| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bunkry nadmorskie w Gdańsku

Polecamy! Umocnienia budowane od początku do połowy
XX wieku:


http://radiogdansk.pl/index.php/audycje-rg/kawalek-swiata-i-herbata/item/51002-mozna-wybrac-sie-na-wycieczke-pasjonaci-historii-sprzatneli-nadmorskie-bunkry-w-gdansku.html

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Nie 04 Gru, 2016 23:05

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coś tam zostało, będę bronił tych obiektów za wszelką cenę. Cztery lata już z dwoma innymi zapaleńcami pracujemy nad ich biężącym sprzątaniem, odnowieniem, pomalowaniem. Bardzo pomógł nam Flugger Polska, otrzymaliśmy masę farb. Miasto poprzez stronę Gdańska Mapa Porządku sama tam kieruje Straż Miejską, aby na bieżąco rękoma właścicieli terenu sprzątali. Ale to nic. Obiektom nadal grozi zagłada w pasie plaży Gdańsk-Stogi. Obok rozwija się terminal, są plany nowej rampy kolejowej na kontenery itd. Nowa linia ulicy Andruszkiewicza jest planowana wprost poprzez las i dwa bunkry... :smutek:

Ogólnie władze mają to gdzieś, konserwator zabytków także. Kasa, układy... nic więcej.

Ja będę wnosił bezpośrednio pisemnie do Ministra Kultury o uznanie jak największej liczby bunkrów w pasie za zabytki. Oby uratować jak najwięcej. Wicemin. Sellin także obiecał pomoc, mam nadzieję że się wywiąże...

Walka trwa!!!!!

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Pon 31 Lip, 2017 12:37

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To prawda, warto bronić jeśli uważasz, że masz racje.
__
porady prawne Bełchatów


Ostatnio zmieniony przez Anonymous dnia Pon 04 Wrz, 2017 7:30, w całości zmieniany 1 raz

Sro 30 Sie, 2017 11:08

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widziałem niedawno film, jak zrzucają do morza z klifu bunkier, chyba w okolicach gdańska, bo kibicowali temu miejscy oficjele, bardzo podnieceni, jak bunkier spektakularnie spada do Bałtyku W szoku

Sro 30 Sie, 2017 16:32

Powrót do góry
Marciniak
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A no to daj link do filmu.
____
piosenki disco polo

Pią 13 Paź, 2017 13:02

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślę, że w tej chwili odnalezienie go dla mnie nie będzie łatwiejsze niż dla każdego innego Laughing

Pią 13 Paź, 2017 16:16

Powrót do góry
Daminn
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie słyszałem nigdy o tym, widziałem tylko filmik jak sam klif obrywa się z klifu. Zresztą gdyby zrzucali bunkier to znalazłby się na samym brzegu, więc nie wiem w jaki w tym sens Razz

Sro 03 Paź, 2018 13:53

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marciniak, Damin, wpiszcie " ZRZUCANIE BUNKRA Z KLIFU" w Youtube, zamiast głupio pieprzyć, LENIE Evil or Very Mad

Sro 03 Paź, 2018 15:28

Powrót do góry
Gogo
Marynarz

Marynarz




Posty: 8
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To się działo w Gdyni na tzw. Kępie Redłowskiej.

Ten schron to jedno ze stanowisk które po II wojnie myśmy zbudowali jako obrona wybrzeża. Jest to jeden z naszych tzw. BAS-ów czyli Baterii Artylerii Stałej.

Sro 07 Lis, 2018 13:34

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.