| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Karelia: kula zamiast głowy

Petroglify – to dawne, wyciosane w kamieniach wyobrażenia zwierząt, ptaków, ryb, łodzi, ludzi, a także szczególnie zagadkowych i fantastycznych znaków. Archeolodzy twierdzą, że karelskie petroglify zostały wykonane jeszcze w IV tysiącleciu p.n.e. A to oznacza, że na terytorium Rosji istniała dawna cywilizacja.

[Zob. także – „Karelia: zagadka kamiennej księgi” - http://wszechocean.blogspot.com/2013/02/karelia-zagadka-kamiennej-ksiegi.html, „Czerwona księga dla wszystkich” - http://wszechocean.blogspot.com/2011/10/czerwona-ksiega-dla-wszystkich.html, „Tajemnica karelskich kamieni diabelskich” - http://wszechocean.blogspot.com/2013/02/tajemnica-karelskich-kamieni-diabelskich.html - przyp. tłum.]

Liczne ślady tej cywilizacji pozostały w wielu miejscach Karelii, ale niektóre z nich znaleziono zupełnie niedawno – w odróżnieniu od dawno znalezionych, zbadanych i opisanych naskalnych rysunków na terytorium innych krajów.

W Karelii petroglify znaleziono w dwóch miejscach: na brzegu jeziora Onega i w dolnym biegu rzeki Wyg. Terytorium na brzegu Onegi, gdzie można znaleźć petroglify, zajmuje obszar 20 km²! Jest także znaczna część petroglifów, które są zupełnie niezrozumiałe. Oczywiście, w tamtych dawnych czasach ludzie przedstawiali w pełni realistyczne obrazy – sceny polowania, połowu ryb, walk, figurki zwierząt, ptaków i ludzi. ale nad niektórymi obrazami badacze łamią sobie głowy – nieznane znaki, ludzie z dwoma kulami zamiast głowy, ludzie-zwierzęta. Co znaczą te dziwne wyobrażenia, uczeni nie potrafią wyjaśnić…

Źródło – „Tajny XX wieka”, nr 25/2015, s. 17
Przekład z j. rosyjskiego – Robert K. Leśniakiewicz ©



Opis załącznika:
Karelskie petroglify - zagadka poprzedniej cywilizacji...

Czw 14 Sty, 2016 9:58

Powrót do góry
TomaszLuberek
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślę, że gdy ludzi na Ziemi było mniej i nie było zasad takich jak mamy teraz to ludzie mogli zawierać związki np ze swoimi krewnymi i powstać mogą powstawać różne twory. Dzisiaj jest mało takich przypadków ponieważ wcześniej można sprawdzić jak rozwija się płód i w przypadku rażących zniekształceń są one usuwane. Kiedyś tak nie było - stąd może rodziły się różne dzieci, którym pozwalano żyć. A ludzie-zwierzęta nie wiem i mam nadzieję, że nie z tego powodu o którym pisałem wcześniej.

Pon 18 Sty, 2016 13:08

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że mogły to być także hybrydy powstałe dzięki inżynierii genetycznej Atlantydów - np. Syreny, Chimery, Hippogryfy i inne... Zdziwko

Pon 18 Sty, 2016 13:20

Powrót do góry
TomaszLuberek
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chętnie bym taką zobaczył Uśmiech

Wto 19 Sty, 2016 9:48

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Syreny istnieją - zob. na www.wszechocean.blogspot.com - jest tam seria artykułów o Syrenach własnie. Polecam!

Wto 19 Sty, 2016 11:05

Powrót do góry
Basileus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 387
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Archeolodzy twierdzą, że karelskie petroglify zostały wykonane jeszcze w IV tysiącleciu p.n.e. A to oznacza, że na terytorium Rosji istniała dawna cywilizacja.


Petroglify nie są dowodem na istnienie cywilizacji, a jedynie grup myśliwsko-zbierackich, których na tych obszarach było całkiem sporo...

Cytat:
ale nad niektórymi obrazami badacze łamią sobie głowy – nieznane znaki, ludzie z dwoma kulami zamiast głowy, ludzie-zwierzęta. Co znaczą te dziwne wyobrażenia, uczeni nie potrafią wyjaśnić…


Chyba się nie za bardzo starają... Ciekawe co powiedzą archeolodzy w 6000 roku po odkryciu zabytków naszej kultury ( o ile coś z niej pozostanie) - po świecie chodziło sporo zmutowanych ludzi (komiksy); ludzie walczyli z demonami (filmy komiksy, gry). Myślę, że każdy z nas słyszał o świecie wyobrażeń...

Sob 23 Sty, 2016 19:04

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może tak, a może nie. Komiksy i filmy po 6000 lat po nas raczej nie pozostaną, natomiast rzeczy wyrzeźbione w kamieniu - tak. Bardzo szczęśliwy

Nie 24 Sty, 2016 10:45

Powrót do góry
Basileus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 387
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Komiksy i filmy po 6000 lat po nas raczej nie pozostaną


Oczywiście, była to jednak przenośnia. Jeśli w kamieniu, to cóż pomyślą sobie przyszłe pokolenia o odkryciu góry Rushmore Wink

A tak na serio, czy takie zagadkowe rysunki nie są przykładem kultów cargo?

Czw 28 Sty, 2016 22:50

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="Basileus"]
Cytat:


A tak na serio, czy takie zagadkowe rysunki nie są przykładem kultów cargo?


Ba! Ale w takim razie kto byłby ich adresatem...?

Pią 29 Sty, 2016 10:16

Powrót do góry
darekl
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tego to się chyba nie dowiemy. Można jedynie snuć przypuszczenia.
_________________
Szkolenia i kursy barmańskie i kelnerskie - ksr.net.pl

Wto 09 Maj, 2017 16:50

Powrót do góry
alfiasty
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 352
Skąd: Leubus ;)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

syrenę to ja miałem 105 Mr. Green Piwo
_________________
-------------------------------------------------------
Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach ! .Fiodor Dostojewski

Nie 14 Maj, 2017 19:33

Powrót do góry
sigmasig
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

chyba się nie dowiemy
_________________
http://www.topszkolenie.pl

Pią 04 Sie, 2017 10:34

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

alfiasty napisał:
syrenę to ja miałem 105 Mr. Green Piwo


To były wozy! Zazdroszczę!

Pią 04 Sie, 2017 10:47

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.