchłonie wszystko czym był pokryty to rożnice w kolorach samego cynku są widoczne Piwo

Sro 02 Sie, 2017 16:05

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak jak Koledzy pisali wcześniej. W końcu wojny z uwagi na ograniczenia surowców strategicznych robiono odznaczenia z cynku KVK, VWA. Z Twoim jest wszystko ok.
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Sro 02 Sie, 2017 18:23

Powrót do góry
bioshock11
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 340
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ok dzięki wszystkim Piwo

Sro 02 Sie, 2017 18:41

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

bioshock11 napisał:
Załączam lepszą fotkę, chodzi mi o sam odcień cynku, w porównaniu z pewnym oryginałem (KVK z mieczami) cynk jest tu dużo jaśniejszy na krawędziach tak jakby odznaczenie było sztucznie postarzane, poza tym szukałem w necie i nie znalazłem ani jednego foto w wersji cynkowej, ktoś poratowałby stosownym linkiem ?
Tu masz kilka z cynku http://www.aboutww2militaria.com/bronze-class-kvk-ii-without-swords-war-merit-cross.html
_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Sro 02 Sie, 2017 23:34

Powrót do góry
kubi
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 268
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oryginał

Pią 13 Paź, 2017 22:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.