| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rambo
Chorąży

Chorąży




Posty: 164
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

lufa flak?

Witam proszę o weryfikacje i wycenę...i jeszcze mam pytanie czy ewentualne posiadanie takiej lufy w Polsce jest legalne? Piwo


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 22 Wrz, 2015 21:00

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może być 2 cm Flak 38, ale po proporcjach wydaje mi się, że to może być też czołgowa 2 cm Kw.K. 38. Acz trudno to jednoznacznie ocenić, bo zdjęcie całej lufy jest w skrócie perspektywicznym. Jaką ma długość?
Posiadanie raczej nie jest legalne. Zszokowany

Wto 22 Wrz, 2015 22:08

Powrót do góry
Loslau
Leutnant

Leutnant





Posty: 260
Pochwał: 17
Skąd: Rheinland-Pfalz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lufa jest istotnym elementem broni w myśl ustawy o BiA i na jej posiadanie jest wymagane zezwolenie. Aczkolwiek po ostatnich zmianach w owej ustawie widnieje
iż tylko "lufa z komorą nabojowa". Reasumując zaspawać komorę ne dębowo i po kłopocie. Poza tym w przypadku takich kalibrów, ja bym się tam nie przejmował zbytnio.

Pozdrawiam.

Wto 22 Wrz, 2015 23:43

Powrót do góry
Rambo
Chorąży

Chorąży




Posty: 164
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam macie pomysł jak pozbyć się rdzy z niej poz...

Wto 29 Sie, 2017 17:36

Powrót do góry
Razorblade1967
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 394
Pochwał: 5
Skąd: Bydgoszcz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Loslau napisał:
Lufa jest istotnym elementem broni w myśl ustawy o BiA i na jej posiadanie jest wymagane zezwolenie. Aczkolwiek po ostatnich zmianach w owej ustawie widnieje iż tylko "lufa z komorą nabojowa". Reasumując zaspawać komorę ne dębowo i po kłopocie. Poza tym w przypadku takich kalibrów, ja bym się tam nie przejmował zbytnio.


Nic bardziej błędnego z dwóch powodów:

Art. 2. Poza przypadkami określonymi w ustawie nabywanie, posiadanie oraz zbywanie broni i amunicji jest zabronione.

Art. 6a. 1. Broń palna może zostać pozbawiona w sposób trwały cech użytkowych przez uprawnionego przedsiębiorcę, zgodnie ze specyfikacją techniczną określającą szczegółowo sposób pozbawiania cech użytkowych danego rodzaju, typu i modelu broni, zwaną dalej „specyfikacją techniczną”, wydaną przez jednostkę uprawnioną i zatwierdzoną przez jednostkę uprawnioną do potwierdzania pozbawienia broni palnej cech użytkowych.

_________________
To nie sztuka zginąć za Ojczyznę - sztuka spowodować aby nieprzyjaciel oddał życie za swoją!

Pon 04 Wrz, 2017 8:08

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.