| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale o co chodzi ?

Tak sobie przeglądam raz na jakiś czas ofertę pewnie znanego wszystkim portalu i zostałem trochę zaskoczony cenami. Nie bardzo wiem o co chodzi, bo to specjalnie żadne rarytasy nie są, ale za to ceny powalają. Być może coś przespałem. Zdziwko , albo czegoś nie rozumiem.

https://www.ratisbons.com/18th-Contemporary-History-Auction/Wound-Badge-in-black-67-marked.html
https://www.ratisbons.com/18th-Contemporary-History-Auction/Unissued-Wound-Badge-in-black-13.html

Nie 24 Wrz, 2017 22:26

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2953
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po 120-150 euro za 13 i z max 80-100e za 67 no ale aukcje rządzą się swoimi prawami.W takich cenach wolałbym jubilerską np taką jak na załączonym obrazku(cena 370 e w opcji kup teraz-niestety ktoś był szybszy)


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 25 Wrz, 2017 0:23

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2953
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Low rim fake za 620 euro Uśmiech
https://www.ratisbons.com/18th-Contemporary-History-Auction/Legion-Condor-Wound-Badge-in-black-cut-out.html

Pon 25 Wrz, 2017 2:01

Powrót do góry
leba57
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1471
Skąd: Gdańsk/Stockholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pawle, brałem czynny udział w ostatnich licytacjach (No. 17 i No.18). Ręce opadają... Pokazane przez Ciebie przykłady oddają dobrze obrazują przecenianie przedmiotów. Ludzie zobaczą coś rzadkiego i tracą hamulec. A wystarczy poczekać na inne okazje. Na licytacji No.17, EKI 1914 wer. 1939 sygnowany L/57 został sprzedany za prawie 800€ - kosmos, a na wczorajszej EKII 1939 "Odd date" za 320€...


https://www.ratisbons.com/Auctions-archive/17th-Contemporary-History-Auction/1914-Iron-Cross-1st-Class-L-57-on-screw-back.html

https://www.ratisbons.com/18th-Contemporary-History-Auction/2-1939-Iron-Crosses-2nd-Class.html

_________________
Pozdrawiam,
Grzegorz

Pon 25 Wrz, 2017 7:00

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To prawda, no ale chyba droższe to lepsze moim zdaniem. Aczkolwiek sam już nie wiem.
____
buty dla malucha

Pon 25 Wrz, 2017 8:32

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Alvar napisał:
To prawda, no ale chyba droższe to lepsze moim zdaniem. Aczkolwiek sam już nie wiem.
____
buty dla malucha


Rzeczywiście nie wiesz. Podobnie jak nie masz pojęcia o obuwiu i wciskasz szajs.

Pon 25 Wrz, 2017 8:50

Powrót do góry
HanHart
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgodzę sie ceny może i nie okazyjne ale odd date zaraz powiększy moją małą kolekcje, wiem ze nie był tani ale długo na niego czekałem Bardzo szczęśliwy .Cena "Odd date " to śmiech na sali w porównaniu do "wąsatego Ek 1" Godeta... Zszokowany

https://www.ratisbons.com/18th-Contemporary-History-Auction/1914-Iron-Cross-1st-Class-Godet-a.html

https://www.ratisbons.com/18th-Contemporary-History-Auction/1914-Iron-Cross-1st-Class-Godet.html

Pon 25 Wrz, 2017 10:09

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Alvar napisał:
To prawda, no ale chyba droższe to lepsze moim zdaniem. Aczkolwiek sam już nie wiem.
____
buty dla malucha

Tzn. jak kupiłem EKa, niesygnowaną 4 za 185.pln. to jest on gorszy od takiego samego za 340pln?

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Pon 25 Wrz, 2017 10:50

Powrót do góry
BrunoWelt
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 519
Pochwał: 1
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IMO Trzeba rozpatrzyć wiele aspektów tego zjawiska... Wszelkiej maści przedmioty z Reichu ostatnio przeżywają renesans (może przez sytuację polityczną w Europie, może pobudki są zupełnie inne, aczkolwiek ostatnio nastąpił wzrost popularności fraz związanych z III Rzeszą wyszukiwanych w internecie)...

A może to kwestia wejścia w "świat" nowego pokolenia kolekcjonerów, do których z resztą sam się zaliczam. Są to osoby, które stosunkowo niedawno zaraziły się zbieractwem wszelkiej maści przedmiotów wartościowych, nie znają za bardzo cen sprzed 5 czy 10 a nawet i 15-20 lat, dziś wszystkie niemieckie antykwariaty i sklepy z militariami ceny mają wywindowane, więc chcąc nie chcąc jest to jakaś baza startowa, dodając do tego przedmiot "rzadki" w renomowanym domu aukcyjnym - no cóż, jakiego wyniku się spodziewać?

