| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BrunoWelt
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 519
Pochwał: 1
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Kordzik

Torunczyk5919 napisał:
Ehre napisał:
przykro mi ale jest to zbyt pracochłonne i trochę skomplikowane z powrotem zabezpieczać, w sieci jest tego nasrane


???????? co jest skomplikowane ? co jest pracochlonne ??Jakie zabezpieczanie ?? nie mialem na mysli granatow !! Chcialbym zobaczyc " twoje " kordziki a nie z sieci !! Cos mi sie wydaje ,ze masz wybujala fantazje.No , ale skoro ci wystarczy myslenie o tym czego nie masz a chcialbys miec ,to juz jest twoja sprawa .


Para w gwizdek, tez kiedyś chciałem zakupić jakieś odznaczenia od kolegi ehre ale niestety, po kilku dniach wymiany wiadomości i zwodzenia nie dostałem ani zdjęć, ani nawet propozycji pozycji do sprzedaży.

Czw 31 Sie, 2017 10:26

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kordzik

No to teraz juz wiem na kogo marnowalem moj czas. Tak tez przypuszczalem , ze mam do czynienia z Dyziem Marzycielem, Dzieki i pozdrawiam.

Czw 31 Sie, 2017 10:31

Powrót do góry
Fryc
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 311
Skąd: WARMIA MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witajcie Panowie .
Chciałbym przedstawić jeden z kordzików którym kolega Ehre chwalił się na zagranicznym forum http://www.warrelics.eu/forum/ss-dienstdolch-1933-1936/ss-dagger-rzm-534-38-ss-opinions-605069/ Tutaj jeszcze prosił o opinie,zanim sam nie przeistoczył się w światowej sławy eksperta.

_________________
Pozdrawiam.
Tomek

Czw 31 Sie, 2017 10:51

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kordzik

Fryc napisał:
Witajcie Panowie .
Chciałbym przedstawić jeden z kordzików którym kolega Ehre chwalił się na zagranicznym forum http://www.warrelics.eu/forum/ss-dienstdolch-1933-1936/ss-dagger-rzm-534-38-ss-opinions-605069/ Tutaj jeszcze prosił o opinie,zanim sam nie przeistoczył się w światowej sławy eksperta.


" wspanialy " egzemplarz !! gorszych zdjec nie widzialem . robione przy sztucznym swietle i z lampa blyskowa !! Z tego co moge rozpoznac to
pochwa ponownie malowana, prawdipodobnie z piewszej produkcji 1933-35. Glownia z ostatniej produkcji 1939-42. Uchwyt chyba ma " gape " z alpaki wiec tez produkcja 1933-35. Gorna sruba niezle " zgwalcona " ! Jelce
ciezko oszacowac .Dla mnie to skladak z roznych kordzikow ktory zostal tak wyczyszczony i polerowany ,ze jest dla mnie bez wartosci. Ale to jest tylko moja opinnia i nie jest wiazaca .

Czw 31 Sie, 2017 12:50

Powrót do góry
Fryc
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 311
Skąd: WARMIA MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Kordzik

Torunczyk5919 napisał:
Fryc napisał:
Witajcie Panowie .
Chciałbym przedstawić jeden z kordzików którym kolega Ehre chwalił się na zagranicznym forum http://www.warrelics.eu/forum/ss-dienstdolch-1933-1936/ss-dagger-rzm-534-38-ss-opinions-605069/ Tutaj jeszcze prosił o opinie,zanim sam nie przeistoczył się w światowej sławy eksperta.


" wspanialy " egzemplarz !! gorszych zdjec nie widzialem . robione przy sztucznym swietle i z lampa blyskowa !! Z tego co moge rozpoznac to
pochwa ponownie malowana, prawdipodobnie z piewszej produkcji 1933-35. Glownia z ostatniej produkcji 1939-42. Uchwyt chyba ma " gape " z alpaki wiec tez produkcja 1933-35. Gorna sruba niezle " zgwalcona " ! Jelce
ciezko oszacowac .Dla mnie to skladak z roznych kordzikow ktory zostal tak wyczyszczony i polerowany ,ze jest dla mnie bez wartosci. Ale to jest tylko moja opinnia i nie jest wiazaca .

Zwróć proszę uwagę na opinię kolegów z zagranicy , no i w szczególności opis kolegi Ehre korzystającego nie umiejętnie z tłumacza Gogle . Parę miesięcy temu było to hitem , nie tylko w Polsce.

_________________
Pozdrawiam.
Tomek

Czw 31 Sie, 2017 13:28

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fryc to ty chcesz osiągnąć tym wpisem .??????od kordzików w owym czasie nie byłem specem,fakt pochwa była wtórny malowana , bo kiedyś gostek bez wiedzy sam pomalował,swego czasu Jakub miał go w rękach, nie składa ale że była wtórnie malowana sprzedałem ,a z angielszczyzy nie jestem tak biegły jak ty,cieszysz się teraz ,kiedyś chciałem się z tobą spotkać, bo to są moje strony rodzinne i nie raz bywam tam ,ale teraz możesz zapomnieć. PS. dla ciebie parę miesięcy to 2015r Laughing
_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Czw 31 Sie, 2017 17:47

Powrót do góry
Fryc
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 311
Skąd: WARMIA MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Zygi .
Nie miałem nic złego na myśli. To może taki delikatny przytyk do tego że czasami lepiej nie odzywać się w temacie , w którym ma się niewiele do powiedzenia Wink A tak nawiasem mówiąc , będziesz w mojej okolicy , daj znać . Jak to mówią "Gość w dom , Bóg w dom". Piwo

