| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Firmy gradingowe

Witam, założyłem nowy temat w kwestii gradingu na polskim rynku. Jeśli już taki temat istnieje, to proszę o przekierowanie.

Chciałbym się dowiedzieć, jakie firmy obecnie są najsolidniejsze, a jakie omijać? Czy w ogóle jest sens polegać na ich opiniach i kupować szacowane przez nich monety? Kilka lat temu mocno narzekano na PCG, czy sytuacja się zmieniła?

Dlaczego pytam.. Widzę, że na jednej z aukcji poszła moneta (niby nic wyjątkowego) za ok 30 zł NIBY MS66... Wg http://www.katalogmonet.com/index2.php?cat=1791PL00100&page=Coin_Details za monetę w takim stanie powinniśmy zapłacić ok 400 zł.. Szczęście kupującego, zawyżona cena na stronie www, czy kiepska ocena PCG?



Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Wto 28 Kwi, 2015 23:34

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moja opinia jest taka, że jeżeli już się bawimy w zbieranie monet w Gradingu to najlepiej korzystać z renomowanych firm amerykańskich NGC i PCGS. Ocena bardziej surowa i wiarygodna. Polskie firmy to moim zdaniem jedna wielka porażka. Próbują być profesjonalne, ale raczej kiepsko to im wychodzi. Przykładem mogą być lustrzanki NBP, gdzie masowo oceniano wszystko jak leci na PR70, tylko po to aby były większe zyski. Osobiście wolę zbierać monety bez trumienek.
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Wto 28 Kwi, 2015 23:43

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ten "biznes" wynika pewnie z tego, że zarówno kupujący jak i sprzedający liczą na fachową opinię, która pozwoli właściwie wycenić dany przedmiot. Szkoda niestety, że polskie firmy tak nabiją w butelkę.. Idąc tym tropem wrzucona przeze mnie moneta pewnie nie jest warta chociażby te 300 zł pomimo oznaczenia MS66? Bardzo szczęśliwy
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Sro 29 Kwi, 2015 14:50

Powrót do góry
ms1975
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 450
Pochwał: 2
Skąd: Bolkow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moneta nie jest warta nawet 40pln a nota ms66 w tym przypadku to jawna kpina i nabijanie ludzi w butelke.Ale niestety magia trumienek zaslepia zdrowy rozsadek Wink

Sro 29 Kwi, 2015 21:29

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak.. Kto poszuka, popyta i ma wiedze to sie nie nabierze. Ktos bez tej wiedzy bedzie sie bil nawet przy kwotach 3-cyfrowych..

Czyli widze, ze trumny dalej "na fali"...

_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Sro 29 Kwi, 2015 21:51

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem ta moneta to stan maksymalnie VF30. Tak jak już pisałem wcześniej, że rodzime firmy gradingowe to jawne oszustwo nastawione na zyski powodowane zawyżaniem not. Ludzie łatwowiernie w to wierzą i często przepłacają. Wpadła kiedyś w ręce moneta w polskim gradingu 1 Gulden Wolnego Miasta Gdańska. Z racji tego iż jest to moneta często fałszowania przyjrzałem jej się wnikliwie, ponieważ na pierwszy rzut oka coś mi nie pasowało. Po porównaniu wielu szczegółów, konsultacjach na forach nie miałem wątpliwosci, że to był falsyfikat. Pisałem do firmy Gradingowej, oczywiście bez rezultatu. Takich mają ekspertów. Pozbyłem się jej w porę. Bardzo szczęśliwy
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Sro 29 Kwi, 2015 21:55

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Firmy gradingowe

Tzw. polski grading to karykatura lub parodia. A to co odwala nieraz PCG, zakrawa wręcz na jawną bezczelność. Ostatnio jako VF sprzedali heble, na których prawie nic nie było widać:

http://allegro.pl/8-ak-st-aug-poniatowski-trojak-1766-g-pcg-vf20-i5528878398.html

http://allegro.pl/7-ak-st-aug-poniatowski-trojak-1766-g-pcg-vf30-i5528877638.html

Poza Polską nikt nie kupi monety w gradingu PCG czy GCN, liczą się jedynie firmy z USA. Problem z firmami amerykańskimi polegał przez lata głównie na tym, że... są w Ameryce. Czyli kłopoty z celnikami, koszty wysyłek itd. Jednak obecnie obie główne firmy mają swoje biura w UE (NGC w Monachium, a PCGS w Paryżu), więc dostarczanie i odbieranie monet jest dużo łatwiejsze. Biuro NGC w Monachium przyjmuje również banknoty do PMG.

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Pon 20 Lip, 2015 22:51

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu... obecnie jeden z wiekszych sklepów numizmatycznych w Polsce pośredniczy w gradingu. Jednak jak wynika z załaczonej tabeli.. np wycena monety wartej to 1000 zł to kwota do 40 USD. Czyli w zasadzie... monety o wartości do 200 zł nie opłaca sie wysyłać..? Sama wycena może byc wyzsza od wartości monety.
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Sro 16 Sie, 2017 15:06

Powrót do góry
Szymonek
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Otóż to, tym bardziej, że dla takiego laika jak np. ja... trudno oszacować, czy to się w ogóle opłaci wysłać.

Odnosze podobne wrażenie co poprzednicy, że firmy gradingowe w Polsce to jest pomyłka.

Czw 17 Sie, 2017 12:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.