Informacje pokątnie zawarte na forum - czasem między wierszami - świadczyć mogą o tym, że w latach 80-90 było nieco łatwiej i taniej zdobyć blachy. Jeden z kolegów forum wspominał kiedyś, że w tamtym czasie wożono "perełki" z DE w cenach dzisiejszych kopii...

Na dodatek w ostatnim czasie naprodukowali też sporo publikacji i programów publicystycznych na temat samej postaci Fuhrera, jego najbliższej świty jak i samych faszystowskich Niemiec... Co ma piernik do wiatraka? Nie wiem, gdybam, głośno myślę Uśmiech

No i chyba najważniejsza sprawa - Europa jest coraz bogatsza, w czasach dobrobytu ludzie przeznaczają większą część środków na przyjemności, inni nazywają to inwestycją, jeszcze inni mają "kaprysy". Jest nas coraz więcej, przybywa kolekcjonerów, a jak domniemam rynek oryginalnych odznaczeń się kurczy, bo jak w sprzedaży pojawia się jakaś zacna sztuka, często trafia do kolekcjonera i zasila kolekcję latami nie ujawniając światła dziennego. Na następną trzeba czekać... X czasu... Uśmiech

Pon 25 Wrz, 2017 12:05

Powrót do góry
TAIPAN
Administracja
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1103
Pochwał: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kosiornik napisał:
Alvar napisał:
To prawda, no ale chyba droższe to lepsze moim zdaniem. Aczkolwiek sam już nie wiem.
____
buty dla malucha

Tzn. jak kupiłem EKa, niesygnowaną 4 za 185.pln. to jest on gorszy od takiego samego za 340pln?


Miruś - koleś reklamuje buty - więc nie dziw mu się że pisze głupoty

Pon 25 Wrz, 2017 13:11

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ipozaup napisał:
Informacje pokątnie zawarte na forum - czasem między wierszami - świadczyć mogą o tym, że w latach 80-90 było nieco łatwiej i taniej zdobyć blachy.


Michał, w 1994 r. EK2 sygnowany 65 w bardzo ładnym stanie kosztował w krakowskiej Desie 600000 zł. (60 zł.) Wink

Pon 25 Wrz, 2017 13:27

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pawle moja pierwsza wypłata październik 1989 r. to 27500 zł Wink
Z perspektywy czasu wydawać by się mogło, że było taniej. Patrząc jednak przez pryzmat tamczych czasów nie było. Wink

Pon 25 Wrz, 2017 15:52

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oooo, Pawle, Ty podajesz jeszcze wypłatę z 1989 r. czyli sprzed "tąpnięcia" złotówki na początku lat 90-tych Mr. Green Później to wyglądało inaczej. W 1991 r., mając lat 10 (słownie-DZIESIĘĆ! To także się człowiekowi w życiu zdarza! Mr. Green ) otrzymywałem kieszonkowe w wysokości 100000 (banknot z Moniuszką) Mr. Green

Pon 25 Wrz, 2017 16:48

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

TAIPAN napisał:
Kosiornik napisał:
Alvar napisał:
To prawda, no ale chyba droższe to lepsze moim zdaniem. Aczkolwiek sam już nie wiem.
____
buty dla malucha

Tzn. jak kupiłem EKa, niesygnowaną 4 za 185.pln. to jest on gorszy od takiego samego za 340pln?


Miruś - koleś reklamuje buty - więc nie dziw mu się że pisze głupoty

No tak nie zauważyłem, przepraszam za gapiostwo i dziękuję za zwrócenie mi uwagi. Super

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Pon 25 Wrz, 2017 18:39

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Oooo, Pawle, Ty podajesz jeszcze wypłatę z 1989 r. czyli sprzed "tąpnięcia" złotówki na początku lat 90-tych Mr. Green Później to wyglądało inaczej. W 1991 r., mając lat 10 (słownie-DZIESIĘĆ! To także się człowiekowi w życiu zdarza! Mr. Green ) otrzymywałem kieszonkowe w wysokości 100000 (banknot z Moniuszką) Mr. Green
To Ty Pawle jesteś mój rocznik stanu wojennego '81 Super
Patrząc na Polski rynek czasami popularne odznaczenia osiągają kosmiczną cenę nie wiedząc dlaczego, czy to teraz jest modne? Tak jak kiedyś zbieranie puszek. Może wracają stare czasy, gdy 2 starszych kumpli na dzielnicy zaczęło słuchać metalu, to za miesiąc pół dzielnicy było metalowcami Wink Czasem bardziej opłaca się kupić zagranicą z przesyłką + do tego jakiś bonusik. Młodzi "zbieracze" może zbyt mocno napalają się na daną blaszkę i skarbonka pęka, a potem bida przez parę miesięcy.

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Pon 25 Wrz, 2017 19:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.