_________________
Pozdrawiam.
Tomek

Czw 31 Sie, 2017 18:57

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kordziki

Ehre napisał:
Fryc to ty chcesz osiągnąć tym wpisem .??????od kordzików w owym czasie nie byłem specem,fakt pochwa była wtórny malowana , bo kiedyś gostek bez wiedzy sam pomalował,swego czasu Jakub miał go w rękach, nie składa ale że była wtórnie malowana sprzedałem ,a z angielszczyzy nie jestem tak biegły jak ty,cieszysz się teraz ,kiedyś chciałem się z tobą spotkać, bo to są moje strony rodzinne i nie raz bywam tam ,ale teraz możesz zapomnieć. PS. dla ciebie parę miesięcy to 2015r Laughing


...od kordzikow w owym czasie nie bylem specem? czy chcesz powiedziec ,ze teraz nim juz jestes ? w ciagu 1,5 roku nabyles takiej wiedzy ,ze mozesz sie smialo nazwac specem ? Czy w takim razie moga liczyc na twoja pomoc gdy bede takiej potrzebowal ?
P.S. Twoj znajomosc angielskiego mnie nie intersuje wiec nic nie napisalem, to twoja prywatna sprawa.

Czw 31 Sie, 2017 19:29

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Kordziki

Torunczyk5919 napisał:
Ehre napisał:
Fryc to ty chcesz osiągnąć tym wpisem .??????od kordzików w owym czasie nie byłem specem,fakt pochwa była wtórny malowana , bo kiedyś gostek bez wiedzy sam pomalował,swego czasu Jakub miał go w rękach, nie składa ale że była wtórnie malowana sprzedałem ,a z angielszczyzy nie jestem tak biegły jak ty,cieszysz się teraz ,kiedyś chciałem się z tobą spotkać, bo to są moje strony rodzinne i nie raz bywam tam ,ale teraz możesz zapomnieć. PS. dla ciebie parę miesięcy to 2015r Laughing


...od kordzikow w owym czasie nie bylem specem? czy chcesz powiedziec ,ze teraz nim juz jestes ? w ciagu 1,5 roku nabyles takiej wiedzy ,ze mozesz sie smialo nazwac specem ? Czy w takim razie moga liczyc na twoja pomoc gdy bede takiej potrzebowal ?
P.S. Twoj znajomosc angielskiego mnie nie intersuje wiec nic nie napisalem, to twoja prywatna sprawa.
Od kordów jest Jakub Hary.Z i lepszego nie znam , a na kordzikach znam się też , by odróżnić producenta i czy kopia czy orginał , to są podstawy kolekcjonerstwa ,a chwalić się nie ma po co , chyba że poznam cię lepiej i będziesz godnym zaufania przyjacielem .Licho nie śpi , ect,ect,ect jak nie zrozumiałeś to się domyśl
_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Czw 31 Sie, 2017 21:30

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fryc napisał:
Witaj Zygi .
A tak nawiasem mówiąc , będziesz w mojej okolicy , daj znać . Jak to mówią "Gość w dom , Bóg w dom". Piwo
Hi ostatnio byłem w marcu ,uwieńczona foka [awatar] Ryn
_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Czw 31 Sie, 2017 21:40

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kordzik

Sa takie kopie ,ze az strach pomyslec co ludzie maja w domach bedac pewnym ,ze maja orginaly. To nie te chinskie prymitywne fajanse.To sa kopie z lat 50 i 60-tych !!!!

Czw 31 Sie, 2017 22:11

Powrót do góry
Ehre
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2518
Pochwał: 3
Skąd: Wilczy Szaniec & Wolin-Uznam
Archiwum: Archaeology
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Kordzik

Torunczyk5919 napisał:
Sa takie kopie ,ze az strach pomyslec co ludzie maja w domach bedac pewnym ,ze maja orginaly. To nie te chinskie prymitywne fajanse.To sa kopie z lat 50 i 60-tych !!!!
To pokaż idealną kopie? bo ja nie widziałem , z tamtych lat to też jeden wielki szajs
_________________
Pzd/Zygi https://www.youtube.com/watch?v=QzHhdh8p5-0 ===Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien.
- Albert Einstein http://www.bartelski.pl/crolick/d6f8c4d8ad.gif

Czw 31 Sie, 2017 22:59

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Kordzik

Ehre napisał:
Torunczyk5919 napisał:
Sa takie kopie ,ze az strach pomyslec co ludzie maja w domach bedac pewnym ,ze maja orginaly. To nie te chinskie prymitywne fajanse.To sa kopie z lat 50 i 60-tych !!!!
To pokaż idealną kopie? bo ja nie widziałem , z tamtych lat to też jeden wielki szajs


Kup sobie ksiazki Ralfa Siegerta jakie tam sa kopie.

Pią 01 Wrz, 2017 8:14

Powrót do góry
Stizek
Chorąży

Chorąży




Posty: 197
Skąd: Gorzów Wlkp
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam dla zainteresowanych kord wystawiony na Allezło...

Pon 11 Wrz, 2017 11:50

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kordzik

No to zobaczymy czy osiagnie te 500 Euro, czego ci zycze,
Poz.

Pon 11 Wrz, 2017 17:37

Powrót do góry
Poignard(B)
1'ere classe

1'ere classe





Posty: 19
Skąd: Liege
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety w tej dziedzinie " ile glow tyle opini" sa osoby ktore po mimo iz maja kontakt z tematem juz lata i tak sie myla, ja sam nie jestem profesorem w tej dziedzinie i mysle ze na tym forum zaiste profesorow niema. Natomiast na rynku swiatowym moze mamy z kilkunastu exprtow ktorzy majac przedmiot w rece moga odruznic jego w 100% oryginal. Na swiatowych forach pojawiaja sie polscy znawcy ale czy dobrzy? Kto tutaj jest od Kordziki?

Czw 14 Wrz, 2017 19:00

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.